Caffe "Kod čika Švarcija"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta se dešava sa hranom kada napusti želudac? Čemu onda služe creva? To mi nikada nije jasno, recimo pojedeš pola kg nekog mesa i ono se "svari" za 4h, recimo, a potrebno je oko 2 dana da napusti organizam... Ispada da što danas jedem tek sutra daje efekta... Želudac koliko ja znam samo usitni hranu a u crevima se vrši varenje, odnosno uzimanje onoga što valja... Ili možda grešim?
 
Sta moze da bude posledica sto mi je leva sisa razvijenija od desne...malopre opipavam i primecujem da mi desna vise napreduje od leve.. leva mi je za malkice tanja a desna je za malkice izbacenija... :eek: a i ona linija koja deli plocice LINEA ALBA mi nije izrazena kao da imam jednu plocicu a ne dve
 
Sta moze da bude posledica sto mi je leva sisa razvijenija od desne...malopre opipavam i primecujem da mi desna vise napreduje od leve.. leva mi je za malkice tanja a desna je za malkice izbacenija... :eek: a i ona linija koja deli plocice LINEA ALBA mi nije izrazena kao da imam jednu plocicu a ne dve

Nema veze sa vezbanjem! kriva kicma. U pitanju je lordoza/kifoza/skolioza ili oboljenje iz slicne grupacije bolesti. Tzv uvrtanje kicmenog stuba. U takvim slucajevima nisu samo grudi nesimetricne vec i lopatice pozadi - jedna je izbacenija a druga uvucena. Znaci nem anista konkretno veze sa grudnim misicima ili lopaticama - kostima, vec je gornji deo tela uvrnut na jednu stranu tj leva ili desna strana je vise izbacena na napred, a naravno ova druga mora da ide nazad.
 
Poslednja izmena:
306468_121753987924643_103664673066908_94474_267575278_n.jpg


ti si verovatno ovaj sa zadnje slike!

p.s. postavi pitanje u temi medicina bodibilding povrede bla bla bla
 
Ali nije to meni previse izbaceno nego samo za nijansu..mozda je zbog toga sto ne dizem iste tezine na obe strane kad radim bench jer sam ja pravio sipku za bench...a i isli smo sa odeljenjem pre jedno 3 meseca na pregled rekli su da mi je prava kicma i ja ovako ne primecujem da mi je kriva ..pre sam hodao pogrbljen ali sad idem potpuno ispravljen..ne mogu da zakljucim sta je posledica....a za ovu liniju na stomaku - sta treba da radim da bi mi bila izrazenija :think:
 
Ali nije to meni previse izbaceno nego samo za nijansu..mozda je zbog toga sto ne dizem iste tezine na obe strane kad radim bench jer sam ja pravio sipku za bench...a i isli smo sa odeljenjem pre jedno 3 meseca na pregled rekli su da mi je prava kicma i ja ovako ne primecujem da mi je kriva ..pre sam hodao pogrbljen ali sad idem potpuno ispravljen..ne mogu da zakljucim sta je posledica....a za ovu liniju na stomaku - sta treba da radim da bi mi bila izrazenija :think:

Pa da se izdefinises odn. skines manse naslage, smanjis procenat telesne mansoce u telu. I radi trbusnjake da sto vise "iskoce" napred i da se sto vise separisu jedan od drugog, jer sve sto su veci i kockastiji pogotovo na ivicama to ce se sve vise stvarati opazanje da su iz 2 dela ane iz 1!

Ista stvar kao kad neko nema "liniju izmedju grudi" konkretno nego se ne vidi jasan prelaz sa jednog pectoralisa na drugi. I ovde definicija igra ulogu.
 
Šta se dešava sa hranom kada napusti želudac? Čemu onda služe creva? To mi nikada nije jasno, recimo pojedeš pola kg nekog mesa i ono se "svari" za 4h, recimo, a potrebno je oko 2 dana da napusti organizam... Ispada da što danas jedem tek sutra daje efekta... Želudac koliko ja znam samo usitni hranu a u crevima se vrši varenje, odnosno uzimanje onoga što valja... Ili možda grešim?

Hrana iz jednjaka stize do zeluca,a zatim u njemu na nju deluje zeludacni sok (HCl (ima jako nizak pH,oko 1,znaci veoma jaka kiselina)+ pepsin) i dolazi do razgradnje UH do disaharida,a proteina do dipeptida ...zatim hrana ide u 12-palacno crevo...tamo se nastavlja razgradnja do monosaharida i aminokiselina...za masti me mrzi da pisem jer je malo komplikovanije... Uzimanje nutrijenata se vrsi u tankom crevu (a ono ima resice po svojoj unutrasnjoj povrsini,pa zato tu hrana sporo prolazi,da bi se apsorbovalo u krvotok sve sto valja)...a tanko crevo je bas bas dugacko,inace...i posle tankog ide debelo crevo...
 
DIGESTION TIME OF VARIOUS FOODS
(approx. time spent in stomach before emptying). ........
Water
when stomach is empty, leaves immediately and goes into intestines,
Juices
Fruit vegetables, vegetable broth - 15 to 20 minutes.
Semi-liquid
(blended salad, vegetables or fruits) - 20 to 30 min.

Fruits

Watermelon - 20 min.digestion time.
Other melons - Canteloupe, Cranshaw, Honeydew etc. - 30 min.
Oranges, grapefruit, grapes - 30 min.
Apples, pears, peaches, cherries etc. - digest in 40 min.

Vegetables

Raw tossed salad vegetables - tomato, lettuces, cucumber, celery, red or green pepper, other succulent vegetables - 30 to 40 min. digestion. -
Steamed or cooked vegetables
Leafy vegetables - escarole, spinach, kale, collards etc. - 40 min. - Zucchini, broccoli, cauliflower, string beans, yellow squash, corn on cob - all 45 min. digestion time
Root vegetables - carrots, beets, parsnips, turnips etc. - 50 min.
Semi-Concentrated Carbohydrates - Starches
Jerusalem artichokes & leafy, acorn & butternut squashes, corn, potatoes, sweet potatoes, yam, chestnuts - all 60 min. digestion.

Concentrated Carbohydrates - Grains

Brown rice, millet, buckwheat, cornmeal, oats (first 3 vegetables best) - 90 min.
Legumes & Beans - (Concentrated Carbohydrate & Protein)
Lentils, limas, chick peas, peas, pigeon peas, kidney beans, etc. - 90 min. digestion time
soy beans -120 min. digestion time
Seeds & Nuts
Seeds - Sunflower, pumpkin, pepita, sesame - Digestive time approx. 2 hours.
Nuts - Almonds, filberts, peanuts (raw), cashews, brazil, walnuts, pecans etc. - 2 1/2 to 3 hours to digest.

Dairy

Skim milk, cottage or low fat pot cheese or ricotta - approx. 90 min. digestion time
whole milk cottage cheese - 120 min. digestion
whole milk hard cheese - 4 to 5 hours digestion time

Animal proteins

Egg yolk - 30 min. digestion time
Whole egg - 45 min.
Fish - cod, scrod, flounder, sole seafood - 30 min. digestion time
Fish - salmon, salmon trout, herring, (more fatty fish) - 45 min. to 60 digestion time
Chicken - 11/2 to 2 hours digestion time (without skin)
Turkey - 2 to 2 1/4 hours digestion time (without skin)
Beef, lamb - 3 to 4 hours digestion time
Pork - 41/2 to 5 hours digestion time
 
Jel dobar ovaj program treninga:

Ponedeljak: Grudi,Triceps,Listovi
Utorak: Ledja,Ramena,Stomak,Butine
Sreda: Odmor
Cetvrtak: Grudi,Biceps,Listovi
Petak: Ledja,Ramena,Butine
Subota: Odmor
Nedelja: Triceps,BicepsStomak

Ili mozda ovaj:

Ponedeljak: Grudi,Triceps,Listovi,Biceps
Utorak: Ledja,Ramena,Stomak,Butine
Sreda: Odmor
Cetvrtak: Listovi,Biceps,Grudi
Petak: Ledja,Ramena,Butine
Subota: Grudi,Trbuh,Triceps
Nedelja: Odmor

Ovako ceste treninge grudi i ledja sam stavio zato sto ih ne vezbam tako reci "da se oderem od vezbanja" a ishranu sam sredio...Posto sam visok 178cm a tezak 58kg posle treninga preko hrane unesem oko 100g proteina :ok:
 
@mrblack634
Pretrpao si..
Ujednostavis i bice ti bolje..

Prvi trening: Grudi i triceps
Drugi trening: Ledja i biceps
Treci trening: Noge i ramena

Nema potrebe da pretrpavas.. pocetnik si.. lagano za pocetak. Listovi spadaju u noge, te se podrazumeva da kad vezbas ''butine'' da vezbas i listove, ne treba da razdvajas. Sto se tice stomaka, mozes da ukljucis da vezbas svaki dan ili ako vezbas 6 treninga nedeljno, onda u 3 treninga mozes da ukljucis da radis trbusnjake, ne treba ti jedan ceo dan da bi vezbao, triceps, biceps i stomak.

Btw: Na pocetku treninga uvek vezbas prvo vece misicne grupe, manje kad zavrsis sa vecim. Nemoj trening da pocinjes sa bicepsom pa da odes da radis grudi.. ili tako nesto.. vezbas ''srodne'' misicne partije u jednom treningu. Kada radis grudi, i kad izbacujes na ravnoj klupi ujedno sa grudima opterecenje ide i na triceps, pa te je stoga logicno da se grudi i triceps vezbaju u jednom danu.
 
Poslednja izmena:
E Hvala vam puno :ok: nego danas se gledam u ogledalo i tek danas sam primetio da mi ona bela linija (linea alba) nije izrazena na grudima...na stomaku manje vise ali na grudima se vidi samo kad stegnem...jel to zavisi od toga sto nemam dovoljno misicne mase ili sto radim pogresne vezbe :think: svi ovi problemi su mi se javili jer sam od 5. do 7. razreda nepravilno trenirao i nisam obracao paznju na ishranu..i sad to hocu da ispravim pa mi treba pomoc :think:
 
neeeeeeeeeeeeeeeeee....sliak je bas bila kewl!!!!!!

HAhahah, a priznaj a je l nije bila preodlicna?
Tako on reaguje kada ka kaznis za ometanje rada moderatora hahahahha. Naravno ne mislim da ti izgledas kao ona vestica sto se pojavljuje hahahahaha.

:azdaja:

klinci su mi ušli u najuži krug reprezentacije za jesen za svetsko...
uzeli smo 2 bronze i tri 4.-ta mesta....
naradila sam se ceo dan,ali sam uživala u edukovanju mladih...:heart:
 
mene isto nešto interesuje...zašto ne jedete pasulj????
nije provokacija...nešto sam razmišljala ,čitala...pasulj je jedna od zdravijih namirnica u ishrani...ali stvarno...nutricioniste ga svrstavaju jednom nedeljno u ishrani kod dece (razvoj),kao i ribu..bogata je određenim vlaknima,odličan borac protiv holesterola i masnoća...:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top