Cena :)

kakva tema:)
kad sam se prvi i poslednji put odlucila na zajednicki zivot, u tom trenutku nisam mislila na to da cu nesto izgubiti..naprotiv, tad sam dobila sve sto sam zelela-coveka koga volim, od 0-24. nista drugo mi nije bilo bitno. deca su samo zaokruzila tu pricu. i ne postoji veca sreca, od srecne porodice ispunjene ljubavlju..
e , onda smo porasli, na zalost u razlicitim smerovima..nisu nam bili isti pogledi na obaveze, na zivot, na prijatelje, na decu, na pare..pa, posle tridesete, nije nam vise bio isti pogled ni na sta..i ljubav vise jednostavno nije mogla da nadomesti te ogromne razlike..
kazu ljudi da ljubav pobedjuje sve. ali to nije istina. zajednicki zivot je kao jedna vrsta preduzeca, gde neslaganja i prevelike razlike strahovito sputavaju oboje ucesnika ...
a s druge strane, raspetljavanje zivota posle dugo godina zivota u zajednici, mnogo je traumaticno iskustvo..
dakle, osim ljubavi, mnogo je vazno da ljudi imaju priblizne zelje, ciljeve, poglede..onda im je suzivot zadovoljstvo, i sreca, a ne napor...
 
i onda tako ceo zivot umire
da bi mogao da se navikne

samo neki od nas, strujo
ima i onih koji misle da se to njima nikada nece desiti, pa zive onako, sram ih bilo, optimisticki
e, sto volim kad njih smrt "iznenadi", a mi drugi lepo, spremni, spakovani, pozdravljali se zadnjih 50 godina sa prijateljima...
 
Poslednja izmena:
Hmm.. podstaknuta razgovorom sa izvesnim forumašem i njegovom nesebičnom podrškom :P, kao i skorijim temama pomislih da vas priupitam par pitanja...
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

pa ne zelim da razmisljam na takav nacin, tako pesimisticki i uzimala-davala fazon. sta das, sta dobijes, sta koliko kosta, ko vise placa...
ne zelim uopste na takav nacin da razmisljam.
ako ovako zaista razmisljas nikad ne pocinji zajednicki zivot.
 
samo neki od nas, strujo
ima i onih koji misle da se to njima nikada nece desiti, pa zive onako, sram ih bilo, optimisticki
e, sto volim kad njih smrt "iznenadi", a mi drugi lepo, spremni, spakovani, pozdravljali se zadnjih 50 godina sa prijateljima...

...uplatili letovanje u turistichkoj agenciji "veseli plamichak" ili "vechno konachishte"...zavisno od ukusa i love.
Pozitivno razmishljanje.
 
Sad sam se setio one scene u Gradu Greha kad Marv ispituje sveštenika i kad ga sveštenik pita da li je leš jedne kuяve vredan umiranja, a Marv odgovara uz pucnje:

Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for. Amen.

Malo ekstremno, ali strava epski.
 
ti se meni svidjash

kh,kh, i ti meni, ali najizistinskije :)
jedino ne volim sto si lepsa od mene

...uplatili letovanje u turistichkoj agenciji "veseli plamichak" ili "vechno konachishte"...zavisno od ukusa i love.
Pozitivno razmishljanje.

pa, nego.... volim, bre, da sve iza sebe ostavim sredjeno, racuni placeni, kuca pospremljena, sto da me deca psuju kad me se sete....a vatru volem mnogo, bolje nego da me crvici jedu
 
Hmm.. podstaknuta razgovorom sa izvesnim forumašem i njegovom nesebičnom podrškom :P, kao i skorijim temama pomislih da vas priupitam par pitanja...
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

Mnogo sebicno,a sta druga strana dobija ili gubi.
 
Hmm.. podstaknuta razgovorom sa izvesnim forumašem i njegovom nesebičnom podrškom :P, kao i skorijim temama pomislih da vas priupitam par pitanja...
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

U principu, cena zajedničkog života je sam život. To ako imaš sreće.
Ako nemaš, cena je ista, samo ranije stiže za naplatu.

PS Dobra ti taktika. Ipak, probaj da upoznaš i ovaj drugu stranu. :)
 

Back
Top