Чекање...

Živeti ovde i sada, za svoje dobro, brinuti o sebi, pa ćeš moći o drugima. Graditi budućnost, ne živeti u prošlosti. - Sve su to opasne parole bezličnog modernog vremena, koje traži da se pljune na prošlost, da se zaboravi ko si i šta si. E, pa ne ide to tako braćo i sestre. Nema gumice za brisanje u životu. Možemo mi okretati lice pred ne znam čim, ali to je i nepoštovanje sebe i svog izbora partnera.

Malo mi je neverovatno za čuti da neko kaže: ma šta te briga šta je ko bio. E pa, briga me je. Hoću sa njom život da delim, hoću da zna ona o meni tako kako i ja hoću da znam o njoj. Karte na sto, što bi neki rekli.
kakve veze to ima sa pljuvanjem na proslost? sta je bilo bilo je i je moze da se menja hteo ti to ili ne. svoju proslost prihvatis kao takvu i ides dalje. i kakve veze to ima sa nepostovanjem? tebe neko ne postuje jer je imao odredjeni broj partnera pre nego sto je i znao da ti postojis? :neutral:
 
cekanje je potrebno zbog upoznavanja.ali ne samo zbog toga.potrebno je i da vidimo koliko nam je vazna ta veza na emotivnom nivou.naravno,ako se zeli veza,a ne samo sex.pored toga,opste je poznato da svi "izgore" kada zadovolje svoju zelju ili potrebu.retko ko zeli seksualni odnos kao vid emotivnog zblizavanja.vise se radi o necemu cisto fizickom.
sto se brojnosti tice.to i ne mora da se pita to se oseti po ponasanju,pitanjima-odgovorima.ali jesam za to da se prica ako je veza vrlo,vrlo ozbiljna.zelim da znam i njegovu proslost,jer ga je ona nacinila takvim kakav jeste,pa onda mogu i da zamislim sta moze biti u buducnosti.nemam nameru da kupujem "macku u dzaku".
 
znam ja za to da ona me...

...e mrzi me...sori, ne znam što se uopšte upuštam u priču kad nisam u stanju, misim neam strpljenja i živaca da učestvujem...izvini...
možda sutra...
У реду је, друже...
Није под морање... :)
kod mene to i onako ide sporo
volim da upoznam osobu koja mi se dopada, da se druzimo pa tek onda da se desi ostalo, da ide nekako spontano
i to nije zato sto ja sad tu tvrdim pazar vec zato sto to tako volim i tada mogu da se opustim, valjda zbog tog nekog poverenja
samo mi nije jasno sta to zene primaju a muskarci daju :think:
Не знам одкле та фраза да је спонтано само оно што иде споро или после дужег времена.
Мени лично то звучи као више прорачунато од оног што се деси брже...

А о томе ко даје и ко прима може да се отвори засебна тема... :)
Gordost je naša najveća boljka, a nepokajanje najveći greh. To se slažemo. Uvek volim više osobu, koja se iskreno pokaje nego od osobe koja se načelno drži nekih moralnih pravila. Mislim da smo u stavovima na istoj strani, samo što ja naglašavam da je za mene važno da smo skroz iskreni. I treba reći: jeste bio sam takav, ali sam se gorko pokajao. Moja žena to zna i rekao sam joj. Ona isto neke stvari mi je otvoreno rekla i rekla je da je sada mudrija. E, to mi više znači.
Наравно даје искреност важна, и то из два разлога.
Прво, отвара нас за друге људе.
Друго, код њих гради поверење у нас.
И притом, овде мислим више на отвореност него саму искреност јер човек може да буде искрен, а да и није нешто много отворен...
I jeste, imala ih je više od mene (par njih i verujem joj kad to kaže). Pa Bože moj, ona je 4 godine starija. Ja sam učio i učio i još uvek, Bogu hvala učim, a ona je prekidala studije, pa nastavljala, bila devojka u gradu, pa šta sad? Rekao sam joj: eeee, da sam ti samo od prvog početka bio u životu jedini, a i ti meni... Da mogu bar da obrišem sve i da vratim vreme...
Tačno sam ga gubio na druge, a eto, to kaže i ona.

Знаш како, не треба се бавити тим што нисмо ово или оно раније у животу.
Људи нам се дешавају баш онда кад смо спремни за њих, и они за нас.
Сваки од њих који уђе у наш живот...

Нисмо ми најпаметнији на свету...
 
cekanje je potrebno zbog upoznavanja.ali ne samo zbog toga.potrebno je i da vidimo koliko nam je vazna ta veza na emotivnom nivou.naravno,ako se zeli veza,a ne samo sex.pored toga,opste je poznato da svi "izgore" kada zadovolje svoju zelju ili potrebu.retko ko zeli seksualni odnos kao vid emotivnog zblizavanja.vise se radi o necemu cisto fizickom.
sto se brojnosti tice.to i ne mora da se pita to se oseti po ponasanju,pitanjima-odgovorima.ali jesam za to da se prica ako je veza vrlo,vrlo ozbiljna.zelim da znam i njegovu proslost,jer ga je ona nacinila takvim kakav jeste,pa onda mogu i da zamislim sta moze biti u buducnosti.nemam nameru da kupujem "macku u dzaku".

Сагласан сам са тобом да секс теба да буде вид зближавања, а не нешто чисто физичко.
Но, његов почетак не зависи од времена на суштински начин јер време није суштинска категорија кад су односи у питању...
 
Сагласан сам са тобом да секс теба да буде вид зближавања, а не нешто чисто физичко.
Но, његов почетак не зависи од времена на суштински начин јер време није суштинска категорија кад су односи у питању...

s ovim se slazem u potpunosti.
lepo definisana sustina
 
Прелетех неку стару тему и нађох пост у којем стоји, мање-више, да мушкарац више цени ону коју мора да чека него ону која му се "да" одмах или скоро одмах.
На страну сад ово "да", јер мушкарци су ти који дају, а жене примају, занима ме нешто друго.

Жене, да ли стварно мислити да вас мушкарци мање цене ако раније спавате с њима?

Мушкарци, да ли заиста мање цените жене ако раније спавате с њима?

Питање за оба пола, зашто тако мислите?

Ne bih je cenio manje, zbog cega? Ako je iz nekog razloga odlucila da legne samnom, znaci da joj se nesto kod mene svidelo...a to nikako nije za podcenjivanje ili omalovazavanje. Uostalom, sta je rano ili kasno relativna je stvar...Upoznao sam par devojaka sa kojima bih video sebe na duzi vremenski period i to posle samo par vidjanja i razgovora a neke ne mogu da smislim posle visegodisnjeg mrljanja. Eto mog objasnjenja, otprilike.
 
s ovim se slazem u potpunosti.
lepo definisana sustina
Хвала. :)
Ne bih je cenio manje, zbog cega? Ako je iz nekog razloga odlucila da legne samnom, znaci da joj se nesto kod mene svidelo...a to nikako nije za podcenjivanje ili omalovazavanje. Uostalom, sta je rano ili kasno relativna je stvar...Upoznao sam par devojaka sa kojima bih video sebe na duzi vremenski period i to posle samo par vidjanja i razgovora a neke ne mogu da smislim posle visegodisnjeg mrljanja. Eto mog objasnjenja, otprilike.
Управо тако.
Ја се с људима обично закачим око те важности времена и његовог значења за наше односе у животу.
Мислим, кад би оно имало онтолошку вредност, онда би се сви женили и удавали за прве особе с којима су се у детињству упознали, а не радимо то. Или бар не сви.
Наравно, ово је банализовано али је крајња последица става о суштинском значењу времена и као таква указује на бесмисао става...
 
Прелетех неку стару тему и нађох пост у којем стоји, мање-више, да мушкарац више цени ону коју мора да чека него ону која му се "да" одмах или скоро одмах.
На страну сад ово "да", јер мушкарци су ти који дају, а жене примају, занима ме нешто друго.

Жене, да ли стварно мислити да вас мушкарци мање цене ако раније спавате с њима?

Мушкарци, да ли заиста мање цените жене ако раније спавате с њима?

Питање за оба пола, зашто тако мислите?

pravilo je da nema pravila :mrgreen:
 
mislim da su te vremenske odrednice vise vezane za mlade osobe oba pola.
kad se sazri drugacije se gleda na sve to..
zamisli osobu od 35 koja se femka mesecima, ebote, mos misliti.....
aj kad smo bili nevini, neiskvareni, cedni, zaista cedni....
e sad, da me ne razumete pogresno, promiskuitet svake vrste mi je ogavnost nevidjena i nema veze sa ovim o cemu se prica ne temi
 
I mene cudi ta opterecenost prosloscu. Ne zato sto ja imam burnu pa zelim da je zamaskiram. Mene stvarno to ne zanima.
Zanima me sadasnji tren i odnos sa mnom. Jedino toleranciju na zavisnost od opijata nemam, a ovo sve ostalo...sve je za
zivog coveka...i neka svako postupa u skladu sa svojom savescu. Nikome ja ne presudjujem.

Danas je sve brzo...brza hrana, brze informacije, brza komunikacija...poludimo ako je komp spor, ako autobus kasni...
Sve se resava u hodu...


Cekanje...ili ne...to su sve kalkulacije. Treba slusati svoje unutrasnje bice....
 
I mene cudi ta opterecenost prosloscu. Ne zato sto ja imam burnu pa zelim da je zamaskiram. Mene stvarno to ne zanima.
Zanima me sadasnji tren i odnos sa mnom. Jedino toleranciju na zavisnost od opijata nemam, a ovo sve ostalo...sve je za
zivog coveka...i neka svako postupa u skladu sa svojom savescu. Nikome ja ne presudjujem.

Danas je sve brzo...brza hrana, brze informacije, brza komunikacija...poludimo ako je komp spor, ako autobus kasni...
Sve se resava u hodu...


Cekanje...ili ne...to su sve kalkulacije. Treba slusati svoje unutrasnje bice....
......sta znaci burna proslost ..........?...........;)
 

Back
Top