Casual dating

Jedna od opcija na aplikacijama za upoznavanje je da izaberete da želite casual relationship. 😊

I tako neki kod nas ljudi i kažu casual, ne prevodeći reč. Kako biste opisali taj odnos, šta to znači u moru drugih termina 🙄🤣🤣

Sama reč casual kao adj pridev znači opušten, bez briga, ili nestalan (oxfordski rečnik). A kao imenica 1.označava osobu koja radi nešto u nepravilnim razmacima ili 2. (British ) može da označava odeću pogodnu za svakodnevne prilike a ne formalne.

Da li vam je neko ponudio takav odnos ili ste ga sami predložili? 😊
"Casual" oznacava odnos koji te ne opterecuje, sto podrazumeva da nema nekih velikih emocija (ako ih uopste ima).Nema planova za buducnost, niti velike zelje za dubljim upoznavanjem sa osobom skojom imam taj odnos
 
"Casual" oznacava odnos koji te ne opterecuje, sto podrazumeva da nema nekih velikih emocija (ako ih uopste ima).Nema planova za buducnost, niti velike zelje za dubljim upoznavanjem sa osobom skojom imam taj odnos
Svako prema svojim željama i potrebama.
Ljudi se upoznaju kroz razgovor i vreme provedeno zajedno.
Ne mora se svaka veza završiti zajedničkim životom ili brakom. Samo se iskristališe kuda ide taj odnos.
Ali, u startu tvrditi da je sve nebitno i bez budućnosti, zvuči jadno. U smislu, ne interesuje me šta mislis, kako se osećaš...
Budi tu, pri ruci, dok ne naiđe nešto bolje.

Ovo je iz mog ugla. Verujem da ima dosta onih kojima takvav odnos odgovara.
 
Svako prema svojim željama i potrebama.
Ljudi se upoznaju kroz razgovor i vreme provedeno zajedno.
Ne mora se svaka veza završiti zajedničkim životom ili brakom. Samo se iskristališe kuda ide taj odnos.
Ali, u startu tvrditi da je sve nebitno i bez budućnosti, zvuči jadno. U smislu, ne interesuje me šta mislis, kako se osećaš...
Budi tu, pri ruci, dok ne naiđe nešto bolje.

Ovo je iz mog ugla. Verujem da ima dosta onih kojima takvav odnos odgovara.
...........ili prema svojim strahovima :)
 
odes tako na casual date i pomislis to je prava i krenes da radis iskreno stvari :)

kazes da je volis na prvi pogled ona povrati
kazes os se hebemo ona ti odvali odyebi prostacino
kazes srce danas si lepa a ona ne zaebavaj vis da mi je frizura bezveze nisam stigla od foruma
kazes zavodnice polomi sva srca u okolini i sire a ona se ceri pokvareno i misli u sebi znas kad ces da dobijes
cutis i mudro gledas u plafon a ona te gleda pogledom mrtve ribe i misli mora da je tucac bez premca al mi ide na zivce sa ovim mudroserskim cutanjem
doneses cvece ona kaze ne volim cvece
odvedes na veceru ona kaze dzaba se trosis
opalite se mozda a ona kaze nemoj biti emotivan
razbijes je pritom od neznih sex batina a ona kaze a sto si grub volim kad si nezan

onda cimnes jace pice i pocnes da je lazes a to znaci sve suprotno

kazes joj da si operisan od emocija
objasnis joj da je ne bi hebo pa tacno da ti plati
das kompliment za izgled pitanjem ima li ogledalo u kuci
opomenes je da ako nastavi sa zenskim proseravanjima ima veliku sansu da ostane sama i napustena od svih
verglas non stop o glupostima i ne das joj da dodje do reci
doneses joj cvece i kazes ovo je za tvoju gospodju mamu
pitas je da li bi na romanticnu veceru i ako potvrdno odgovori odvedes je u prvi kiosk kod leskovcanina
kad i ako se opalite skaces sa kreveta brzo se oblaceci i kazes da zuris
sto god osetis da joj se svidja u sexu oma sve radis suprotno

posle svega ovoga sad ona cima pice i pocne da placuci prekoreva gorku sudbinu sto celog zivota nalece samo na kretene

na kraju kad se razidjete joj munes sms sa, mila ne mogu bez tebe i tvojih ociju i objasnis joj sve. posle ce ti jesti iz ruke i cekati te zeljno celog dana klececi kod vrata i veselo masuci repicem cim ti zacuje korake sa umilnim i neznim glasicem punim one jebozovne zelje od kog ti se jaja prazne ko soda iz sifona.
 
Kežual dejt je izlazak na kafu, pa ako dobije formu, možda sledeći ne bude kežual....ne treba se vezivati za pojmove i njihova značenja, svako druženje ima smisla, a da li će se održati ne zavisi od sexa....koga ne mora ni da bude.
 
u vranje nema laganje...........a to je nesto sto u ostatku Srbije spada u raritet, egzotiku.
svasta ima u vranje ali nije tema.

na temu casuala, uvek su mi bile simpa zene koje ne biraju sredstva da nekog osvoje na prvom dejtu, a pritom same zeleci da ostanu neosvojive, ko da su tvrdjave al kvalitetno ozidane od gipsanih kocki :lol:
 
Sve je relativno...pa i taj date.. Ako joj se neko svidi, žena će sve da uradi nekog da zadrži ... taj može da bude obučen i u ritama....al ako joj se svidi ...
na prvom dejtu ce sve uraditi samo preiskusna i namazana koja dobro poznaje muskarce a i neka koja je ocajna.

neka nesigurna koja sumnja u sebe nece. mozda na odlozeno, kao stalker.
 
Jedna od opcija na aplikacijama za upoznavanje je da izaberete da želite casual relationship. 😊

I tako neki kod nas ljudi i kažu casual, ne prevodeći reč. Kako biste opisali taj odnos, šta to znači u moru drugih termina 🙄🤣🤣

Sama reč casual kao adj pridev znači opušten, bez briga, ili nestalan (oxfordski rečnik). A kao imenica 1.označava osobu koja radi nešto u nepravilnim razmacima ili 2. (British ) može da označava odeću pogodnu za svakodnevne prilike a ne formalne.

Da li vam je neko ponudio takav odnos ili ste ga sami predložili? 😊
od kad sam s partnericom samo takav odnos predlazem i prihvacam...
 
Ja mislim da vecina veza treba da pocnu sa time, bez obaveza jedno prema drugom. Ako nista, onda zbog i postepenog uklapanja svog vremena i navika. Drugo, one ostavljaju prostor gde se ljudi nepovredjuju.
Mislim da to nije klauzula u iskljucivom smislu da nema nista od toga i da ce to bla bla. Nego jednostavno ima ljudi kojima je i zivot takav. Obaveze, planovi, dinamika- imam svoj zivot i zelim da se vidjam s nekim.
 

Back
Top