Četvrta božija zapovest...

naravno moja vera je moja...

nego ja stavih citate koji opovrgavaju drzanje sabata... :aha:

Dovoljno ce biti da procitas postove 518 i 519 ;)

A to sto mislis da je opovrgavanje, nema veze sa logikom...

Posluzicemo se jednim aksiomom koji je dovoljan:

Ako sam Bog kaze za DEKALOG da će subota biti večno svetkovana na obnovljenoj Zemlji. (Isaija 66,22.23)
o kakvom ukidanju je rec???
Ocigledno je da vase nerazumevanje teksta doprinosi bujna masta i Evina zelja da "postanete kao bogovi..."
To je podsvesno ne prihvatanje Bozje pravde, Njegovog zakona i milosrdja... Njegove zrtve na krstu...
 
Dovoljno ce biti da procitas postove 518 i 519 ;)

A to sto mislis da je opovrgavanje, nema veze sa logikom...

Posluzicemo se jednim aksiomom koji je dovoljan:

Ako sam Bog kaze za DEKALOG da će subota biti večno svetkovana na obnovljenoj Zemlji. (Isaija 66,22.23)
o kakvom ukidanju je rec???
Ocigledno je da vase nerazumevanje teksta doprinosi bujna masta i Evina zelja da "postanete kao bogovi..."
To je podsvesno ne prihvatanje Bozje pravde, Njegovog zakona i milosrdja... Njegove zrtve na krstu...

Ja sam ti navela Biblijske stavke a ne moje tumacenje...

sa ovim bi zakljucila to

Da vas, dakle, niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine ili za subote.
17 To su sve senke stvari koje su imale da dođu, ali stvarnost je Hrist. (Kološanima 2:16,17)

A Isusovom smrcu je ukinut sabat... :zpozdrav:
 
Ja sam ti navela Biblijske stavke a ne moje tumacenje...

sa ovim bi zakljucila to

Da vas, dakle, niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine ili za subote.
17 To su sve senke stvari koje su imale da dođu, ali stvarnost je Hrist. (Kološanima 2:16,17)

A Isusovom smrcu je ukinut sabat... :zpozdrav:

Za tebe isto vazi kao i za mog oponenta sa prethodne diskusije...
NAUCI STA SU SUBOTE IZ CEREMONIJALNOG ZAKONA.

Tekst koji citiras ne govori o suboti iz DEKALOGA...

Proveri malo bolje...:roll:
 
proverila sam :roll:
ocigledno je da ti posto poto moras u to da verujes :)

Bibliji se mora verovati jer

4.Moj. 23,19.
Bog nije čovjek da laže, ni sin čovječji da se pokaje.
Što kaže neće li učiniti, i što reče neće li izvršiti?


On ne pljuje po svojim recima kao ljudi.

Uspostavio je svoj zakon, VECNI ZAKON, i jos napomenuo da

Mat. 5,18.

Jer vam zaista kažem:
dokle nebo i zemlja stoji,
neće nestati ni najmanjega slovca
ili jedne title iz zakona

dok se sve ne izvrši.


ocigledno je da je ovo NEPROMENJIVO...

Zakljucak:

Ako je subota u Njegovom ZAKONU (DEKALOGU)
a On za njega kaze da je NEPROMENJIV,
cak ni slovce nece biti izbaceno!!!

Sledi da subota ostaje da se postuje.

Oni koji tumace drugacije, ocigledno krse Bozji zakon!

Prosto.

:whistling:

Dakle, tacno je sto si rekla:
ocigledno je da ti posto poto moras u to da verujes

Jeste,

JA MORAM TAKO DA VERUJEM, JER BOG TAKO KAZE.
TACKA.

Mislim da je Njegova Rec merodavna i da je iznad sake ljudske reci...
:hvala:
 
ocigledno je vreme da se bog ponovo javi ali ovog puta sve javno, na forume, fejsove i tvitere, pa da vise ne bude nedoumica. a ne onako, 15ak njih pisalo jevandjelja, a onda dosao jedan koji je izabrao (pobednike na konkursu?) 4 i kao "to je to". i sledecih 2000 godina se ljudi pitaju sta je tu sta, ko je sta rekao ili nije...
 
ocigledno je vreme da se bog ponovo javi ali ovog puta sve javno, na forume, fejsove i tvitere, pa da vise ne bude nedoumica. a ne onako, 15ak njih pisalo jevandjelja, a onda dosao jedan koji je izabrao (pobednike na konkursu?) 4 i kao "to je to". i sledecih 2000 godina se ljudi pitaju sta je tu sta, ko je sta rekao ili nije...

то се не плаши па нема разлога да се крије. питање је кад ћеш ти бити способан да схватиш. чим будеш, ту је...одувек.
ту сам да помогнем.
 
Kada u Božija usta stavljate ono što su napisali ljudi, onda nije ni čudo kada se dođe do ovakve besmislene nedoumice.

Teško je to njima shvatiti jer kad naiđu na riječ bog u pismu kojeg su ljudi pisali onda kao
da se upali neka druga osoba u njima koja veruje slijepo svemu tome pa makar to bilo butalno ubijanje djece,žena.staraca itd.

E onda da bi im drugi dio ličnosti ostao kako tako u nekom skladnom odnosu s tom programiranom drugom osobom moraju svakojake racionalizacije tj obmane i opravdanja sebi reči da je to ispravno.
A ako to ne uspiju onda kažu sebi u brk tko su oni da zapitkuju što bog smije a što ne ?
Naravno pod tim se misli na bog kojeg su ljudi zapisali i opisali.
 

Back
Top