Četiri miliona Srba našlo uhlebljenje u inostranstvu

U statistiku ne ulaze gradjani sa CH drzavljanstvom to stoji, ima ih i koji rade na 3 meseca i na crno.

Za ispisivanje iz drzavljanstva ne znam jer podrzavamo dualno drzavljanstvo.

- - - - - - - - - -



Nase dede ili Svajcarske :D

Ranije za vreme Tita kao i neko vreme posle Tita nije bilo moguće dvojno državljanstvo-ili ste jedno ili drugo.Znam dvoje što su se ispisali iz Jugoslovenskog državljanstva i prihvatili CH.
Razlog je prost u to vreme ukoliko dođete na godišnji odmor mogu da Vas spakuju na takozvanu vežbu.Što ćete Vi izgubiti poso u CH nije bilo bitno.Šanse su bile velike da Vas tako
nešto snađe pogotovu ukoliko "imate dobrog prijatelja".Zato su se ljudi za tako nešto i odlučivali da bi znali gde pripadaju tamo ili ovamo.
 
Bravo, jeste! Vladivostok je ko Banja Luka, odise srpstvom. Zemlje kolko hoces. Dobre cice ko salate. Kina Japan Koreja odmah preko puta. Raj na zemlji.

Rusija je velika. Ima i lepih i manje lepih mesta. Ali nema nekih velikih migracija ka Rusiji.

Mislim da je to što se ne promovise previše Rusija. Mediji više pričaju o glupoj Austriji nego o Rusiji. Treba promjeniti svest kog ljudi. Rusija pruža milion mogućnosti.
 
Rusija je velika. Ima i lepih i manje lepih mesta. Ali nema nekih velikih migracija ka Rusiji.

Mislim da je to što se ne promovise previše Rusija. Mediji više pričaju o glupoj Austriji nego o Rusiji. Treba promjeniti svest kog ljudi. Rusija pruža milion mogućnosti.

Rusija ima 30 miliona muslimana........

Vlast isto korumpiranu ko i u Srbiji.
 
Rusija ima 30 miliona muslimana........

Vlast isto korumpiranu ko i u Srbiji.

Овај Јанко је исламистички провокатор, који мисли да је много паметан, али није.

Смара народ по форуму урпаво са причама да ће Ислам Освијит Свет, тако да си му, незнајући, легао на руду.

Само не наседај даље на његове глупости.
 
Rusija je velika. Ima i lepih i manje lepih mesta. Ali nema nekih velikih migracija ka Rusiji.

Mislim da je to što se ne promovise previše Rusija. Mediji više pričaju o glupoj Austriji nego o Rusiji. Treba promjeniti svest kog ljudi. Rusija pruža milion mogućnosti.

Русија је други свет и не можеш је поредити са Белгијом и Холандијом.
 
Vladivostok je grad od 750 000 stanovnika,Ima klimu slicnu nasoj ,dobar je za zivot,Ali je predaleko, Problem sa Rusijom je sto je prosecna plata oko 500 evra ,tako da ne moze da se poredi sa Evropom i Usa gde je to 4~5 puta vece, Drugi problem je kriminal i korupcija gde se ne osecas sigurno i gde nuije dobro da odgajas decu.

Moj cale je prvi bio Rusofil.

Dok nije jednog dana i sam otisao turisticki, kada se vratio pricao je o lepim crkvama i tome kako bi isao onom transibirskom zeleznicom.

Ali kaze, ne bi isao sa Rusima vec par nasih da se okupi.....
 
Vladivostok je grad od 750 000 stanovnika,Ima klimu slicnu nasoj ,dobar je za zivot,Ali je predaleko, Problem sa Rusijom je sto je prosecna plata oko 500 evra ,tako da ne moze da se poredi sa Evropom i Usa gde je to 4~5 puta vece, Drugi problem je kriminal i korupcija gde se ne osecas sigurno i gde nuije dobro da odgajas decu.

Владивосток и Хабаровск су на крају света. Буквално имаш утисак да је то то. Иза градских граница је провалија са које се слива океан.

Шалу на страну, проблем је изолација. Далеко су чак и авионом. Једино на шта си упућен је Кина. И то не фенси Шангај-Пекинг-Кантон Кина, него она, погранична, Манџуријска. Чисто субјективно, ја се никад не бих осећао пријатно у тим неким пространим, огромним градовима, са предугачким булеварима и непрегледним Спаваоницама око центра у којима нема ничега осим станова.

У Русији је за људе из Европе прихватљив живот само у европском делу. Поред стереотипа Москве и Петрограда (који су скупи), има мањих, лепих места.

Али онда мораш да водиш рачуна да не упаднеш у некакву сиву постсовјетску несрећу, тј. неки руски Ниш или Крагујевац.

Рецимо, ми имамо колегу на форуму који живи у Тули, и срећан је.

Јекатеринбург је такође леп град, није превелик, није прескуп, а сређен је, нема велике беде и има занимљив урбани дух. У нешто слично се претвара и Тјумен, и ту су велика примања због богатства нафтом.

Сочи и цело то приморје је такође занимљиво. Ростов на Дону је такође занимљив јер има благу климу и козачки дух. Осећа се мало тај царски дух, види се да је град имао значај и пре 1918, па није толико совјетски оријентисан.

Ако знаш руски, и рецимо си ожењен Рускињом, живот може да буде леп и у поспаном Јарослављу, Владимириу, Тули. Толстој је из околине Туле.

Вороњеж и Нижњи Новогород треба избегавати. Вороњеж нарочито.

Тамо људи Нису Фини.
 
Poslednja izmena:
Владивосток и Хабаровск су на крају света. Буквално имаш утисак да је то то. Иза градских граница је провалија са које се слива океан.

Шалу на страну, проблем је изолација. Далеко су чак и авионом. Једино на шта си упућен је Кина. И то не фенси Шангај-Пекинг-Кантон Кина, него она, погранична, Манџуријска. Чисто субјективно, ја се никад не бих осећао пријатно у тим неким пространим, огромним градовима, са предугачким булеварима и непрегледним Спаваоницама око центра у којима нема ничега осим станова.

У Русији је за људе из Европе прихватљив живот само у европском делу. Поред стереотипа Москве и Петрограда (који су скупи), има мањих, лепих места.

Али онда мораш да водиш рачуна да не упаднеш у некакву сиву постсовјетску несрећу, тј. неки руски Ниш или Крагујевац.

Рецимо, ми имамо колегу на форуму који живи у Тули, и срећан је.

Јекатеринбург је такође леп град, није превелик, није прескуп, а сређен је, нема велике беде и има занимљив урбани дух. У нешто слично се претвара и Тјумен, и ту су велика примања због богатства нафтом.

Сочи и цело то приморје је такође занимљиво. Ростов на Дону је такође занимљив јер има благу климу и козачки дух. Осећа се мало тај царски дух, види се да је град имао значај и пре 1918, па није толико совјетски оријентисан.

Ако знаш руски, и рецимо си ожењен Рускињом, живот може да буде леп и у поспаном Јарослављу, Владимириу, Тули. Толстој је из околине Туле.

Вороњеж и Нижњи Новогород треба избегавати. Вороњеж нарочито.

Тамо људи Нису Фини.

Volim putopisne postove, Mnogo su realniji od novinarskih nasminkanih reportaza,
 

Back
Top