Cene na Adi - čist bezobrazluk

ima nautičar kad se ide na drugu stranu, ka veslačima i mostu ... to bi trebalo da je restoran sa standardnim cenama, ima i ribe i roštilja, trebalo bi da je manje više ok, ako se nije promenilo
e sad standarnde cene nisu valjda jeftine itd ali neke srednje za restorane

Uuu pa ti si blažen blago tebi :D

Pa stvarno ne vidim bilo kakve zabrane da su mi uvedene, zato i pitam na koje misliš?

svuda u svetu je to sa psima regulisano..imaš na plažama ogradjen deo za pse gde vlasnici mogu da ih dovode
i nedao ti Bog da kojim slucajem psa pustiš u more ili plazu van tog dela koji je predvidjen za pse..kazne su ogromne
tako mogu i na Adi..ako su vec odredili deo za nudiste, mogu da odrede i ograde deo za ljude sa psima ..
licno nisam za dovodjenje pasa na plaze..to sam dozivela u Grčkoj..doduse pas je svo vreme bio na ležaljki ali
to je mucenje i za vlasnika i za psa..ja mog psa ne vodim na plazu a ni na god.odmor ..na Adu je vodim ali samo u šetnju
i to sada kada nije sezona i nema prevelike guzve...kada je sezona i onaj krkljanac ne vodim je

S tim što je i nudista čovek, samo nag. Ovo sa psima je ipak drugačije, ima ljudi koji vole svog psa, ližu se sa njim, meni to nije baš higijenski i ne bih baš plivao tamo gde je pas pored mene u vodi, bez obzira što su ga ogradili nekim šipkama. Viđao sam i ja u Grčkoj, pa onda nosi psa po plaži jer je pretoplo za šape, mrcvarenje nepotrebno...

Да,то је то...

Мислим,ајд на тренутак само замислимо себе саме..ИМАГИНЕ..што би реко Ленон,
да смо закупци тих Локала на Ади.
Оно,што би продавао пљеку за 600 кад можеш за 2 хиљаде..
А сам тај Закуп папрено кошта.

Iskreno, meni to za kukanje drugih uopšte nije jasno, kao ovaj stavio košta ovoliko, miko, on je privatnik, može da kaže da košta koliko hoće da košta. Tvoje je da pogledaš cenovnik pre sedanja.

Samo mi nije jasno čime to pravdaju cene? I nije mi jasno ko su ti ljudi koji popune apsolutno svaki lokal.

Pogledajte prilog 1523980

Kako piše jedan korisnik društvene mreže Iks, pljeskavica u jednom od kafića na Adi košta 1150 dinara (250 grama),
dok su ćevapi u porciji od 200 grama, takođe 1150 dinara. Toliko košta i dimljeni batak, kao i roštilj kobasica. Kupus salata od 150 grama je čak 400 dinara.

Ukoliko želite i da se zasladite, u ovom kafiću ćete tart od jabuke platiti 470 dinara (150 grama).
Treba da znate i da vlasnik na to ima pravo. Preciznije, može da odredi cenu i 1.000 dinara za kriglu piva, ili čaj, ukoliko za to postoji interes, odnosno isplativost i potražnja.To nije nepoznanica jer kafedžije alkoholne napitke, sokove i vodu prodaju od pet do deset puta odnosno 500 do 1.000 odsto većoj ceni od nabavne, i tako sebi prave profit. Država se uglavnom ne meša da ne bi narušila slobodu tržišta i slobodno formiranje cena. Ali ukoliko bi bila reč o osnovnim namirnicama na primer, ili ako bi skok cena bio drastičan može iste da ograniči pod određenim uslovima.
link
Bezobrazno.
Mislim da za te pare, odnosno duplo manje i sa dobrim društvom možeš da se lepše i ko Bog provedeš bilo gde, uz bilo koju vodu - reku , jezero , kupite kvalitetno meso i uz meso , nema ni gužve.
Nije sezona kupanja pa da se traži mesto gde je očišćena plaža ili voda unutra.

Bezobrazno.
Mislim da za te pare, odnosno duplo manje i sa dobrim društvom možeš da se lepše i ko Bog provedeš bilo gde, uz bilo koju vodu - reku , jezero , kupite kvalitetno meso i uz meso , nema ni gužve.
Nije sezona kupanja pa da se traži mesto gde je očišćena plaža ili voda unutra.
Можемо да се бунимо само зато што се "народни туризам" претвара у нешто много скупље... Иначе, нека постоји све, па где публика хоће.

To što postoje pravila ili zabrane ne znači da su dobra i da ih treba poštovati ako su loša. I žene nekada nisu imale pravo glasa. I crnci nekada nisu smeli da se voze autobusom sa belcima. Pravila za poštovanje? 🤔
То нису исте категорије ствари...

Ако је негде паркирање забрањено, онда је то тако све док се забрана не повуче.

А друштвени процеси... гласање и још сто ствари, то још није уређено у свим државама.

To što postoje pravila ili zabrane ne znači da su dobra i da ih treba poštovati ako su loša. I žene nekada nisu imale pravo glasa. I crnci nekada nisu smeli da se voze autobusom sa belcima. Pravila za poštovanje? 🤔

Čekaj, čekaj, ti si bukvalno rasizam uporedio sa odredbom da ljudi ne žele da plivaju pored životinja? Znači rasizam si uporedio sa nehigijenskim delima?

Pravila su postavljena tako kako jesu dokle god većina misli tako. Dok je većina mislila da crnci nisu da se mešaju sa belcima to se i radilo. Ovako dok većina misli da ne želi da pliva pored psa tako bi se trebalo i raditi.

A ako stoji jasna tabla na kojoj je nešto zabranjeno, a ti i pored toga radiš isto, onda ne vidim čemu revolt kad te kazne.

Ne sviđa se ni meni pravilo da moram da vozim 60 km/h jer je zbog dva debila koji su prineli kuću kraj puta i neko im je to dozvolio pravac od 5 kilometara naseljeno mesto, ali poštuj ili rizikuj kaznu, od volje ti.

Čekaj, čekaj, ti si bukvalno rasizam uporedio sa odredbom da ljudi ne žele da plivaju pored životinja? Znači rasizam si uporedio sa nehigijenskim delima?

Pravila su postavljena tako kako jesu dokle god većina misli tako. Dok je većina mislila da crnci nisu da se mešaju sa belcima to se i radilo. Ovako dok većina misli da ne želi da pliva pored psa tako bi se trebalo i raditi.

A ako stoji jasna tabla na kojoj je nešto zabranjeno, a ti i pored toga radiš isto, onda ne vidim čemu revolt kad te kazne.

Ne sviđa se ni meni pravilo da moram da vozim 60 km/h jer je zbog dva debila koji su prineli kuću kraj puta i neko im je to dozvolio pravac od 5 kilometara naseljeno mesto, ali poštuj ili rizikuj kaznu, od volje ti.
Higijenom? 🤣🤣🤣
Mora da se šališ. Ulaskom u reku, jezero, more ti ulaziš u ekosistem stotine hiljada i miliona vrsta koje tu prirodno žive i koje izlučuju svoje "fekalije" u tu vodu. Dalje, ulaziš da se kupas u fekalijama sopstvene vrste koja se izlučuje kroz kanalizaciju. O hemijskom zagađenju da ne pričam. Pripadas vrsti koja je bukvalno demolirala planetu, a optužuje psa za "nehigijenu"? Ne znam da li si namerno licemeran ili lud? 🤔
Zabrana ulaska psima u vodu je van svakog razuma i pameti. Zamisli, u nekim zemljana ljudi se kupaju sa slonovima. 😱 Pa ti bi umro! Čudo da se ne zalažes proterivanju riba iz reka. 🤔 Mora da misliš da se čistoća vode meri iz razloga što se psi kupaju u njoj, jel? Ili zagađenost vazduha jer psi smrde?
Samo ti nama budi poslušan i poštuj pravila.:mazi:Kad ta pravila budu tebe lično ugrožavala i dalje nemoj da se buniš. Jbg pravila.

Higijenom? 🤣🤣🤣
Mora da se šališ. Ulaskom u reku, jezero, more ti ulaziš u ekosistem stotine hiljada i miliona vrsta koje tu prirodno žive i koje izlučuju svoje "fekalije" u tu vodu. Dalje, ulaziš da se kupas u fekalijama sopstvene vrste koja se izlučuje kroz kanalizaciju. O hemijskom zagađenju da ne pričam. Pripadas vrsti koja je bukvalno demolirala planetu, a optužuje psa za "nehigijenu"? Ne znam da li si namerno licemeran ili lud? 🤔
Zabrana ulaska psima u vodu je van svakog razuma i pameti. Zamisli, u nekim zemljana ljudi se kupaju sa slonovima. 😱 Pa ti bi umro! Čudo da se ne zalažes proterivanju riba iz reka. 🤔 Mora da misliš da se čistoća vode meri iz razloga što se psi kupaju u njoj, jel? Ili zagađenost vazduha jer psi smrde?
Samo ti nama budi poslušan i poštuj pravila.:mazi:Kad ta pravila budu tebe lično ugrožavala i dalje nemoj da se buniš. Jbg pravila.

Pre svega, u Adi se uopšte i ne kupam jer mi je gadna sama po sebi, ali isto tako ne želim pse u vodi, jer to što je nešto prljavo uopšte ne znači da treba dodatno prljati i puštati pse unutra.

Mene niti jedno pravilo ne ugrožava doslovno.

Pre svega, u Adi se uopšte i ne kupam jer mi je gadna sama po sebi, ali isto tako ne želim pse u vodi, jer to što je nešto prljavo uopšte ne znači da treba dodatno prljati i puštati pse unutra.

Mene niti jedno pravilo ne ugrožava doslovno.
Pa sta se onda bunis?
Samo polako, doći će pravilo koje tebe ugrožava. Onda ćemo mi ćutati.
To što ti imaš problem sa psima je tvoj problem i trebalo bi to da prepoznaš kod sebe kao problem. To što se neko boji npr. letenja ne znači da treba da zabranimo avione ili drugima lete. Njihovo letenje tebe ne ugrožavaju. Niti te kupanje psa ugrožava.

Pa sta se onda bunis?
Samo polako, doći će pravilo koje tebe ugrožava. Onda ćemo mi ćutati.
To što ti imaš problem sa psima je tvoj problem i trebalo bi to da prepoznaš kod sebe kao problem. To što se neko boji npr. letenja ne znači da treba da zabranimo avione ili drugima lete. Njihovo letenje tebe ne ugrožavaju. Niti te kupanje psa ugrožava.

Nemam ja problem sa psima, pas je pas, ja imam problem sa vlasnicima koji se ponašaju kao da im je to dete i koji bi ga pustili sebi u krevet, koji se ponašaju kao da im je dete.

Nemam ja problem da ga ti pustiš kod sebe u krevet, liži ga ako hoćeš, meni ga nemoj nametati i nemoj puštati da mi se kupa gde se ja kupam i to je to.

Takođe, nema tih pravila koja mene ugrožavaju jer nema tog pravila koje pobija tvoju bilo koju bazičnu ljudsku potrebu.

Nemam ja problem sa psima, pas je pas, ja imam problem sa vlasnicima koji se ponašaju kao da im je to dete i koji bi ga pustili sebi u krevet, koji se ponašaju kao da im je dete
Zašto je tebi problem? Jel njihovo spavanje sa psima tebe nešto ugrožava lično? Šta se ti oko toga tangiras uopšte?
Nemam ja problem da ga ti pustiš kod sebe u krevet, liži ga ako hoćeš, meni ga nemoj nametati i nemoj puštati da mi se kupa gde se ja kupam i to je to.
Ko tebi nameće da spavaš sa psom? Ne boj se, većina pasa prepozna takve likove i prirodno se sklanjaju od njih. I opet te pitam. Smeta ti pas, a ne smeta ti hemija, fekalije, ekosistem, mrtva bića koja se raspadaju u toj vodi...? 🤔
Takođe, nema tih pravila koja mene ugrožavaju jer nema tog pravila koje pobija tvoju bilo koju bazičnu ljudsku potrebu.
Idi živi u Avganistanu, Iranu pa se javi. I drugo, nije ovo planeta samo ljudi.

Zašto je tebi problem? Jel njihovo spavanje sa psima tebe nešto ugrožava lično? Šta se ti oko toga tangiras uopšte?

Ko tebi nameće da spavaš sa psom? Ne boj se, većina pasa prepozna takve likove i prirodno se sklanjaju od njih. I opet te pitam. Smeta ti pas, a ne smeta ti hemija, fekalije, ekosistem, mrtva bića koja se raspadaju u toj vodi...? 🤔

Idi živi u Avganistanu, Iranu pa se javi. I drugo, nije ovo planeta samo ljudi.

Nema veze, polako, upao si u crveno i sad si u odbrambenom modu, pa niti čitaš, niti razumeš šta ti se piše.

Kao što rekoh, nemam ja problem da vi spavate sa psima, ližete se sa njima, kupate se sa njima, nemojte ih nametati nama i puštati ih oko nas koji ih volimo, sve super, samo ne želim da mi pliva pored mene, da mi spava u krevetu.

U krevet mi ga ne trpa niko, ali mi namećeš psa u vodi gde plivam. Toliko je jednostavno, smeta mi. Smeta mi i hemija, ali ako biram fabriku gde radi i od koje živi 1500 ljudi, što znači 1500 porodica i zavisne firme, onda mi je draža i hemija nego ti jedan sa psom gde je interes zastupljen samo jednog čoveka.

Verovao ili ne, tamo gde je na kantaru jedna osoba i 1500, ako tebe čudi što je otišlo na stranu tih 1500 onda ok.

Ne zanima me Avganistan i Iran, njihova društva oblikuju sami.

Nema veze, polako, upao si u crveno i sad si u odbrambenom modu, pa niti čitaš, niti razumeš šta ti se piše.
Da, to je taj čuveni argument. "Ti to ne razumeš". 😁
Kao što rekoh, nemam ja problem da vi spavate sa psima, ližete se sa njima, kupate se sa njima, nemojte ih nametati nama i puštati ih oko nas koji ih volimo, sve super, samo ne želim da mi pliva pored mene, da mi spava u krevetu.
Niko ti ne nameće psa u krevet. I kao što sam već rekao, poštujem da ljudi ne vole psa u vodi pored njih. Ali logičniji razlog je to što pas dok pliva može da te ogrebe. Razlog nehigijen van svake pameti. Ja lično i nemam želju da idem sa psom gde ima ljudi jer više ljudi smetaju nego pas.
Smeta mi i hemija, ali ako biram fabriku gde radi i od koje živi 1500 ljudi, što znači 1500 porodica i zavisne firme, onda mi je draža i hemija nego ti jedan sa psom gde je interes zastupljen samo jednog čoveka.
Pročitaj ponovo šta si napisao. Interes? 🤣 Ti dalje ne kapiraš. Hemija te ugrožava. Pas nikako.

P. S.: Do koje granice ces podržavati rad tih fabrika? Dokle god ne obolis sam ili tvoje dete? Dok svi ne počnemo da umiremo? Čisto da utvrdim tvoj prag.

Da, to je taj čuveni argument. "Ti to ne razumeš". 😁

Niko ti ne nameće psa u krevet. I kao što sam već rekao, poštujem da ljudi ne vole psa u vodi pored njih. Ali logičniji razlog je to što pas dok pliva može da te ogrebe. Razlog nehigijen van svake pameti. Ja lično i nemam želju da idem sa psom gde ima ljudi jer više ljudi smetaju nego pas.

Pročitaj ponovo šta si napisao. Interes? 🤣 Ti dalje ne kapiraš. Hemija te ugrožava. Pas nikako.

P. S.: Do koje granice ces podržavati rad tih fabrika? Dokle god ne obolis sam ili tvoje dete? Dok svi ne počnemo da umiremo? Čisto da utvrdim tvoj prag.

Nisam rekao "ti to ne razumeš" u aspektu svi smo prepametni osim tebe, pa ti ne dokučiš, već da si upao u histeriju i da moje pisanje "nemam protiv da VI ležite sa njima u krevetu i da plivate sa njima, ali imam protiv da JA plivam sa njima", ti mene na to pitaš "ko ti nameće psa u krevet?".

Pa nisam ni rekao da mi nameće u krevet, već da nemam problem da ga ti trpaš u svoj krevet, ali nemoj ga nametati meni nigde. Znači ne čitaš šta ti pišem i pišeš iz odbrambenog stava.

Može da me ogrebe, može da me ujede, nije mi higijenski, prosto nije mi prijatno.

Interes, druže, samo što to ti ne kapiraš. Nema zemlje koja je ekonomski jaka bez teške industrije koja zagađuje. Ali polako, shvatićeš valjda nekad. Samo što se prave i filteri za to.

Back