Citati i misli poznatih

"I šta tu ima neverovatno, kad sam se već toliko moralno pokvario, toliko se odvikao od „živog života”, da mi je malopre palo na pamet da je korim što je došla k meni da sluša „tužne reči”, — a nisam se dosetio da ona uopšte nije došla da sluša tužne reči, već da me voli. Jer za ženu se u lјubavi i sastoji vaskresenje i spasenje od svake propasti, i do preporoda drugojače uopšte ne može ni doći, do samo preko lјubavi."
💖

~ F.M.Dostojevski ~ (Zapisi iz podzemlja)

DOZVOLI.jpg

Negde pročitah od nekog "svetog oca", biće da bi pijan, kao do čepa nalivena boca, da "inspiracija čoveka iscrpljuje i uništava" i zbog toga odgovorih mu ovako, nekako. Nadam se da će se bedak svoje suludosti da postidi, jako ...
🤫

Inspiracija kao samouništenje? Čega? Zar je uništenje slabljenje tela, a jačanje duše? Inspiracija, deo onog božanstvenog, intuitivnog, u nama, je volja duše za kreativnošću. Zar to neko normalan može da shvati kao nešto zlo u čoveku? Da li ste ikada u životu, osluškujući diktat duše i za oruđe upotrebili srce, nešto kreativno napisali, naslikali, izmuzicirali, napravili? Mi koji to jesmo, to je empirička činjenica, uvek posle toga na lice nabacimo širok osmeh, sladostrastni uzdah i pozitivnu energiju koja nas učini srećnim ...
✍️

PROFESOR2.jpg

Blentavci - Mnogo mi se sviđa taj izraz, bolje reći definicija, i rado ću ga propisati, kao dijagnozu i luđačku pozu, i pripisati, kao atribut ludila, svima onima koji podržavaju "crnjake", čudake i ludake, naročito Šopija, čudaka ludaka kojega ni nenadmašni Hegel nije uspeo da uljudi, urazumi i oplemeni ...
✍️
😉

Back