Citanje izmedju redova

Koliko je to realno potrebno i neophodno umeti pre i za vreme veze..u smislu ono sto se ne moze pitati otvoreno i treba vreme da bi se provalio partner..recimo da je horoskopski znak u pitanju pa se ne moze primeniti isti shablon na svakom..da li se tako sluzite nekim pomagalima ne bi li provalili kakav pristup imati i koji tretman pruziti..jer realno ne mozemo biti prema svakom isti..a i logicno da je lakse ici linijom manjeg otpora..da li se onako povrsno upustite u odnos ili imate neke fore koje vam govore kakva je osoba?
Stecem utisak da su ljudi neiskusni a da ima toliko znakova pored puta koje ne umeju citati..nesto razmisljam koje filmove su neke devojke volele i tacno im to u zivotu nedostaje..i sad neki umesto da procene sta treba i nedostaje toj osobi neko samo pomisli da ne vole isti zanr..dakle ne osvrtati se na moje primere da li razmisljate uopste i zagrebete ispod povrsine ili ne olaksavate sebi?u nadi da vam ovakav opis pristupa nece predstaviti napor vec onako imate kefalo pa usput rekreativno vezbate vijuge kad vam dosadno:zimag:

da, svasta se vidi iz nerecenog, to je tacno, ne samo kad su partneri u pitanju nego inace.
da ne nabrajam ali jedna stvar je jako vazna.
a to je kako govori o drugim ljudima.
ako su mu svi losi, mradovi, djubrad, stoka, ovo-ono, sve najgore, "ovaj me zajjebao", "onaj je kreten" itd itd, ne tim recima ali u tom kontekstu, najverovatnije je rec o konfliktoj i nesredjenoj osobi. i jos kojecemu, ali ovo je samo ukratko.
 
Otkud znaš?
Možda su to one nečim zaslužile?
Zašto bise isto ponašao prema svojoj devojci, ili ženi?
Možda je u njemu mnogo nagomilane ljubave koju žudi da nekoj pokloni, baš toj koja ga odbacuje zato što ne voli bezrezervno svoju majku i sestru?

pricam iz svog iskustva...moj bivsi muz je odnos sa svojom majkom na kraju preneo na mene....bukvalno preslikao....slazem se da neki ljudi odrade suprotno svom vaspitanju ali to je redji slucaj....
 
da, svasta se vidi iz nerecenog, to je tacno, ne samo kad su partneri u pitanju nego inace.
da ne nabrajam ali jedna stvar je jako vazna.
a to je kako govori o drugim ljudima.
ako su mu svi losi, mradovi, djubrad, stoka, ovo-ono, sve najgore, "ovaj me zajjebao", "onaj je kreten" itd itd, ne tim recima ali u tom kontekstu, najverovatnije je rec o konfliktoj i nesredjenoj osobi. i jos kojecemu, ali ovo je samo ukratko.

ili ako stalno komentarise zlonamerno druge ljude.....mnogo se vidi iz toga kako se odnosi i prema prijateljima....jer, kad tad svoje uobicajeno ponasanje primeni i na parnteru.....
 
pricam iz svog iskustva...moj bivsi muz je odnos sa svojom majkom na kraju preneo na mene....bukvalno preslikao....slazem se da neki ljudi odrade suprotno svom vaspitanju ali to je redji slucaj....

Da li bi to značilo da oni kojih se vi gnušate, oni koji su neraskidivo vezani za svoje majke, da će oni biti neraskidivo vezani i za vas, kad im majke otputuju na bolji svet? I, da bi , ipak, vredelo pričekati u senci njegove mame, na svojih pet minuta pažnje i slave?
 
Da li bi to značilo da oni kojih se vi gnušate, oni koji su neraskidivo vezani za svoje majke, da će oni biti neraskidivo vezani i za vas, kad im majke otputuju na bolji svet? I, da bi , ipak, vredelo pričekati u senci njegove mame, na svojih pet minuta pažnje i slave?

iskreno, ne bih mogla ja da budem druga....svoju bivsu svekrvu sam ispostovala do kraja, nije imala primedbe, ali stvarno ne bih mogla da budem sa covekom na koga bilo koje drugo bice ima preterano jak uticaj.....ja sam suvise svoja da bih bila sa nekim koga dozivaljavam kao nesamostalnog.....
 
Da li bi to značilo da oni kojih se vi gnušate, oni koji su neraskidivo vezani za svoje majke, da će oni biti neraskidivo vezani i za vas, kad im majke otputuju na bolji svet? I, da bi , ipak, vredelo pričekati u senci njegove mame, na svojih pet minuta pažnje i slave?

ne mešaj babe i žabe...i ne idi u drugu krajnost...
kakva debilizam upoređivati ljubav koju muškarac gaji prema svojoj majci i prema svojoj partnerki...to su totalno različite vrste ljubavi...
 
Otkud znaš?
Možda su to one nečim zaslužile?
Zašto bise isto ponašao prema svojoj devojci, ili ženi?
Možda je u njemu mnogo nagomilane ljubave koju žudi da nekoj pokloni, baš toj koja ga odbacuje zato što ne voli bezrezervno svoju majku i sestru?

i da, slažem se...ima na ovom svetu i mnogo loših majki...al kao što je ljubav prema detetu bezuslovna, takva bi trebalo da bude i prema roditeljima...: )
p.s. opet ne mislim na extremne slučajeve i totalno poremećene porodice...
 
iskreno, ne bih mogla ja da budem druga....svoju bivsu svekrvu sam ispostovala do kraja, nije imala primedbe, ali stvarno ne bih mogla da budem sa covekom na koga bilo koje drugo bice ima preterano jak uticaj.....ja sam suvise svoja da bih bila sa nekim koga dozivaljavam kao nesamostalnog.....

To je savim prirodno, i ok, samo pokušavam reći da (možda) nije (uvek) tačan sud "ako ne voli majku i sestru -neće voleti ni mene, u njemu nema, i nikad neće biti nikakve ljubavi, ni nežnosti, ni poštovanja" kao što (možda) nije ni tačno" Mnogo je voleo majku, uvek se žrtvovao za porodicu, takav će biti i za mene, i porodicu koju stvorimo". Odnosno, možda bi bilo dobro pri proceni čoveka izbeći zamku nesvesnog poistovećivanja sa ženskim osobama u njegovoj blizini , ili njegovoj prošlosti, i prihvatanje tog scenarija kao verovatnog scenarija za sledeću epizodu.
 
i da, slažem se...ima na ovom svetu i mnogo loših majki...al kao što je ljubav prema detetu bezuslovna, takva bi trebalo da bude i prema roditeljima...: )
p.s. opet ne mislim na extremne slučajeve i totalno poremećene porodice...

Trebala bi, ali na svakom koraku možemo videti da nije tako.
Mnogi te roditelje ostavljaju na cedilu, odlazeći daleko, u potrazi za srećom, pravdajući se da je život samo jedan, kratak, i da ga treba iskoristiti( čitaj: uzmi sve za svoju guzu, i izvuci guzu kad god možeš)a ima i onih koji ih napuste u bolesti, i čije sve priče možeš svesti na ovo:
- ili nek što pre ozdrave, ili nek što pre umru, dosta mi je ove situacije!
 
ljubav prema roditeljima nije bezuslovna....to shvatis kad dobijes dete....jer, dete te suvise okupira da bi mogao da gledas na roditelje kao ranije....a i normalan roditelj ocekuje da se dete posveti svojoj porodici a ne njemu.....
 
ko ne voli svoju porodicu, ne može da bude dobar čovek..ende...

Čak i oni koji su, recimo, seksualno maltretirani od roditelja?
Oni koji su napušteni još kao bebe, i za koje se nikad nisu ni majka, ni otac raspitali?
Oni koji su izopštavani od roditeljske ljubavi( favorizovani brat, ili sestra) i koji su odrasli večito potišteni?
Oni koji su lišeni nasledstva zakulisnim igrama najbližih srodnika? (nema dušmanina, dok ga ne rodi majka)
I, još bezbroj njih?
 
da, svasta se vidi iz nerecenog, to je tacno, ne samo kad su partneri u pitanju nego inace.
da ne nabrajam ali jedna stvar je jako vazna.
a to je kako govori o drugim ljudima.
ako su mu svi losi, mradovi, djubrad, stoka, ovo-ono, sve najgore, "ovaj me zajjebao", "onaj je kreten" itd itd, ne tim recima ali u tom kontekstu, najverovatnije je rec o konfliktoj i nesredjenoj osobi. i jos kojecemu, ali ovo je samo ukratko.

Cekaj cekaj pile znaci svaki politicar koji sve pljuje osim njegove stranke je nesredjen?:lol:
 
ljubav prema roditeljima nije bezuslovna....to shvatis kad dobijes dete....jer, dete te suvise okupira da bi mogao da gledas na roditelje kao ranije....a i normalan roditelj ocekuje da se dete posveti svojoj porodici a ne njemu.....

i mislim na odnos roditelj i njegovo dete...: )



Čak i oni koji su, recimo, seksualno maltretirani od roditelja?
Oni koji su napušteni još kao bebe, i za koje se nikad nisu ni majka, ni otac raspitali?
Oni koji su izopštavani od roditeljske ljubavi( favorizovani brat, ili sestra) i koji su odrasli večito potišteni?
Oni koji su lišeni nasledstva zakulisnim igrama najbližih srodnika? (nema dušmanina, dok ga ne rodi majka)
I, još bezbroj njih?

rekla sam, bez extremnih situacija...ako možeš to da ispoštuješ, možemo dalje da razgovaramo...: )
 
i mislim na odnos roditelj i njegovo dete...: )





rekla sam, bez extremnih situacija...ako možeš to da ispoštuješ, možemo dalje da razgovaramo...: )

Mogu, luče, sve ću da ispoštujem:aha:
Samo, ponekad nećeš videti koliko je u nekoj porodici ekstremna situacija, tip neće lepo govoriti o njima, a ti ćeš prosuditi da je rđav čovek, i pogrešti. Svoj sud ćeš govoriti drugaricama, one će uvažiti tvoje mišljenje, donećeš još jednu nesreću čoveku koji to ne zaslužuje...Dozvoljavaš li da postoji verovatnoća?
 
Mogu, luče, sve ću da ispoštujem:aha:
Samo, ponekad nećeš videti koliko je u nekoj porodici ekstremna situacija, tip neće lepo govoriti o njima, a ti ćeš prosuditi da je rđav čovek, i pogrešti. Svoj sud ćeš govoriti drugaricama, one će uvažiti tvoje mišljenje, donećeš još jednu nesreću čoveku koji to ne zaslužuje...Dozvoljavaš li da postoji verovatnoća?

naravno da postoji verovtnoća...al kao što rekoh, zaključak sam izvela iz par situacija, odnosno, porodica u čiji sam život koliko toliko bila upućena...: )
 

Back
Top