Citati koji opisuju naša osećanja

Obozavam ovaj citat, kao da me oslikava.....Kueljo, Zahir
"Niko ne bi smeo sebi da postavlja to pitanje: zasto sam nesrecan? To pitanje nosi u sebi virus koji razara sve. Ako ga postavimo, pozelecemo da otkrijemo sta je to sto nas cini srecnim, A ako je ono sto nas cini srecnim nesto sasvim drugo od onoga sto imamo u zivotu, ili cemo promeniti zivot, jednom za svagda, ili cemo postati jos nesrecniji."
 
"Svet je upravo onakav, kakvim ga mi vidimo."
"Fantazije su kao elektricni impulsi koje mozak prima, i one ako ostanu neostvarene na kraju preusmeravaju svoju energiju na druge oblasti.."
"Sto ljudi imaju vise uslova za srecu, to su nesrecniji."
"Kada je dostigla sve u zivotu, zakljucila je da taj zivot nema smisla, jer su joj svi dani jednaki.
Kazala je da nije ni srecna, ni nesrecna i da upravo zato ne moze vise da izdrzi...."
"Bolje mi je da prihvatim zivot onakav kakav jeste, nego da zamisljam kakav bi trebalo da bude...."
opet Kueljo...sta cu kad ga volim...
 
...Drina je Drina. Ćudljiva. Podmukla. Prelepa. Kažu, Drina je kriva od muka kraj njenih obala. Kažu, Drina je bučna da sakrije jauke uz njene obale. Kažu, Drina je brza jer želi što pre da pobegne od ljudskih bolova. Kažu, Drina je bistra jer ne nosi vodu već ljudske suze. Kažu, Drina je penušava jer penom pokriva mnoge ljudske gadosti. Kažu, Drina je široka pa uska od nesloge ljudi uz njene obale. Da. Drina je Drina, predobra, premila, prekrasna, kad nije medja. ...
 
Samo su stari Grci imali bogove pića i uživanja, mi umesto toga imamo Frojda, komplekse manje vrednosti i psihoanalizu, strah od prevelikih reči u ljubavi i od suviše velikih reči u politici. Žalosno pokolenje.
Remark


Suviše sedimo u sobama. Suviše mislimo u sobama. Suviše živimo u sobama. Suviše očajavamo u sobama. Može li se očajavati na zraku ?
I suviše spavamo u sobama.
Remark

Leto. Leti ne treba sedeti po noćnim klubovima. Leti treba sedeti na terasi. Pokraj drveta, bilo ono ne znam kako, kržljavo, pa ma i ograđeno gvozdenom ogradom.
Remark
 
Nisam uspjela pronaci temu s citatima opcenito, pa sam odlucila izdvojiti ovdje par redaka iz knjiga koje procitah u posljednje vrijeme.


John Buchan - 39 stepenica

'Ako igras ulogu, neces izdrzati ako se ne uvjeris da si to zaista' .


Erich Segal - Ljubavna prica

'Covjek moze dobro ciniti i dobro uspjeti u isti mah'.

'Olivere valjda shvacas kako 'sterilnost' i 'muskost' nemaju nikakve veze jedno s drugim'.

'Velik u pobjedi mozes biti samo ako si velik i u porazu'.

'Voljeti ne znaci vjecito ponavljati kako ti je zao'.


Tracy Chevalier - Dama i jednorog

'Gospodarica kuce zeli da vas vidi -rekla je, a onda se okrenula i otrcala jos uvijek se smijuci. Nisam se pomakao. Naucio sam s godinama kako se psi, sokoli i dame vracaju ako ostanes na mjestu.'

'Ima nesto veselo u tome kada vidis kako je obican covjek sretan'.

'Izgleda da mamu sada jako nerviram, iako ne znam sta je to toliko brine. I ona mene nervira - stalno mi govori kako se previse smijem ili hodam prebrzo, ili mi je haljina prasnjava, ili kosa nije kako treba. Tretira me kao djevojcicu, a ocekuje da budem zena. Ne dozvoljava mi da izadjem napolje kada zelim, kaze da sam prerasla za igru na trgu Saint Germain des Presan po danu, a premlada za uvecer. Nisam premlada, druge djevojcice od 14 godina idu uvecer gledati zonglere. Mnoge su vec zarucene. Kada ju upitam, mama kaze kako sam neposlusna i kako moram cekati da tata odluci kada i za koga cu se udati. Rastem frustrirana. Ako cu biti zena, gdje je moj covjek?'

'Nije mi vjerovala, kao sto ni ja nisam vjerovala Claude kada mi je rekla. Mozda je uvijek tako, da kcerke lazu majkama, a one im to dozvoljavaju?'

'Najbolje kaludjerice su one koje su bile sretne napolju, koliko i unutra'.

'Postoje trenuci kada majka ne moze zastiti svoje djete'.

'Uvijek sam voljela gledati Senu - ona krije u sebi obecanje bijega'.


A.P.Cehov - 3 sestre

'I za 1 000 godina covjek ce isto ovako uzdisati 'Ah tesko je zivjeti' - i istodobno ce se, bas kao i danas, bojati i nece htjeti umrjeti.'
 
Poslednja izmena:

Back
Top