Чекање...

Нисам сагласан са тобом овај пут.
Мушкарац тачно зна колико времена треба уложити у некога, а да се то не претвори у специфичну врсту односа "он је јури, она се измиче тек толико да је не ухвати" и у круг...
То је само мушки сан.
Једина разлика између младог момчића и старијег и искуснијег самца је у томе што овај други најчешће игра на више поља, па када бива откачен, није смак свијета, као код момчића којем одбијање тешко падне... ал ни тад, кад се повукао, не значи да не чека...
 
То је само мушки сан.
Једина разлика између младог момчића и старијег и искуснијег самца је у томе што овај други најчешће игра на више поља, па када бива откачен, није смак свијета, као код момчића којем одбијање тешко падне... ал ни тад, кад се повукао, не значи да не чека...

Ти овде причаш о игри ради игре, а ја о коначним изборима.
Шта има да чека неко ко је схватио да му неко никад неће бити пар са перспективом трајања?
 
Није тачно да увек дајемо предност особама које дајемо од раније. Не знам одакле ти то, али просто није тачно.
Иначе, мушкарци су ти који су више отворени за нове људе од жена тако да овај твој проценат никако не стоји.
Не знам на основу којих опажања си донела те закључке али било би добро да поново посматраш људе око себе...

И ја то мислим...


Нисам сагласан са тобом овај пут.
Мушкарац тачно зна колико времена треба уложити у некога, а да се то не претвори у специфичну врсту односа "он је јури, она се измиче тек толико да је не ухвати" и у круг...



ovo boldovano, khm.......
mozda ti znas da odredis tu granicu i da se tako ponasas...
ali iz mog licnog iskustva i iskustva mog zenskog okruzenja, tesko da je ovo u realnosti uvek tako:)
da ih ne nazovem smaracima, ali ima ih brate uf
 
[/B]


ovo boldovano, khm.......
mozda ti znas da odredis tu granicu i da se tako ponasas...
ali iz mog licnog iskustva i iskustva mog zenskog okruzenja, tesko da je ovo u realnosti uvek tako:)
da ih ne nazovem smaracima, ali ima ih brate uf
Зависило је од мог тренутног стања у специфичним тренуцима живота али углавном сам могао.
За две ситуације ми је криво што сам газио по својим проценама у првом тренутку ал и то је живот. Увек се нешто учи.
Просто, после првог децидираног одбијања, човек треба да се повуче и препусти тај однос другом току.
Међутим, проблем је и тај што жене воле да потпирују ватру и код оних мушкараца за које знају да неће да буду с њима.
Некад то раде и несвесно, али углавном свесно, особито ако им недостаје пажња...
 
Зависило је од мог тренутног стања у специфичним тренуцима живота али углавном сам могао.
За две ситуације ми је криво што сам газио по својим проценама у првом тренутку ал и то је живот. Увек се нешто учи.
Просто, после првог децидираног одбијања, човек треба да се повуче и препусти тај однос другом току.
Међутим, проблем је и тај што жене воле да потпирују ватру и код оних мушкараца за које знају да неће да буду с њима.
Некад то раде и несвесно, али углавном свесно, особито ако им недостаје пажња...

ne znam o zenama, nemam pojma sta sve rade i cime se bave.
ali kazem za muskarce.
granica od pokusaja da se neko sarmira itd do smaranja je tanka i finese su bitne.
 
ne znam o zenama, nemam pojma sta sve rade i cime se bave.
ali kazem za muskarce.
granica od pokusaja da se neko sarmira itd do smaranja je tanka i finese su bitne.

Знаш како, у сваком односу учествује двоје.
Један сам за себе не може ништа да уради и свако треба да презуме свој део одговорности.

Једно од вечних питања јесте шта је заиста сигнал, а шта ми тумачимо као сигнал...
 
Знаш како, у сваком односу учествује двоје.
Један сам за себе не може ништа да уради и свако треба да презуме свој део одговорности.

Једно од вечних питања јесте шта је заиста сигнал, а шта ми тумачимо као сигнал...

e boldovano zna da bude problem:)
ako je neka ljubazna prema vama, predusretljiva, nasmejana, ***, a ustvari je tako vaspitana i takva je kao osoba i jednostavno je to deo njene svakodnevne ljubaznosti....a vi mislite sve i svasta...e ***...
 
Ти овде причаш о игри ради игре, а ја о коначним изборима.
Шта има да чека неко ко је схватио да му неко никад неће бити пар са перспективом трајања?
Чека да га дефинитивно одбије. Да га одбије на начин да му буде јасно да међу њима никада ничега неће бити.
Све док нема тога, чека. И вјерује у перспективу трајања.
 
e boldovano zna da bude problem:)
ako je neka ljubazna prema vama, predusretljiva, nasmejana, ***, a ustvari je tako vaspitana i takva je kao osoba i jednostavno je to deo njene svakodnevne ljubaznosti....a vi mislite sve i svasta...e ***...

Сагласан сам, али то само у случају кад су линије јасно повучене и наглашене. Што реално мало ко ради...

Рецимо, моја једна другарица је имала тако неког типа на којег ми се жалила како је смара и досађује и све већ по реду.
А онда, кад је он престао да се јавља, она му пушта смс и реално тражи његову пажњу. Проблем је у томе што он наставља да јој пружа пажњу и кад она то не жели. И кад је почела да ми се жали на њега, ја сам јој рекао да нећу више да је слушам и повучем све те аргументе о томе да је она та која је обновила контакт и започела игру...
 
Чека да га дефинитивно одбије. Да га одбије на начин да му буде јасно да међу њима никада ничега неће бити.
Све док нема тога, чека. И вјерује у перспективу трајања.

Па, свако одбијање би требало да буде дефинитивно и као такво прихваћено.
Но, то опет зависи од тога којој се врсти односа с неким тежи.
И, онај ко је одбио треба да учини први корак.
Значи, до два пута се може ући у игру и ако она не резултира очекивано, требало би напустити систем и то је то...
Можда понекад уважити и неспоразум или два, али само у специфичним околностима, не као правило.

Све друго је губљење времена.
 
Прелетех неку стару тему и нађох пост у којем стоји, мање-више, да мушкарац више цени ону коју мора да чека него ону која му се "да" одмах или скоро одмах.
На страну сад ово "да", јер мушкарци су ти који дају, а жене примају, занима ме нешто друго.

Жене, да ли стварно мислити да вас мушкарци мање цене ако раније спавате с њима?

Мушкарци, да ли заиста мање цените жене ако раније спавате с њима?

Питање за оба пола, зашто тако мислите?

Ne bih mogao da kažem da manje cenim takvu devojku, jer to ne bi bila istina, ali meni bi (svakako) više prijalo i draže bi mi bilo kada bismo se tek kasnije odlučili na SPAVANJE !! Voleo bih da se prvo malo bolje upoznamo, shvatimo i razumemo, pa tek onda "da se vidi" da li oboje uopšte želimo da SPAVAMO zajedno !! ...
 
Па, свако одбијање би требало да буде дефинитивно и као такво прихваћено.
Но, то опет зависи од тога којој се врсти односа с неким тежи.
И, онај ко је одбио треба да учини први корак.
Значи, до два пута се може ући у игру и ако она не резултира очекивано, требало би напустити систем и то је то...
Можда понекад уважити и неспоразум или два, али само у специфичним околностима, не као правило.

Све друго је губљење времена.
Чему онда и други пут уласка у игру, ако би се одбијање требало прихватити као дефинитивно?
И шта је него чекање, ако човјек зна да постоји шанса да ће му се вратити, да ће учинити први корак, који ће вјероватно бити прихваћен. А тај корак свакако неће доћи н година анкон одбијања, него у неком разумном року. А одбијени је све вријеме онда на стенд бају.
Не чека само онај мушкарац који након одбијања не узима у обзир повратак.
 
Чему онда и други пут уласка у игру, ако би се одбијање требало прихватити као дефинитивно?
И шта је него чекање, ако човјек зна да постоји шанса да ће му се вратити, да ће учинити први корак, који ће вјероватно бити прихваћен. А тај корак свакако неће доћи н година анкон одбијања, него у неком разумном року. А одбијени је све вријеме онда на стенд бају.
Не чека само онај мушкарац који након одбијања не узима у обзир повратак.
Па, други пут улазиш у игру не као онај који се нуди већ као онај који прима понуду.
Реално, улоге се мењају и то је једна нова ситуација...

То и ја кажем, постоји неки разумни рок у којем се то може одвијати и се он сигурно не мери годинама.
 
Ne bih mogao da kažem da manje cenim takvu devojku, jer to ne bi bila istina, ali meni bi (svakako) više prijalo i draže bi mi bilo kada bismo se tek kasnije odlučili na SPAVANJE !! Voleo bih da se prvo malo bolje upoznamo, shvatimo i razumemo, pa tek onda "da se vidi" da li oboje uopšte želimo da SPAVAMO zajedno !! ...

Чекај, ти то хоћеш да кажеш да излазиш са девојкама за које не знаш да ли ти се свиђају или не па ти треба времена да схватиш да ли их желиш?
Или чекаш да она прва изрази жељу па да будеш баја којег жене не одбијају?
 
Чекај, ти то хоћеш да кажеш да излазиш са девојкама за које не знаш да ли ти се свиђају или не па ти треба времена да схватиш да ли их желиш?
Или чекаш да она прва изрази жељу па да будеш баја којег жене не одбијају?

Složićete se, kolega Dijenek, da su ogromne razlike između izlaženja i veze, sviđanja i želje !? Izlazim sa mnogim devojkama (trudim se da budem što bolji drug, prijatelj i čo'ek) i mnoge devojke mogu da mi se svide, ali sigurno ne bih sa svakom od njih mogao, voleo i želeo da budem u vezi, a pogotovo da SPAVAM !!
Dakle, možda sam ovakav ili onakav, ali smatram da nas dvoje prvo treba da se malo bolje svidimo (:lol:), upoznamo, združimo, zbližimo, "vežemo", pa tek onda, uz obostranu volju i želju, odlučimo da SPAVAMO zajedno !! Naravno taj vremenski period od SVIĐANJA do SPAVANJA se ne meri decenijama, ali se svakako ne meri ni minutima !!
I naravno da mi onda ne bi uopšte bilo bitno ko će koga prvi da "dohvati" !! :mrgreen:
 
Složićete se, kolega Dijenek, da su ogromne razlike između izlaženja i veze, sviđanja i želje !? Izlazim sa mnogim devojkama (trudim se da budem što bolji drug, prijatelj i čo'ek) i mnoge devojke mogu da mi se svide, ali sigurno ne bih sa svakom od njih mogao, voleo i želeo da budem u vezi, a pogotovo da SPAVAM !!
Dakle, možda sam ovakav ili onakav, ali smatram da nas dvoje prvo treba da se malo bolje svidimo (:lol:), upoznamo, združimo, zbližimo, "vežemo", pa tek onda, uz obostranu volju i želju, odlučimo da SPAVAMO zajedno !! Naravno taj vremenski period od SVIĐANJA do SPAVANJA se ne meri decenijama, ali se svakako ne meri ni minutima !!
I naravno da mi onda ne bi uopšte bilo bitno ko će koga prvi da "dohvati" !! :mrgreen:
Ах, драги мој колега Филео, ви сте један заиста необичан мушкарац.
Из више разлога ал ја ћу да поменем само неке.
Рецимо, контекст теме је чисто мушко-женски, а ви уводите категорију изласка с пријатељицама и другарицама и слично.
То у уводном посту није помињано ни у једном контексту.
Онда, код вас је необично и то што прво морате добро да се упознате с неким да би вам се свидео.
Код већине људи које ја знам, прво неко мора да им се свиди па због тога пожеле да га боље упознају.

Но, оно што је мени највише упало у очи јесте да Ви будете у вези с неким девојкама па тек онда добијете жељу да спавате с њима и из контекста изјаве се види да то не мора увек да буде тако у везама тако да Вас то квалификује као мени потпуно непознату врсту мушкарца па нисам у стању да наставим ову дискусију с Вама... ;)

Не знам зашто инсистирате на обостраној вољи и жељи. Па она се подразумева.
То је тврдња у рангу, рецимо, "дан је када је сунце на небу"...

С поштовањем...
 
hoće da kaže da ne gleda samo fizičku dimenziju kad uzima u obzir da li mu se neka osoba dopada ili ne, a takodje i da želi da upozna ženu bolje pre nego što se odluči na vezu s njom.
ja ga recimo potpuno shvatam i nije mi neobična njegova tačka gledišta, verovatno iz istog razloga iz kog nije ni njemu neobična. ljubb za kolegu :cmok2:
 
hoće da kaže da ne gleda samo fizičku dimenziju kad uzima u obzir da li mu se neka osoba dopada ili ne, a takodje i da želi da upozna ženu bolje pre nego što se odluči na vezu s njom.
ja ga recimo potpuno shvatam i nije mi neobična njegova tačka gledišta, verovatno iz istog razloga iz kog nije ni njemu neobična. ljubb za kolegu :cmok2:

Можда је то мислио али то није написао...
 
Ах, драги мој колега Филео, ви сте један заиста необичан мушкарац.
Из више разлога ал ја ћу да поменем само неке.
Рецимо, контекст теме је чисто мушко-женски, а ви уводите категорију изласка с пријатељицама и другарицама и слично.
То у уводном посту није помињано ни у једном контексту.
Онда, код вас је необично и то што прво морате добро да се упознате с неким да би вам се свидео.
Код већине људи које ја знам, прво неко мора да им се свиди па због тога пожеле да га боље упознају.

Но, оно што је мени највише упало у очи јесте да Ви будете у вези с неким девојкама па тек онда добијете жељу да спавате с њима и из контекста изјаве се види да то не мора увек да буде тако у везама тако да Вас то квалификује као мени потпуно непознату врсту мушкарца па нисам у стању да наставим ову дискусију с Вама... ;)

Не знам зашто инсистирате на обостраној вољи и жељи. Па она се подразумева.
То је тврдња у рангу, рецимо, "дан је када је сунце на небу"...

С поштовањем...

Uvaženi kolega Dijenek,

kada sam rekao drug, prijatelj, čovek, mislio sam na njih više kao na moralne, nego na društvene kategorije !! Ali pretpostavljam da vam tek sad nije jasno !? :) ...
Sviđanje !? Naravno, poštovani kolega, da i meni prvo neko mora da se svidi, ali ne toliko njegova spoljašnjost koliko unutrašnjost !! A za to je, barem meni, ipak potrebno malo više vremena tj. da se malo bolje spoznamo i upoznamo !! Jer, može meni da se svidi npr. vitka, lepa crnka, koja me svaki 10ti dan u kafiću čašćava stidljivim pogledima i osmesima; koja, kad nema mnogo posla, ljubazno popriča sa mnom i švrćka se oko mene; kojoj ponudim pratnju i svoje društvo do stanice nakon završene smene itd, ali to JOŠ UVEK ništa KONKRETNO ne znači, to sviđanje je (još uvek) samo površno i ne vidim ni razlog ni želju da zbog toga spavam sa njom !!?

Možda zaista i jesam nepoznata vrsta muškarca, ali mi je veoma mrsko i teško da spavam sa devojkom, sa kojom nisam u emotivnoj vezi !!

A verujte mi, dragi kolega, da se obostrana volja i želja, koliko god to zvučalo čudno, uopšte ne podrazumevaju !! ;)

I ne, ne bih rekao da sam neobičan muškarac, već samo (malo) drugačije običan ... :D
 
hoće da kaže da ne gleda samo fizičku dimenziju kad uzima u obzir da li mu se neka osoba dopada ili ne, a takodje i da želi da upozna ženu bolje pre nego što se odluči na vezu s njom.
ja ga recimo potpuno shvatam i nije mi neobična njegova tačka gledišta, verovatno iz istog razloga iz kog nije ni njemu neobična. ljubb za kolegu :cmok2:

Eto... dokaz da sam sasvim običan ...

Oko moje :zag: :cmok:
 
Прелетех неку стару тему и нађох пост у којем стоји, мање-више, да мушкарац више цени ону коју мора да чека него ону која му се "да" одмах или скоро одмах.
На страну сад ово "да", јер мушкарци су ти који дају, а жене примају, занима ме нешто друго.

Жене, да ли стварно мислити да вас мушкарци мање цене ако раније спавате с њима?

Мушкарци, да ли заиста мање цените жене ако раније спавате с њима?

Питање за оба пола, зашто тако мислите?

Radim po osjecaju, a ne po "sta ce selo reci". Ako na prvu pozelim da sam gola kraj njega :ok:
Ali to se ne desava. Jer me nikad nijedan nije uzbudio tijelom.

Generalno, sto smo stariji, sve manje broj sati/dana do sexa utjece na nase sliku o nekome.
 

Back
Top