Cene na Adi - čist bezobrazluk

Kralju, ne kažem da toga nema i u mnogo većem broju, ja samo kažem da je ovo što radi i postoji ništa spektakularno, ali je ok za popiti kafu i produžiti.

E to popiti nesto usput i produziti ali popiti za 200 kinti a ne za 600 ili 700 ili pojesti usput pljeskavicu za 300 kinti a ne za 1100.
Brate to je samo obicna Ada Ciganlija, mala uvala kraj Save, nije San Trope ili Nica, nismo na Azurnoj obali.
 
Inace ja se secam kao klinac tamo 90-ih posle one hiperinflacije, tipa 95, 96, 97, 98. taj neki period od prilike kada je plata bila ok ne 5 maraka (kao za vreme one hiperinflacije 93.) ali recimo mozda nekih 150 maraka (sto je svakako vredelo mnogo vise nego danas 150 evra) i ono u to vreme svi klinci ovde u kraju su isli na more, oni čiji su roditelji mozda malo bolje stajali su isli recimo u Grčku, oni prosecni, iz nekih radnickih porodica i ne bas tako dobrostojeci uglavnom u Crnu Goru (tipa Petrovac, Bečići, Kotor, Bar, Sutomore, Buljarice, okolina Herceg Novog ili tako negde) ali skoro svako je tokom leta mogao da ode sa roditeljima jednom na more na nekih 10-ak dana, ono kakva Ada kakvi bakraci, to ono fazon smatralo se da tamo idu samo oni ukiseljeni matorci u svetlo plavim "Speedo" kupaćim gaćama (koji bi tamo išli da poziraju svojim prosirenim venama, belim dlakavim pivskim stomacima, ispucalim kapilarima, strijama i suvim belim "parmezanom" na petama) i oni cigančići koji bi u pauzi tokom sakupljanja sekundarnih sirovina i prosjačenja malo tamo svratili da se bućnu i pojedu pljeskavicu, ono fazon skoro pa bilo blam da kazes nekom da ides na Adu, a sad kada 90-te dozivljavamo kao neki sinonim za krizu, bedu i nemastinu i kada mislimo da su 90-te vec daleko za nama i da je kobajagi stiglo "zlatno doba" sada vise ne mozemo ni na tu Adu da odemo, ono mozemo samo da setamo okolo sa rukama u dzepovima i da gledamo druge kako se goste i cascavaju, ono ajde sad ti odi na Adu tako iz čista mira pa ono posle setnje ili kupanja svrati negde na sok i pljeskavicu (pogotovo ako si sa nekim) , ono sto bi rekli, sanjaj dečko, dream on, sto reče jedan transparent na tribinama u Indijanapolisu kada smo igrali utakmicu sa Amerikancima u 1/4 finalu Dream Team Dream On. : d
 
i da li je po tebi Ada raspala ?
Uuuuu ovo bolje ja da ne odgovorim...ja ne idem na Adu odavno , tacnije od kad sam fasovao blagu upalu grla dok su oko mene plivale raspale lubenice...

Idem ali ne u vodu ne na plazu , za to imam bazene i vrlo sam zadovoljan tim resenjem....
Jeste da je Ada puna, ali potpuno sam prihvatio ulogu snoba koji ne zeli da se kupa na Adi niti da ima veze sa rajom koja to cini...
Ima nesto u tome da ne zelis da ozbiljnije shvatis ljude koji svoju higijenu izjednace sa higijenom vode na adi...

Vidim opet nije tema kvalitet vode nego kvalitet osisanosti trave...taj deo moze da bude opasan ali za mene nije kljucan..

A ustvari lazem da se ne druzim sa ljudima koji se tamo kupaju....jaca je socijalizacija ali uvek stoji u glavi da im ne smeta plivajuca lubenica i ona prljavstina...
Blato je blato , radije bih bio svinja nego prljava alava svinja...
 
E to popiti nesto usput i produziti ali popiti za 200 kinti a ne za 600 ili 700 ili pojesti usput pljeskavicu za 300 kinti a ne za 1100.
Brate to je samo obicna Ada Ciganlija, mala uvala kraj Save, nije San Trope ili Nica, nismo na Azurnoj obali.

Upravo tako. Meni zapravo najviše i vređa inteligenciju to kad mi stavi noćenje u Aranđelovcu 200 evra. Kad mi stavi piće na Adi 500 dinara, pljeskavica 1100 dinara. To jednostavno ne vredi tog pejzaža. Kao što je i Ada Bojana počela da klepa po ušima, a ono makneš se 50 metara u Štoj i idu krave po sred ulice, šiptari neki razvlače neko đubre... Pa nije Monte Karlo majku mu.
 
Naravno, zato se i ne kupam u onoj štrokavoj Adi.
Ni ja. Samo Bećarac 😊
48720-becarac-plaza07.jpg
 
Offtopic je ali evo nas dvije još u krevetu 🥰Pogledajte prilog 1524233

Meni je to sve ok, ali jedna od bivših je imala mačku, bukvalno sam imao odeću koja je kod nje, a onda kad dođem skidao se odmah i presvlačio, hermetički držao zatvorenu odeću do polaska kući i presvlačio se na vratima. To je toliko dlaka svuda, prosto mi je to uvek bilo užas.

Naravno, ima ljudi i koji vole.
 
Meni je to sve ok, ali jedna od bivših je imala mačku, bukvalno sam imao odeću koja je kod nje, a onda kad dođem skidao se odmah i presvlačio, hermetički držao zatvorenu odeću do polaska kući i presvlačio se na vratima. To je toliko dlaka svuda, prosto mi je to uvek bilo užas.

Naravno, ima ljudi i koji vole.
To za dlake se slažem, nema komada odjeće koji nema njenih dlaka ali meni to ne smeta i naravno poštujem one koji misle drugačije. 👍
 
Mislim da mi nije higijenski. Prosto, smatram da pas nema šta da traži u mom krevetu, u vodi gde se ja kupam.
Nista manje higijenski od random ljudi.

Ali okej, kapiram, to je tvoj licni osecaj takav, i ti postupas shodno s tim.

Ali je cinjenica da u interakciji sa psima nema apsolutno nista nehigijenski sto nema i u interakciji sa ljudima.
Cak, veci je mnogo broj bolesti koje se prenose sa coveka na coveka nego sa psa na coveka.
No, da ne idemo offtopic
 
Nista manje higijenski od random ljudi.

Ali okej, kapiram, to je tvoj licni osecaj takav, i ti postupas shodno s tim.

Ali je cinjenica da u interakciji sa psima nema apsolutno nista nehigijenski sto nema i u interakciji sa ljudima.
Cak, veci je mnogo broj bolesti koje se prenose sa coveka na coveka nego sa psa na coveka.
No, da ne idemo offtopic

Moj lični osećaj je takav da ne volim da mi se mnogo unosi u facu ono što liže i njuši sopstvenu anus, da mi ne leži u krevetu nešto što mi se linja u tolikoj meri da pojedem te dlake na kraju, da ne može da mi leži u krevetu nešto što se zavlači gde stigne i pokupi ko zna šta na sebi.

Meni random ljudi izuju patike, presvuku se, okupaju, pa mi onda legnu u krevet. Razumem ja to da pas nema bolesti i bakterije koje su mi mnogo štetnije nego i čovek u ustima ako idemo dotle, samo prosto ne osećam se prijatno i volim pedantnost u tom obliku.

Što ne znači da sa ljudima ne radim svašta, samo prosto ljudi su mi ljudi, životinje životinje. Obožavam ih, volim da se mazim, igram sa njima, izvodim sve je to lepo. Ali mi je pas/mačka ljubimac, a ne neko sa kim spavam.
 
Brate ta zenska koja ima kucnog ljubimca je imala potrebu da ga ima, usled nedostatka socijalnog kontakta ili terapije....
Dakle, ako pas nije napolju , to je terapeutski pas....
Mislim slazem se ja sve da ga ima, samo ne da sam i ja tu u prici....
Moji izbori su moji , njeni su njeni , potrebe su potrebe....kad se sve to uskladi da moze onda ce moci da postoji neka prilika, ovako svako ima neuskladjene potrebe i to je to...

Zene sa mackama svoje udruzenje, sa psima svoje....Ako terapija pomogne, ok je, ako ne pomogne, ok je....sprecila je da jos neko potone...
 
Išao sam ranije više na adu uglavnom da vozim bajs , proleće -jesen, sada baš retko,
možda na kafu ili proslavu nekog rođendana.
Kupanje preskačemo radije bazen , nemam poverenja u bakteriolšku ispravnost te vode koja se čvari na 40 stepeni danima.
 

Back
Top