ĆIRILICOM U SVET

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

raindog

Domaćin
Poruka
3.811
3.54


Jel može meni neko da objasni ovo neverovatnu potrebu da se konstantno ide uz **** svima ?
Ja zaista ne razumem ovaj način da se omogući lakša komunikacija sa ostatkom sveta, pretpostavljam da je sledeći korak glagoljica na putnim ispravama ?
 
3.54


Jel može meni neko da objasni ovo neverovatnu potrebu da se konstantno ide uz **** svima ?
Ja zaista ne razumem ovaj način da se omogući lakša komunikacija sa ostatkom sveta, pretpostavljam da je sledeći korak glagoljica na putnim ispravama ?

Не! Следећи корак је да латиничари vise prestanu da jedu gov*a... и да ако им се ова држава не свиђа - а нарочито њен Устав слободно могу да покупе своје прње и да се торњају далеко одавде.
 
pa kontam da je i čip na ćirilici :lol:

Rusi btw imaju jedno jedino pismo koliko ja znam, a isto tako znam da se ovde korsite oba, odnosno bar su se koristila dok eto zdrav Srpski razum nije zavladao.
Tako meni npr u zdravstvenoj knjižici pišu jako zanimljive stvari, engleski ali na ćirilici, sve sa udvajanjem ćiriličnih slova i ako mi neko kaže da je to normalno...onda stvarno ...
 
Jel može meni neko da objasni ovo neverovatnu potrebu da se konstantno ide uz **** svima ?
Ja zaista ne razumem ovaj način da se omogući lakša komunikacija sa ostatkom sveta, pretpostavljam da je sledeći korak glagoljica na putnim ispravama ?

Sa tim pristupom teško možeš i sa kim da komuniciraš ...
 
Postali su jako napaceni sa cirilicom. A cirilica je nepregledna za citanje. Jos jedno pomodarstvo izgleda :think:

Trebalo bi da moze i jedno i drugo pismo svugde da mozes da biras. Uradi sajt u oba pisma, ne zahtevaj da ti popunjavam neki formular cirilicom.

Na pasosu je trebalo da bude sve ispisano 2 puta, jednom cirilicom, jednom latinicom zato sto su ta dva ravnopravna pisma.
 
Не! Следећи корак је да латиничари vise prestanu da jedu gov*a... и да ако им се ова држава не свиђа - а нарочито њен Устав слободно могу да покупе своје прње и да се торњају далеко одавде.

samo kad si se ustava uhvatio, jak je isto koliko i država koja ga menja svakih 5 minuta u zavisnosti kako se kome digao u tom mandatu :roll:.
A ja ovde u ovoj zemlji punoj mogućnosti imam jednaka prava kao i ti da odlučujem kojim ću pismom da pišem.Ne znam samo otkud ti ideja da daješ sebi za pravo da se stavljaš iznad bilo koga i da mi govoriš da ja treba da se iselim odavde zato shto se tebi sviđa da ti retardi kroje sudbinu....
 
Pa lakse je onda na engleskom.... preglednija je njihova latinica i svi ce da te razumeju ;)

Pa meni bi bilo lakse posto nisam navikao da koristim nasa slova čšđćž i koje vec. Ali se ne radi o tome uopste. Cinjenica je da je cirilica nepregledna za citanje duzih textova. Znaci, ko hoce da cita to na cirilici nek izvoli.

Kucao sam neki formular i zahtevaju cirilicu, drzavna institucija naravno. Razmisljam da bi bilo gadno da se navikavam da kucam cirilicu posto nikada nisam. Sva sreca nadjem programcic koji cirilicu prevodi u latinicu i obrnuto :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
pa kontam da je i čip na ćirilici :lol:

Rusi btw imaju jedno jedino pismo koliko ja znam, a isto tako znam da se ovde korsite oba, odnosno bar su se koristila dok eto zdrav Srpski razum nije zavladao.
Tako meni npr u zdravstvenoj knjižici pišu jako zanimljive stvari, engleski ali na ćirilici, sve sa udvajanjem ćiriličnih slova i ako mi neko kaže da je to normalno...onda stvarno ...

A Grci?
 
Postali su jako napaceni sa cirilicom. A cirilica je nepregledna za citanje. Jos jedno pomodarstvo izgleda :think:

Trebalo bi da moze i jedno i drugo pismo svugde da mozes da biras. Uradi sajt u oba pisma, ne zahtevaj da ti popunjavam neki formular cirilicom.

Na pasosu je trebalo da bude sve ispisano 2 puta, jednom cirilicom, jednom latinicom zato sto su ta dva ravnopravna pisma.

Није тачно. Забоди нос у Устав. Када су у питању државне установе и наравно све исправе од јавног значаја - МОРА БИТИ ЋИРИЛИЦОМ... а може латиницом али онако како је то регулисано Законом.
 
Postali su jako napaceni sa cirilicom. A cirilica je nepregledna za citanje. Jos jedno pomodarstvo izgleda :think:

Trebalo bi da moze i jedno i drugo pismo svugde da mozes da biras. Uradi sajt u oba pisma, ne zahtevaj da ti popunjavam neki formular cirilicom.

Na pasosu je trebalo da bude sve ispisano 2 puta, jednom cirilicom, jednom latinicom zato sto su ta dva ravnopravna pisma.

Нису равноправна, Ћирилица је службено писно.
латиница- здраво!
 
Не! Следећи корак је да латиничари vise prestanu da jedu gov*a... и да ако им се ова држава не свиђа - а нарочито њен Устав слободно могу да покупе своје прње и да се торњају далеко одавде.

Kao da iz tebe govori Vojislav Dr Koštunica:mrgreen:
Zvani 11% (7+4):lol:
 
Драги моји "Латинаши".
Можете да пишете колико хоћете на латиници. можете да користите колиоко хоћете ебглеских речи за нај обичниеј ствари.
Али никада, никада нећете постати европљани. Никада.
Али нећете бити ни Срби.
Остаћете између.
Закуцани, анкерисани, заварени за Балкан, и погледа стално упртог у Европу и ма колико покушавали да дохватите ту Европу... нећете успети.
зато је боље да се уразумите, прихватите да сте Срби и да је ваше писмо Ћирилица, престанете да позирате и да се фолирате и да коначно нешто урдите од ваших живота.
 
Pa u tome je stvar sto su "cirilicari" napadni kao neka sekta pa bi da zabrane latinicu. Dva ravnopravna pisma i zdravo

Не, прочитај устав.
Латиница се ни не спомиње.
Спомиње се само Ћирилица као службено и друга писма.
Тако је латиница сврстана у исти ред са Арапски, Арамејским и Кинеским.
 
samo kad si se ustava uhvatio, jak je isto koliko i država koja ga menja svakih 5 minuta u zavisnosti kako se kome digao u tom mandatu :roll:.
A ja ovde u ovoj zemlji punoj mogućnosti imam jednaka prava kao i ti da odlučujem kojim ću pismom da pišem.Ne znam samo otkud ti ideja da daješ sebi za pravo da se stavljaš iznad bilo koga i da mi govoriš da ja treba da se iselim odavde zato shto se tebi sviđa da ti retardi kroje sudbinu....

Ето видиш, не поштујеш ни државу ни Устав - а хоћеш некаква ПРАВА. Е, па неће то тако моћи. Ја се не стављам изнад било кога него те само потсећам на одредбе важећег Устава - и поново ти кажем, ако ти се не свиђа ова држава и важећи Устав - изволи... широко ти поље. Не мислиш валда да ће сваки ретард који се појави на овом пдф ДА КРОЈИ ПРАВИЛА ОВЕ ДРЖАВЕ...
 
Драги моји "Латинаши".
Можете да пишете колико хоћете на латиници. можете да користите колиоко хоћете ебглеских речи за нај обичниеј ствари.
Али никада, никада нећете постати европљани. Никада.
Али нећете бити ни Срби.
Остаћете између.
Закуцани, анкерисани, заварени за Балкан, и погледа стално упртог у Европу и ма колико покушавали да дохватите ту Европу... нећете успети.
зато је боље да се уразумите, прихватите да сте Срби и да је ваше писмо Ћирилица, престанете да позирате и да се фолирате и да коначно нешто урдите од ваших живота.

Mi smo vec evropljani. Da takvih kocnicara nema ocas posla bi to dokazali. A veci smo Srbi od tebe posto je ti mrzis podrzavajuci ratne zlocince...
 
Драги моји "Латинаши".
Можете да пишете колико хоћете на латиници. можете да користите колиоко хоћете ебглеских речи за нај обичниеј ствари.
Али никада, никада нећете постати европљани. Никада.
Али нећете бити ни Срби.
Остаћете између.
Закуцани, анкерисани, заварени за Балкан, и погледа стално упртог у Европу и ма колико покушавали да дохватите ту Европу... нећете успети.
зато је боље да се уразумите, прихватите да сте Срби и да је ваше писмо Ћирилица, престанете да позирате и да се фолирате и да коначно нешто урдите од ваших живота.

U kom si ti flešu:lol::rotf:

Nezadovoljni radikalčić koju pljuje po polovina Srba. Jadno:thumbdown:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top