Cannon mp210

M.M.L.

Primećen član
Poruka
786
Pojavljuje mi se da kertridz nije prepoznat... Sta da radim, bacam kertridz kupujem drugi ili ima spasa...

printer.png
 
Probao sam pre par meseci, trazio sam na internetu kako se resetuju i nasao sam nekom kombinacijom tastera. Sad sam zaboravio vec kako ide ali znam da sam pokusavao i da nikako nije hteo. Sad sam procitao da se neki kontakti prelepljuju... Gde to sada da pogledam. Mislim da je generalno problem sto nisu resetovani
 
moras resetovati ketridj pronadji na netu kako se tacno radi sza svaki model printera je drugi postupak. Da ne reklamiram sajt :). Jedino moze biti problem da ti posle otkaze refilovani i moraces kupiti orinal to jest bacas novce za refilovanje
 
Reset Waste Ink Counter Canon Pixma MP210 and Canon Pixma MP220

1. Start with printer off
2. Press and hold resume Button (triangle in the circle) and click “Power” button. green led should be on
3. hold the Power button, release Resume Button.
4. Without releasing the Power Button, double click “Resume” button and then release Both Buttons.
5. Click “Resume” for four times then click “Power” button, to confirm the selected action (reset counter absorber).
6. Turn off the printer and turn on again



Ovo sam radio pre a i sada i opet nije uspelo
 
Crko ti je kertridz.Da je u pitanju resetovanje izbacio bi ti "ink level runig out" i to se resava drzanjem tastera "narandzasti trougao u krugu"dok ne povuce papir i krene da stampa i posle toga stampac vise ne obraca paznju na ink level.Na slici koju si postavio vidi se da je to vec uradjeno- nema nivoa mastila u crnom kertridzu.Mada,ako mozes pozajmi od nekog ko ima canonov stampac za probu kolor kertridz (ako me secanje ne vara kod MP210 je 41) i tako budes siguran da je to u pitanju,mada iz mog dosadasnjeg iskustva 99% je crko.
 
I ja mislim da je crko, tj da vise nece da ga prepozna i da trazi da kupim nove koji kostaju 2000+2500. Probacu da uzmem od druga da probam, i njemu isti error izbacuje. Mogli bi cak i da se zamenimo ali opet mi to nista ne znaci jer ko zna od kada njemu stoje kao i meni... Msm i ako proradi ja cu morati da uzmem drugi stampac ili kertridze a uzecu stampac koji nema ovakav problem jer realno da sada dam 4500 i opet posle par meseci jovo nanovo... Koji bi ste mi preporucili (all in one) do nekih 65e i da nije canon bem ih...
 
Sto se tice reseta kod canona. Canon ne to opisao u svom originalnom uputstvu u tablici problemi. Naravno nasi prodavni to nikad ne prevode :)))
Inase sto se tice preporuke za stampac u rangu cene 65e preporucio bih ti canon serije 3xxx.
Ovaj model stampaca ima 4 kertridza, svaka boja je zaseban, kertridzi su delimicnop providni i vidi se dokle ima mastilo u kertridzu.
Sto se tice reseta to sam vec naveo, canon je sve to stavio u svom originalnom uputstvu !!!

Najvaznije:
Kod ovog modela stampaca otkazivanje kertridza skora da nema. Moze se desiti da crkne cip ali je to tolika retkost.....
Pojedinacni novi kertridz je oko 12e.
 

Back
Top