COVID-19 (korona virus) - PANDEMIJA

Plašite li se korona virusa?

  • Da.

    glasova: 44 28,6%
  • Ne.

    glasova: 110 71,4%

  • Ukupno glasova
    154
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ponavljam,
svi koji mislite da je ovo bespotrebno plašenje naroda, zašto jednostavno ne preskočite temu, ima toliko drugih stvari na ovom forumu.

Uostalom, imajući u vidu očajnu i potpuno amatersku reakciju u zemljama širom sveta uskoro će ova diskusija o inicijalnom širenju virusa biti potpuno bespredmetna.

Čitam neke reakcije ljudi i na vest o novom zapanjujućem skoku obolelih u Koreji (sada već 433 slučaja) javlja se čovek koji se upravo doleteo iz Južne Koreje i prenosi da je juče na letu kojim je stigao bilo više ljudi koji su ozbiljno kašljali, čak i povraćali. Epilog je da ih niko ništa nije kontrolisao ni na ulazu u avion ni kad su sleteli, ništa merenje temperature, ništa provera simptoma.
Očekivao je da će ceo avion u karantin kada slete ali ništa ni od toga, sleteli su u SF, USA i svi su normalno izašli sa aerodroma i otišli kud koji mili moji.

Hebote, da li neko ovo namerno radi ili šta, zaista više ništa ne razumem, Japan, USA, Koreja bogate i razvijene zemlje a reaguju na nivou zemalja trećeg sveta.
Italiju isključujem za sada, zaista je bio neverovatan slučaj razvoja prvog žarišta ali su reagovali prilično ozbiljno, mada sumnjam da će zaustaviti širenje virusa.
 
што би је прескакао.. будимо и друге.. да знају како се влада над њима :)

Ne znam šta hoćeš da kažeš i šta želiš da postigneš.
Misliš da su vesti iz celog sveta lažne, da nema bolesti, da ljudi ne umiru, da gradovi i brodovi nisu u karantinu.

Ja iskreno mislim da je situacija još gora i da se mnogo toga krije od naroda a ne da se stvari pumpaju da bi se neko plašio.
 
PANIKA U ITALIJI ZBOG KORONAVIRUSA: Više od 10 gradova u blokadi! Zatvorene škole, prodavnice, restorani... (FOTO)
PLANETA
22.02.2020. 13:25h

U više od deset gradova u italijanskim regijama Lombardija i Veneto na nedelju dana su zatvorene sve škole, prodavnice i restorani zbog širenja koronavirusa u toj zemlji.
2149725_korona04_ff.jpg
FOTO: AP/LUCA BRUNO

lg.php

Prvobitan nalog koji je izdao ministar zdravlja obuhvatao je 10 gradova oko Lodija, jugoistočno od Milana, ali su pojedini gradovi van tog područja, kao što je Kremona, uveli sopstvene restrikcije, prenosi AP.
2149723_korona03_ff.jpg
FOTO: AP/LUCA BRUNO

Vlasti su pozvale građane da ostanu mirni, nakon što je u Italiji potvrđeno 30 slučajeva koronavirusa, od kojeg su preminule dve osobe.
2149721_korona02_ff.jpg
FOTO: AP/LUCA BRUNO
Istovremeno, danas je u Rim stiglo 19 italijanskih državljana koji su protekle dve nedelje proveli u karantinu na kruzeru Dajmond princes usidrenom kod japanske luke Jokohama.
2149719_korona01_ff.jpg
FOTO: AP/LUCA BRUNO

Oni su prebačeni u vojnu bazu Čekinjola gde će u izolaciji provesti još dve nedelje.
(Kurir.rs/Tanjug/Foto: AP/Luca Bruno)

https://www.kurir.rs/planeta/341599...adi-zatvorene-skole-prodavnice-restorani-foto

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=02&dd=22&nav_category=78&nav_id=1657767


Virus ce pregaziti Evropu. Pripremite se za udar. Podizite imunitet boravkom sto vise na vazduhu i u prirodi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo kako ta eksplozija izgleda na primeru Južne Koreje.

Mesec dana je sve bilo pod kontrolom, slučaj, dva dnevno, ukupno 31 slučaj

1582366637385.png


A onda:
- 19. februar +27, ukupno 58
- 20. februar +46, ukupno 104 (i prvi smrtni slučaj)
- 21. februar +100, ukupno 204 (i drugi smrtni slučaj)
- 22. februar +229, ukupno 433

Tako da danas imamo 433 potvrđena slučaja odnosno 15 PUTA VIŠE nego pre samo 5 dana
 
Poslednja izmena:
Uzgred,
Izgleda da će pre da manjka Samsunga nego iPhone

Samsung objavio da je zbog potvrđene bolesti jednog radnika zatvorena cela fabrika u gradu Gumi.

И сад ће ОПЕТ све да поскупи, буквално СВА РОБА која постоји на свету, може да поскупи после овога.
И НИКАД се више не врати на пређашње стање?
...
Што се тиче вируса, он ће са летом ослабити, јер је то у суштини врста грипа, притајиће се и постаће "обичан" вирус, само
"мало мање" смртан. Као јачи грип, далеко било...
 
И сад ће ОПЕТ све да поскупи, буквално СВА РОБА која постоји на свету, може да поскупи после овога.
И НИКАД се више не врати на пређашње стање?
...
Што се тиче вируса, он ће са летом ослабити, јер је то у суштини врста грипа, притајиће се и постаће "обичан" вирус, само
"мало мање" смртан. Као јачи грип, далеко било...
Nije vrsta gripa i nema nikakve veze sa gripom. Uzmi pa se informiši malo.
 
Ne znam šta hoćeš da kažeš i šta želiš da postigneš.
Misliš da su vesti iz celog sveta lažne,
лажне никако али истините 2% свакако оних осталих 98 надуване ... поента је у константном држању народа у страху и одвући му пажњу на разноразне начине.. хоћу да предочим широким народним масама методе манипулације
(ево примера.. док ви гледате у неке бројке и шта раде тако преко света највероватније вам телеком инсталира предајник мобилне телефоније - који је стварно опасан по вас, а не дали је 416 или 216 људи се тамо закашљало)
И сад ће ОПЕТ све да поскупи, буквално СВА РОБА која постоји на свету
ја се бојим да ће да протуре нешто типа "ето видите, терористи се играју вирусима ми морамо да будемо увек спремни па тако доносимо акт о обавезној вакцинацији".. или већ нешто за ефикасније држање оваца у тору!
као што су у америци сами спичили куле па после ајмо "акт о приватности" - односно "нема више приватности"
 
Poslednja izmena:
И сад ће ОПЕТ све да поскупи, буквално СВА РОБА која постоји на свету, може да поскупи после овога.
И НИКАД се више не врати на пређашње стање?
...
Што се тиче вируса, он ће са летом ослабити, јер је то у суштини врста грипа, притајиће се и постаће "обичан" вирус, само
"мало мање" смртан. Као јачи грип, далеко било...

Adidas patike nece poskupeti, sta te briga. Hranu iz Kine ne jedes, pivo njihovo ne pijes,
sta se sekiras za ovaj virus.
 
Da, plašio sam se dana kada Kina ne bude više bila tema

Danas se gleda u:
- Južnu Koreju, masivno širenje
- Japan, brod zaraze i očajna reakcija vlasti
- Iran, šokantni podaci za samo dva dana
- Italija, naglo aktivirano žarište u srcu Evrope

Ko misli da je ovo širenje panike slobodno nek preskoči temu, očajno mrzim što smo nas nekoliko, za sada, sve bili u pravu.

Ovo su citati iz danasnje vesti o stanju u Italiji:

Period inkubacije koronavirusa mogao bi da bude duži od 14 dana, saopštile su kineske vlasti danas pošto je utvrđeno da je 70-godišnji muškarac u provinciji Hubei zaražen virusom pokazao simptome tek posle 27 dana.
...
Osim toga, kineski naučnici utvrdili su na osnovu ispitivanja briseva iz nosa i grla kod 18 pacijenata zaraženih koronavirusom da se on ponaša više kao grip, a manje kao virusi sa kojima je bliže povezan.

To ukazuje da on može da se širi lakše nego što se prethodno verovalo.

Ovo moze da objasni neocekivan tok sirenja - period inkubacije je dug.

Osim toga ima izvestaja da se virus vraca. To doduse moze da se desi i kod gripa, u nekim slucajevima ali redje, tako da moze da se smatra da je to normalno ponasanje.

Mislim da je sada vec jasno da ce ovo biti pandemija (ako vec nije).

I ovo nije dizanje panike vec cinjenica, na kraju krajeva virus postoji - sta sad da radimo po tom pitanju, a i stop smrtnosti je ranga gripa tako da zapravo nema razloga za neku preveliku paniku. Ojacavajte imunitet i to je to.
 
Ne znam šta hoćeš da kažeš i šta želiš da postigneš.
Misliš da su vesti iz celog sveta lažne, da nema bolesti, da ljudi ne umiru, da gradovi i brodovi nisu u karantinu.

Ja iskreno mislim da je situacija još gora i da se mnogo toga krije od naroda a ne da se stvari pumpaju da bi se neko plašio.

Potpuno se slazem, ovo je cak 100% tacno.

Osim toga sve je vise vesti i u samoj Kini da je virus izgleda pobegao bas njima u Vuhanu. Ja sam do tog zakljucka dosao kada sam pogledao klip (tu je negde na temi) sa sastanka neke americke sluzbe, da li tajne, da li CDC, sta treba da rade i kad sam video koliko je covek ozbiljan. I on je direktno izrekao da je virus pobegao u samoj Kini.
 
Kao što su rekli doktori u emisiji nema mesta za paniku da su preduzete mere sve.


Kao što reče doktor gripa je najjača bolest.

I što kaže trenutno se u SRB ima epidemija gripa koja se mora sprečiti da patroje. A što se tiče corona virusa daleko je od Srbije.

A to padanje na ulici što kaže doktor to nije od corona virusa.
 
Kao što su rekli doktori u emisiji nema mesta za paniku da su preduzete mere sve.


Kao što reče doktor gripa je najjača bolest.

I što kaže trenutno se u SRB ima epidemija gripa koja se mora sprečiti da patroje. A što se tiče corona virusa daleko je od Srbije.

A to padanje na ulici što kaže doktor to nije od corona virusa.

Da posebno,

Evo recimo izađe ministar i kaže "male su šanse da virus dođe kod nas" a onda doda da i ako slučajno dođe "Srbija je potpuno spremna".

Kako se ta spremnost manifestuje sem na rečima, možda tako što sam jutros prošetao po apotekama i ni jedna nema zaštitne maske.
Ako i imaju to su neke jednoslojne, tanke od 10 dinara koje taman toliko vrede koliko i koštaju (bolje staviti papirnu maramicu umesto onoga).

Sutra, kad vam budu rekli da nosite maske nemojte se mučiti da ih tražite jer ih u prodaji nema
 
Broj potvrđenih slučajeva u Italiji raste iz sata u sat i sada iznosi 51 (ima izvora koji kažu da je i 55)

Razlog za ovaj drastičan skok jeste što niko nije proveravao ljude sa simptomima gripa koji nisu bili u Kini već se sve to vodilo kao sezonski grip.
Tek kad su krenuli da proveravaju videli su koliko je shranje u pitanju.

Uzgred, oni koji su bili u Kini se nisu čak ni razboleli ali SU DONELI VIRUS i posejali ga u Italiji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top