ĆIRILICOM U SVET

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:rotf:
A da,za sve nesretje Srbije krivi je Koshtunica,naravno kako sam mogao to da zaboravim.:rotf::rotf::rotf:
Verujem da ce u novoj vladi za sve promashaje i rezultate koji ce biti 0 ovoga puta ulogu Koshtunice preuizeti Dachic:lol:
Jadne nashe "demokrate"...toliko zele i trude se da nas preporode na svim poljima ali avaj,uvek se nadje neki Dachic/Koshtunica da ih omete u razvoju.:sad2:

А ко тебе омета да пишеш ћирилицом (или-ili) latinicom sa našim slovima, kada se već zalažeš za ispravnu upotrebu pisma i jezika :roll:
 
Guši ga podatak: premijer je od 2003. godine. Šta se može. Što se hvatao u kolo kad ne ume da igra??:roll:

Doobro evo sad vishe nece biti Koshtunica,i shta ce sad biti problem?
Vi ljidi ste stvarno izgleda lobotomirani ako iskreno verujete da ce se ishta promeniti nabolje SAMO zato shto Koshtunica nece biti poremijer:lol:
Bice isto kao i do sada.Zivi bili pa videli.
Koshtunica je najobichnija zvaka za seljaka,navlakusha ovih na vlasti da je dosad za sve loshe bio kriv samo on.
 
Doobro evo sad vishe nece biti Koshtunica,i shta ce sad biti problem?
Vi ljidi ste stvarno izgleda lobotomirani ako iskreno verujete da ce se ishta promeniti nabolje SAMO zato shto Koshtunica nece biti poremijer:lol:
Bice isto kao i do sada.Zivi bili pa videli.Koshtunica je najobichnija zvaka za seljaka,navlakusha ovih na vlasti da je dosad za sve loshe bio kriv samo on.


Pa ako se tebi "javlja", ja ne vidim budućnost, tako da ostaje da vidimo da li si u pravu, ili ne.
 
А ко тебе омета да пишеш ћирилицом (или-ili) latinicom sa našim slovima, kada se već zalažeš za ispravnu upotrebu pisma i jezika :roll:

Ispravno korishcenje pisma i jezika?
Ako zelim moje PRAVO je da pishem i na engleskom ili turkmenistanskom.
Cirilica je nashe pismo koje treba da bude primarno u administrativnim poslovima,to je neshto shto bi trebalo da bude ispravno i obavezujuce sve ostalo je stvar lichnog izbora.
 
Па сви они и пишу гајевицом, не знам само како се долази до другојачијег закључка.

Мајкрософт је једна политичка мултинационална компанија која жели да остане политички коректна.

Tim izrazom Gajevica samo ideš u prilog Hrvatima.
Ne postoji Gajevica osim u glavama onih koji bi da ukinu pisanje latinicom u Srbiji.
 
А ко тебе омета да пишеш ћирилицом (или-ili) latinicom sa našim slovima, kada se već zalažeš za ispravnu upotrebu pisma i jezika :roll:

Мени рецимо неће дозволити да у пасош унесем транскрипт на енглеском, француском језику и ћирилични оргинал имена и презимена.
 
Ispravno korishcenje pisma i jezika?
Ako zelim moje PRAVO je da pishem i na engleskom ili turkmenistanskom.
Cirilica je nashe pismo koje treba da bude primarno u administrativnim poslovima,to je neshto shto bi trebalo da bude ispravno i obavezujuce sve ostalo je stvar lichnog izbora.

To se zove kontradiktornost i to takva da se vidi iz aviona.
Šta imaš da se zalažeš za nešto, ako se sam toga ne pridržavaš :roll:

Npr. ja se zalažem da se zabrani bacanje smeća po ulicama i da se kažnjavaju oni koji to rade, ali da se to ne odnosi na mene i da ja imam pravo da bacam smeće gde hoću i kad hoću :shock:

U prevodu... smeta ti trunka u tuđem oku, a ne smeta panj u sopstvenom...
 
Tim izrazom Gajevica samo ideš u prilog Hrvatima.
Ne postoji Gajevica osim u glavama onih koji bi da ukinu pisanje latinicom u Srbiji.

Свакако, па Унеско је све српске књиге штампане на хрватском писму сврстао у корпус Хрватске националне баштине.

Обашка што Хрвати могу формално да нас туже, јер користимо њихово писмо а да то нисмо регистровали код надлежних међународних организација.
 
Crilica treba da ima donekle povlascen status jer je, cisto zbog kulturnog okruzenja, ugrozenija. Latinica nikad nece biti ugrozena kao evropsko pismo.

Lepo je sto se srpski pise na dva pisma i to treba i ocuvati. Ja svakodnevno koristim oba i bukvalno ne primecujem kojim pismom je neki srpski tekst napisan. Smatram da svi Srbi treba istom lakocom da koriste oba srpska pisma. Ako nisu u stanju onda su proizvod falicnog obrazovanja i treba im pomoci.
 
Crilica treba da ima donekle povlascen status jer je, cisto zbog kulturnog okruzenja, ugrozenija. Latinica nikad nece biti ugrozena kao evropsko pismo.

Lepo je sto se srpski pise na dva pisma i to treba i ocuvati. Ja svakodnevno koristim oba i bukvalno ne primecujem kojim pismom je neki srpski tekst napisan. Smatram da svi Srbi treba istom lakocom da koriste oba srpska pisma. Ako nisu u stanju onda su proizvod falicnog obrazovanja i treba im pomoci.



Ovim je sve rečeno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top