Cane corso

upoznala sa pre nove godine jednog mladica iz BGa koji ima retrivera i cane corso!!!!! Skoro sam ga i srela u setnji sa psima,prelep je to pas!!!!!!Odma je gurnuo glavu na ceskanje,slatkis!!!!
Laki to je prvo bio i ostao pas cuvar!!!! Naravno da moze(po PREKOJ POTREBI)biti jako opasan,po NEZVANE goste!!!!HEHE ne bih im bila u kozi!!!!
 
Laki to je prvo bio i ostao pas cuvar!!!! Naravno da moze(po PREKOJ POTREBI)biti jako opasan,po NEZVANE goste!!!!HEHE ne bih im bila u kozi!!!![/QUOTE]

ni ja ria
 
Moj prvi susret s njima je bio u junu '04., taman sam dobila 10-ku iz engleskog i na putu sa katedre do prostorija koje je u to vreme koristila Orca vidim jednog dzinovskog slatkisa. Posto ih dotad nisam videla uzivo, nisam bila sigurna je li to u pitanju. Ali tako sam ga izmazila i pre nego sto sam pitala koja je rasa u pitanju. Divni psi. Samo ne znam kakvi su sa drugim psima.
 
kako koji. kao i uvek zavisi od toga kako je naucen. prvo put kada smo gileta vodili u setnju pritrcalo nam jedno cane corso telence sa najdivnijim okama, gile se jadan prestravio, a vlasnik nam je rekao da je super prema malim psima, nismo ga posle vidjali, ali je bio prava razigrana mica maca... dok jedan drugi iz kraja ide ne na kratkom povocu nego moraju na 20cm da ga drze, vidim da nije naivan i da kad povuce ka drugom psu, ako nije izdresiran tesko da ce ga iko zaustaviti...

znaci od vlasnika zavisi kao i kod bilo kog drugog psa...
 
Da, kao i kod bilo kog drugog psa... Sve se svodi na to kakav je gazda.
A zna li neko kako se kotiraju (mislim na izlozbama) nekupirani psi? Znam da se Zaki-zem zabrinuo kako ce sa svojom buducom presom posto se i one kupiraju a on je protiv toga.
 
Овај мој чим види непознатог пса одмах се залеће на њега, ако овај други не режи онда се само оњуше и ниша више, ако случајно зарежи поклаће се 100%. Страшно су не поверљиви, не прилазе некоме кога не познају нити узимају храну од истих. Док је био штене хтео сам да га одведем на дресуру али када сам видео како дресирају два одрасла кане корса решио сам да га сам дресирам. Човек који их дресира каже да су тешки за дресуру и да су то једини пси који раде неке ствари у инат. Чим осете да сте лабави и да им неке глупости које ураде пролазе некажњено, неће вас вихе ниста послушати. Нјима у старту мора да се да до знања ко је газда.
 
Nisu jedini. Znala sam jednog takvog haskija. Gazde od starta nisu imale pravi pristup pa su nakraju, kad ih je sve izujedao, morali da ga uspavaju. Ima dosta rasa kojima treba stvarno cvrsta ruka, cak sam cula da ima i gorih slucajeva od cane corso. (Bas je neko spomenuo na temi o presama da je cane corso meksi.)
 
Imala sam prilike da upoznam samo jednog cc, koji zivi u zgradi prekoputa moje, delimo isti parkic. Dosao je sa vlasnicom kad je imao 10-11 meseci, i bio je strasno nepoverljiv prema ljudima. Jedva da je covek mogao da ga pomazi. Prema mom psu i ostalim psima je bio ok.
I tako je to bilo dok se jednog dana nisu pokacili on i moj pas. Od tada je bilo manjih incidenata, ali srecom nista ozbiljno. U svakom slucaju posto i ta devojka i ja znamo da nam se psi ne vole onda se uglavnom drzimo na distanci.
Inace mislim da su ok psi, samo mi se cini da im ipak treba cvrsta ruka.
 
Moja dobra drugarica ga ima ...Znači on je takva milica da je to strašno. Kad zazvoniš na vrata on laje kao nenormalan, misliš da će da te rastrgne .... ali kad ga pomaziš i kažeš nešto lepo, on ti glavu stavi u krilo i hoće da se mazi :)

Jedino mi se ne svidja kod CC što mnogo balave i to baš ružno izgleda ... inače je mnogo lep pas i pored sve svoje veličine, zbog onih krvavih očiju izgleda nezaštićeno :)

Ako bih birala da imam velikog psa, to bi bio CC.
 
Mene je ujeo Cane Corso stenac od osam meseci. Tj nije me bas ujeo ali me je capio da mi pokaze da bas ne mogu da udjem u dvoriste koje on cuva kako ja hocu cak i ako mu je gfazda u dnu dvorista.
Znaci ja sam bio kriv. Fantasticna rasa doduse jos u razvoju pa su zato malo neujednaceni.
Lep sajt je www.sanguemagnifica.com ima puno lepih slika i CC i Dogo Canario.
 
Пре два дана мог кане корса ударио ауто, тачније прегазио га. Колико је ауто брзо ишао, није могао да укочи одмах и тако ми је ломио пса испод аута неких 10 метара. Када сам чуо како је то пукло у тренутку удара помислио сам да је готово, да га је убио. Како је то срашан призор, псу вире шапе са стране аута, сав се некако искриво. Али када смо подигли ауто и извадили га он је одједном усатао на ноге протреасо се наставио даље. Уопште није ни цвилео. Невероватно колико су то чврсти пси, чак је успео и да разбије предњу маску на ауту :).
 
Колико је стар пас? Баш је леп, има лепе тамне очи, светле очи код црног кане корса су мана (тако сам чуо). Шта ћеш са ушима, хоћеш да их купираш или не? Немој га везати, ако имаш ограђено двориште пусти га нека буде одвезан. Они су тешки за социализацију, шетај га негде где има доста људи, пусти слободно да му приђу и да га помазе. Ако се не социализује на време то касније може да ти буде проблем.
 
evo male kijare koju ja puno, puno volim:heart::heart::heart:


На овој слици ми изгледа као да има мало већи стомачић (можда се само прејела:)) Ако није чишћена од паразита обавезно је очисти, после тога има да расте као из воде.;)
 
I ja imam cane corso i zove se Lale ima pune tri godine i jako je lep (nije zato sto je moj :)).Stvarno su lepi psi.Lale se malo stidi i bas je miran.Slikacu ga uskoro pa cu staviti sliku da ga vidite.Strasno je blesav i voli da se igra, u vecini slucajeva voli da ga ja vijam!!!
 
На овој слици ми изгледа као да има мало већи стомачић (можда се само прејела:)) Ако није чишћена од паразита обавезно је очисти, после тога има да расте као из воде.;)

ona nije moj pas, nego pas jedne "moje" prijateljice, a to sto ima malo veci stomacic je zbog toga sto joj oni ostave hrane za 5 pasa. A kijarica u sebi misli: "sto da mi ostane, bolje ja sve da pojedem" i onda sve smaze
 
Колико је стар пас? Баш је леп, има лепе тамне очи, светле очи код црног кане корса су мана (тако сам чуо). Шта ћеш са ушима, хоћеш да их купираш или не? Немој га везати, ако имаш ограђено двориште пусти га нека буде одвезан. Они су тешки за социализацију, шетај га негде где има доста људи, пусти слободно да му приђу и да га помазе. Ако се не социализује на време то касније може да ти буде проблем.

pas je star oko 2-ipo mjeseca, a ona nije moj pas, ali cu gazdarici prenijeti ovo sto si sad napisao
 

Back
Top