Cena :)

QueenOfClubs

Veoma poznat
Poruka
10.064
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

Не конкуришеш ти за неко радно место и не селиш из земље па да тако размишљаш и калкулишеш.
Нема ту рачунице.
И наравно, све је индивидуално.
Најважнији је начин на који доживљаваш све то, а не да (што би јужњаци рекли :D) "мериш јајца на кантар".
И кад престанеш да сабираш и одузимаш, већ почнеш да делиш, тад си спремна.
И тад ти оваква питања неће ни падати на памет. :cmok2:

Dijenek

Elita
Poruka
22.034
Hmm.. podstaknuta razgovorom sa izvesnim forumašem i njegovom nesebičnom podrškom :P, kao i skorijim temama pomislih da vas priupitam par pitanja...
Šta mislite koja je cena zajedničkog života?
Ili cena zasnivanja porodice?
Mislim koliko će vas (ili vas već) koštati?
Koji deo sebe mislite da ćete izgubiti ili šta mislite da ćete dobiti?
Meni sve neke tako grozne misli u glavi, i jedino što želim jeste da odem negde i otputujem da bih upoznala sebe i onda eventualno shvatila šta sam, ko sam, šta dobijam i šta možda mogu izgubiti...

Ја мислим, а имам и неког исуства у заједничком животу, да ту човек само добије...
Чињеница јесте да се губи властита рутина и настаје једана нова, заједничка, али у томе нема нишег лошег...
Додуше, то неком и не одговара...
Човек је биће које се мења и битно је само да се мења на начин који му одговара...
Био то живот с партнером или без...
И имам утисак да та питања постају сувишна кад се сродимо с другом особом до те мере да постанемо једна...
Срећа је што у животу постоји више правих особа за нас... Јер нам се некад деси да пропустимо праве, а тога постанемо свесни касније...

Peta W.

Poznat
Poruka
9.844
Iskreno,ja sam zajednichkim zhivotom samo dobila,ne osecam se kao da sam ishta izgubila. :)

I strashno mi je jako shto na to pojedini gledaju kao na kavez, robiju na koju su osudjeni...Kakva cena? Zajednichki zhivot je taj koji NEMA CENU!
Sam chovek je pola choveka.

dive

Legenda
Poruka
61.102
ja se sa zajednickim zivotom nisam usrecila..

mozda lakse funkcionisem samo u paru sa svojim detetom..

u vezama u kojima sam delila zajednicku adresu sam se izgleda uvek davala vise od svojih partnera..
i u oba slucaja sam bila energetski isisana..

nekako sam bas gubila sebe i celu sebe podredjivala vezi i partneru..

i prestajala sam biti ja..
koliko mi takav odnos ne prija postajala sam svesna uvek tek kad prekinem..

oba puta sam patila..bolelo je bas ..i sijala..

neverovatnom energijom punila sve oko sebe..

i ostavaljala utisak da sam zaljubljena..a nisam..

samo sam izgleda ponovo vracala sebe.

nikad ne reci nikad..ali ne verujem da cu sebe dovesti ponovo u slicnu situaciju..
lepo mi je sa mojim detetom..savrseno funkcionisem sa svojim ex -na odvojenim adresama..

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.