Covek nece da prevede auto a na mene stizu kazne za parkiranje.

Kamenni

Obećava
Poruka
79
Pozdrav!
Tema je stara, ali mozda neko i procita, godinama nisam posecivao krstaricu zbog nedostatka vremena.
Elem, moj otac je pre mesec ipo dana prodao clio starudiju 93. god jer sam mu ja poklonio VW Polo, i prodavali smo ga ono za 300 eura registrovan do 22.03.2021. auto ispravan pali radi vozi, mozes gde hoces sa njim. Ja mu kazem samo ugovor i dolazili su tu da kupe ali svi bi punomoc, rekoh nema nista od toga.
I jedan dan dodju iz Valjeva neki kao kupuje za cerku vozilo da uci, i prodamo za 250 ono samo da ne stoji jer nema ni gde da stoji pored nasa 3 auta koja se voze.
I plate oni, i odu da naprave kupoprodajni ugovor, jesu napravili su kupoprodajni, ali on mi tek posle kaze da im je dao i punomoc odmah, ja poludeo...
Sutra dan vidim u oglasu isti taj auto za 620 eura, ja ga nazovem i pitam koga ti zajebavas, kao pa prodao si auto sta te briga, rekoh ako ne prevedes auto dolazim kod tebe. Nista se nedesava, matori ga nazove i kaze, ako neskines taj auto iz oglasa idem u policiju i odmah je skinuo i nemaga vise u oglasima vec skoro mesec dana.
E sad to je klasicna punomoc da moze da prevede, plati porez, vozi u zemlji i inostranstvu, i da ga registruje, sto znaci da mu on vise i netreba, ovo su neki preprodavci koji su starijeg coveka navukli da ovaj kao prepise na cerku auto.
Pitali smo notara za opoziv punomoci, kaze nema problema ali nema svrhe, ono je otkazano kod mene ali on ima svoj primerak.
Kolega iz policije mi je rekao da ce sutra otici i da kaze da se ubaci u racunar da kad dodje da odjavi ili prevede kaze da nemoze da je auto prodat.
Opet advokat mi savetuje da otkazem punomoc i pravac policija Valjevo da kazem da je otac seceras i da su ga navukli da je punomoc samo da mogu da odvezu auto do Valjeva, ali oni mu dali klasican onaj tipsku punomoc.
Sta sada tu raditi do 22.03.2021. moze da napravi toliko i neplacenih parking karti i kazni i neznam ni ja sta ve nedaj Boze...
Mislim auto je starudija, ali je u 100% voznom stanju.
I da inace smo iz Novog Sada.
Sta tu uraditi?
 
Ja se ipak slazem sa komentarom iza... Ti doduše možeš da ga zezaš i otkažeš punomoćje i kola su tvoja, al on može šećer u rezervoar s gorivom, itd :D

Ovo sa kaznama više ne može, važilo je 2015, novi zakon nam je odličan po tom pitanju - pri svakoj kazni ideš u policiju i kažeš nisam ja, pokažeš punomoćje i ne interesuje te dalje.

E da ljudi, prevodite kola! Dvoje ljudi u mojoj blizini, oboje prodali kola, oboje u silnom problemu s osiguranjem i poštenim kupcima.
 
Kola nemogu biti moja, tj od oca jer ima ugovor da je prodao, ali ovaj ima punomc i moze i da ga registruje.
Sta sa kaznama od parkiranja itd?
Sutra idem u sup gde je registrovan i stopiram punomoc tako da kada se pojavi nemoze da ga odjavi, registruje, prepise, bez nas, danas sam pricao sa saobracajcem i objasnio mi sve. A isto cu kod notara da otkazem punomoc i odnesem u Valjevo u policiju da kazem da je otkazano i da nece da vrati punomoc.
Onda ga zovem i kazem da sa punomoci moze da obrise .... i da nemoze nistavise sa njom i da ako ne prevede za 5 dana nece ga nikada vise prevesti.
 
Kola nemogu biti moja, tj od oca jer ima ugovor da je prodao, ali ovaj ima punomc i moze i da ga registruje.
Sta sa kaznama od parkiranja itd?
Sutra idem u sup gde je registrovan i stopiram punomoc tako da kada se pojavi nemoze da ga odjavi, registruje, prepise, bez nas, danas sam pricao sa saobracajcem i objasnio mi sve. A isto cu kod notara da otkazem punomoc i odnesem u Valjevo u policiju da kazem da je otkazano i da nece da vrati punomoc.
Onda ga zovem i kazem da sa punomoci moze da obrise .... i da nemoze nistavise sa njom i da ako ne prevede za 5 dana nece ga nikada vise prevesti.
Ne možeš da dobiješ kaznu direkt - ako je dobiješ, na svakoj kazni piše da se javiš policiji ili komunalnoj miliciji sa informacijom ako nisi ti prekršilac.
Novi zakon relativno skoro donet. Kažnjava se vozač, a ne vlasnik.
 
Ne možeš da dobiješ kaznu direkt - ako je dobiješ, na svakoj kazni piše da se javiš policiji ili komunalnoj miliciji sa informacijom ako nisi ti prekršilac.
Novi zakon relativno skoro donet. Kažnjava se vozač, a ne vlasnik.


Da li ste Vi sigurni u to, problem je sto je on napravio kupoprodajni ugovor redovno overen kod notara i kao da mu napravi punomoc da moze da otera do valjeva, a uvalio mu klasicnu punomoc sa svim stavkama. A stariji ccovek nije ni gledao nego potpisao, posle i jos kao samo jedan primerak da ne placaju dve overe, kada mi je posle par dana rekao, ja reko odmah kod notara i trazi kopije da vidim sta si potpisao, kada sam video zamalo slog da me strefi, zvao sam ja i najebao mu se mame, posle ga matori nazvao i rekao da ide odmah u policiju i za minut je izbrisao oglas.
A sta se desava sa kaznama za parkiranje? Advokat mi kaze ti to moras platiti pa ga posle tuzzi, a on garant nema nista.
Ja mislim da je ipak najbolje da ja u policiji stavim zabranu na punomoc da on kada dodje nemoze da odjavi ili prepise ili registruje bez njega. A u punomoci stoji stavka, punomoc Vazi do opoziva. Mada je notarka rekla da moze da se opozove ali on ima original, ali advokkatica mi je rekla da pored toga u policiji otkazem punomoc kod notara i odnesem u policiju u valjevo i kazem da nece da vrati punomoc, nece da prevede i da mu je punomoc otkazana i da ce oni sa njim to resiti.
Ja to hocu ui ponedeljak utorak da resim i zelim pravno, mada ima i drugih nacina...
 
Poslednja izmena:
Vidi ,to sto ste mu prodali auto za 250€ i sto ste ga sutradan videli na oglasu za 620€ nema nikakve veze sa vasom trgovinom i to je sve po zakonu.
Takodje je i punomoc po zakonu.
Jel su stigle nekakve kazne?
Nisu.
Sto onda dizete frku i paniku a pogotovo sto imate overen kupoprodajni ugovor overen kod notara?
Ono sto trebate da uradite i sto jedino mozete da uradite je da stavite zabranu na produzenje registracije u novosadskom MUP-u i to je to a kosta 360 dinara ako se ne varam.
Zeznuo vas covek s pricom da kupuje cerki? Pa sve i da jeste ima pravo da prodaje auto odmah za koliko god to bilo para a vi prakticno necete to da mu dozvolite jer hocete da mu ukinete punomoc. Zasto ako covek nije jos napravio nikakav prekrsaj i vi se ponasate kao da jeste?
On ima zakonski rok od 15 dana da prevede auto i po zakonu mu posle toga ugovor ne vredi ali nasi prihvataju i starije ugovore od tih 15 dana.
Ako ikad i stigne kazna samo sa ugovorom odete i kazete da ste prodali auto tom i tom pa neka njega vijaju.
To je sve.
 
Pozdrav!
Tema je stara, ali mozda neko i procita, godinama nisam posecivao krstaricu zbog nedostatka vremena.
Elem, moj otac je pre mesec ipo dana prodao clio starudiju 93. god jer sam mu ja poklonio VW Polo, i prodavali smo ga ono za 300 eura registrovan do 22.03.2021. auto ispravan pali radi vozi, mozes gde hoces sa njim. Ja mu kazem samo ugovor i dolazili su tu da kupe ali svi bi punomoc, rekoh nema nista od toga.
I jedan dan dodju iz Valjeva neki kao kupuje za cerku vozilo da uci, i prodamo za 250 ono samo da ne stoji jer nema ni gde da stoji pored nasa 3 auta koja se voze.
I plate oni, i odu da naprave kupoprodajni ugovor, jesu napravili su kupoprodajni, ali on mi tek posle kaze da im je dao i punomoc odmah, ja poludeo...
Sutra dan vidim u oglasu isti taj auto za 620 eura, ja ga nazovem i pitam koga ti zajebavas, kao pa prodao si auto sta te briga, rekoh ako ne prevedes auto dolazim kod tebe. Nista se nedesava, matori ga nazove i kaze, ako neskines taj auto iz oglasa idem u policiju i odmah je skinuo i nemaga vise u oglasima vec skoro mesec dana.
E sad to je klasicna punomoc da moze da prevede, plati porez, vozi u zemlji i inostranstvu, i da ga registruje, sto znaci da mu on vise i netreba, ovo su neki preprodavci koji su starijeg coveka navukli da ovaj kao prepise na cerku auto.
Pitali smo notara za opoziv punomoci, kaze nema problema ali nema svrhe, ono je otkazano kod mene ali on ima svoj primerak.
Kolega iz policije mi je rekao da ce sutra otici i da kaze da se ubaci u racunar da kad dodje da odjavi ili prevede kaze da nemoze da je auto prodat.
Opet advokat mi savetuje da otkazem punomoc i pravac policija Valjevo da kazem da je otac seceras i da su ga navukli da je punomoc samo da mogu da odvezu auto do Valjeva, ali oni mu dali klasican onaj tipsku punomoc.
Sta sada tu raditi do 22.03.2021. moze da napravi toliko i neplacenih parking karti i kazni i neznam ni ja sta ve nedaj Boze...
Mislim auto je starudija, ali je u 100% voznom stanju.
I da inace smo iz Novog Sada.
Sta tu uraditi?
jedan kod mene u selu tako prosao pa su mu savetovali da sledeci put kada trguje nek mu stavi soli na rep :cool:
 
Vidi ,to sto ste mu prodali auto za 250€ i sto ste ga sutradan videli na oglasu za 620€ nema nikakve veze sa vasom trgovinom i to je sve po zakonu.
Takodje je i punomoc po zakonu.
Jel su stigle nekakve kazne?
Nisu.
Sto onda dizete frku i paniku a pogotovo sto imate overen kupoprodajni ugovor overen kod notara?
Ono sto trebate da uradite i sto jedino mozete da uradite je da stavite zabranu na produzenje registracije u novosadskom MUP-u i to je to a kosta 360 dinara ako se ne varam.
Zeznuo vas covek s pricom da kupuje cerki? Pa sve i da jeste ima pravo da prodaje auto odmah za koliko god to bilo para a vi prakticno necete to da mu dozvolite jer hocete da mu ukinete punomoc. Zasto ako covek nije jos napravio nikakav prekrsaj i vi se ponasate kao da jeste?
On ima zakonski rok od 15 dana da prevede auto i po zakonu mu posle toga ugovor ne vredi ali nasi prihvataju i starije ugovore od tih 15 dana.
Ako ikad i stigne kazna samo sa ugovorom odete i kazete da ste prodali auto tom i tom pa neka njega vijaju.
To je sve.


Gospodine, ja Vas razumem, ali proslo je 45 dana od prodaje i pravljenja ugovora i punomoci, a on nece da dodje da plati porez i da posalje tablice i saobracajnu da se odjavi auto. A po zakonu porez placa prodavac, zar ne, to sto je kod nas postalo pravilo da kupac placa porez je nesto drugo.
Ok, ako je i za kazne tako, ali ako nije placen porez da li je ugovor validan posle mesec dana?
Druga stvar kako mi advokat kaze sve kazne koje stignu moj otac mora platiti pa posle njega tuziti privatnom tuzbom.
Sta ako proda nekome i taj neko nastavi da vozi posle isteka registracije, ko snosi tu odgovornost?
Na ovlascenju pise da Vazi do opoziva, i da "Svu odgovornost oko upravljanja vozila ili eventualnne posledice bilo koje vrste vezane za vozilo snosi ovlasceno lice".
 
Poslednja izmena:
Teorija zavere-ali sta ako....
Stoji to sve ali evo vama za 45 dana jos nije nista stiglo.Svestan je i taj da ce on na kraju to morati da plati pa ne pravi prekrsaje.
Naravno da je moguce da stigne ali pokazete ugovor kao sto sam rekao i to je to. Gde je auto u tom momentu ia taj sto ga vozi vi s tim nemate nista jer vi hocedete da platite porez ali covek se ne javlja i ne mozete da odjavite vozilo jer nemate tablice i saobracajnu.
PRosto objasnjenje policiji ili bilo kom drugom kad vas ,mozda,jednog dana pozovu.
Ono sto je sigurno je da cete jednog dana morati da odjavite vozilo jer ste vlasnik a tad mozete da iznudite jos novca za sve ovo sto ste generalno sami sebi napravili. Opustite se i uzivajte u zivotu a receno vam je sta da uradite.
Niste ni prvi ni poslednji koji je tako prosao.
 
Gospodine, ja Vas razumem, ali proslo je 45 dana od prodaje i pravljenja ugovora i punomoci, a on nece da dodje da plati porez i da posalje tablice i saobracajnu da se odjavi auto. A po zakonu porez placa prodavac, zar ne, to sto je kod nas postalo pravilo da kupac placa porez je nesto drugo.
Ok, ako je i za kazne tako, ali ako nije placen porez da li je ugovor validan posle mesec dana?
Druga stvar kako mi advokat kaze sve kazne koje stignu moj otac mora platiti pa posle njega tuziti privatnom tuzbom.
Sta ako proda nekome i taj neko nastavi da vozi posle isteka registracije, ko snosi tu odgovornost?
Na ovlascenju pise da Vazi do opoziva, i da "Svu odgovornost oko upravljanja vozila ili eventualnne posledice bilo koje vrste vezane za vozilo snosi ovlasceno lice".
Da se odmah ogradim ne znam da li je baš potpuno isto u Republici Srpskoj i u Srbiji. Ovde kod nas uz prekršajni nalog stigne i obrazac u kom se možeš izjasniti da nisi upravljao autom. Dakle kazna ne ide po automatizmu vlasniku automobila. Pošto tvoj otac ima kupoprodajni ugovor ne bi smjelo biti problema.
 
To je tacno da je ugovor po zakonu nevazeci ali kao sto rekoh doci ce dan kad ce taj lik napraviti ugovor na osnovu punomoci i taj ce hteti da ga prevede.
Nasa uprava prihoda guta i starije ugovore a taj ga sigurno nece overavatai i placati porez jer je nakupac koji hoce da zaradi tako da ce se praviti novi ugovor izmedju njega i kupca.
Kad?
To je pravo pitanje ali njemu je u interesu da to bude sto pre.
Pa ja imam drugara koji je prodao Yugo nekim seljacima iz Titela i nisu napravili ni kupoprodajni ugovor a vise se nikad nisu javili niti si ih mogao naci a evo ima tome 4 godine i nikad nista nije stiglo.
 
prodavcev primerak ugovora se ne overava pri prenosu

pri placanju poreza na prenos vozila

samim sklapanjem ugovora o prodaji prodavac je zasticen 100 posto

dal ce i kada kupac da prenese - nije bitno prodavcu.


Nas primerak ugovora je overen kod notara isto kao i od kupca.
Kako god, ja sam ga jutros nazvao i rekao da prevede auto on kaze hoce da vozi do isteka registracije iako je bio dogovor da prevede odmah sledece nedelje, rekoh neces, neces, odem kod notara, napravimo opoziv ovlascenja kompletnog i odnesemo u sup gde je registrovan auto.
Oni su zaveli u bazu, i rekli da se to vidi u svakom supu, i na svakom tehnickom pregledu i da nemoze sa punomoci nista vise da uradi. Moze sa ugovorom da plati porez i da mu se odjavi auto.Ne znam samo, davno sam to radio uglavnom sam zadnjih godina sebi kupovao auta u Holandiji ili Nemackoj, da li sa placenim porezom i ugovorom moze sam da odjavi ili mora moj otac, ali nije problem, odjavice mu on.
Poslali smo na njegovu adresu kopiju opoziva sa povratnicom, i sada ima samo vazeci kupoprodajni ugovor pa nek gleda sta ce!
A verovatno cu otici i u Valjevo u policiju da prijavim.
A posto saradjujem sa advokatskim kancelarijama, odrzavam im racunarske sisteme, advokate neplacam, videcu da li i kakao mogu da ga tuzim, mene ne zanima koliko ce me kostti, ali u svakom slucaju ako izgubi sve troskove snosi ce on.
Dogovor je da se postuje!
Da sam znao da ce ovako biti poklonio bih drugaru auto.
 
srecom nikad nisam kupovao auto od nekog slicnog tebi

Ko god je kupio auto od mene i dan danas me zove i hvali auto i dan danas ga vozi, ili je prodao nekome ko ga i dalje vozi, ja auto prodajem uvek full ispravan, na svakom servisi radjeni na 10000km, na svakom veliki uradjen, uvek sa dobrim i zimskim i letnjjim gumama, ali od mene niko nije oterao auto bez da je potpisao kupoprodajni ugovor.
Jedne godine covek dosao iz apatina i super mu auto vozili se 50km, kupuje vadi pare, rekoh nevredi, proslo 17h notar neradi, pa kao ajde prepisacemo sutra, rekoh od toga nema nista, auto bez ugovora neide ni za 3x vise para. Covek otisao, dosao sutradan, na njegovu srecu sin mu zivi u Novom Sadu i resili sve. Zvao me jedno tri puta da kaze da je auto dobar i da sve sto sam mu rekao da je tako, i jednom me zvao skidao je klemu treba mu kod od radija, a ja mu zapisao u servisnu knjizicu, nije problem znao sam napamet.
Prosle godine sam prodao opet pezoa 307 covek dosao iz Cuprije, odmah napravio ugovor, otisli da platimo porez, ali se cekalo oko 3 dana, rekoh ja cu preuzeti, posalji tablice odjavim i saljem ti sve isti dan. Sutradan mu stiglo, registrovao i kaze sve ok.
Nisam preprodavac auta, moj auto je uvek spreman za bilo koji put, sada sam u Februaru sa drugarom trebao da idem u holandiju u Nedelju, njegovim kombijem, eto tako da mu pravim drustvo, i on u Subotu proda kombi, kaze on moram da iznajmim ngde auto, ma rekoh kakvi idemo sa mojim C5, otisli i vratili se u Sredu 3950km.
Sto bi ja nekom dao da vozi autto na moje ime, skoro sam zeni kupio C3 od prvog vlasnika, nisam ni pominjao punomoc, odmah ugovor, platio porez, preve na nju i registrovao.
Nego ovi videli stariji covek pa ajde da mu poture i punomoc. A njemu je taj sluzio samo od kuce do vindice i iz vikendice do sela u prodavnicu, za 6 godina presao 29500km, e sad sam mu poklonio Pola 2007. Pa nek se vozi ko covek. A zasto da mu tamo neki da nekazem koji voze auto na njegovom imenu, a tu se kuno u decu da ce prevesti sledece nedelje, mada njima da se kunu u decu je kao dobar dan!
 
Poslednja izmena:
U principu vise nista...
Dogovor je bio da ce odmah sledece nedelje da prevede, proslo je vise od mese ipo dana i kada nazovem kao nije taj, dok nisam uzeo druu karticu i pitam jel to taj i taj kaze jeste, to nisi preveo auto kaze ja cu da ga vozim do isteka registracije, e pa neces, neces.
Ako smo se nesto dogovorili onda treba da bude tako, ja znam da necu da na starijem coveku bude auto koji ko zna ko vozi, da mu posle skidaju kazne od penzije, da se pod stare dane vuce po sudovima itd.
Otkazao punomoc kod notara i predao u sup, kaze oni su povezani svaki sup to ima u racunaru i svaki tehnicki pregled i moze samo da koristi kupoprodajni ugovor i da plati porez, i da li moze da odjavi neznam, nesecam se toga,, ali odjavice mu moj matori i nek onda vozi dokle god hoce.
 

Back
Top