Caffe "Kod čika Švarcija"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma ja sam vec izdefinisan treniram atletiku i imam tu kilazu a zeleo bih da se ugojim tj npravim bar 5 kg misica npr svugde da dodam po par cm obima ako me kapiras ne odgovara mi da se napucam cisto da dobijem misicnu masu i tako dobijem neku zeljenu tezinu :D
 
imam neke ciglice od 2,5 kg..na sredini je probusena,i tako uzmem sipku koja odgovara toj rupi i stavim ciglicu sa jedne strane i ciglicu sa druge strane i teg ima 5kg,ako stavim po dve ima 10kg,i tako..a mozes i u kantice izliti malter uzeti sipku i staviti u kanticu sa malterom,kad se osusi jedna strana napravi drugu..i to ti je betonski teg.
 
Zato sto mi je to skuplja varijanta, jeftinije mi je sa preparatima

:hahaha::hahaha::hahaha:

prvo se detaljno informishi, pre nego shto pustish da ti neki laik napuni glavu glupostima...
prvo, da podjemo od osnovne stvari, hocesh li 5-10kg mase, ili 5-10kg mishica?
ako hocesh masu, napravi unos od ~5000 kcal dnevno u vidu shecera i tako toga, i nece biti problema...
ako hocesh 10kg mishica, e za to cesh vec dobrano da se pomuchish i dosta para da potroshish!! ne postoji brz nachin, ne postoji jeftin nachin!
ne postoji nishta drugo osim ishrane!!! nikakvi gaineri, nikakve gluposti!
Samo, i SAMO ISHRANA!!! kvalitetna visokoproteinska ishrana!!
Ona je osnova svega! uz nju mozesh dodati i neki suplement (radije neki chist protein u vecoj kolichini nego neki glupavi i beskorisni gainer), ili eventualno ASS (koji opet nece imati nikakav efekat ako nemash veliki unos proteina!!).

Dakle, na kraju... nishta nema brzo i lako... jednostavno, ovo ne funkcionishe tako...
 
Ajde, kad vas mrzi da se sami raspitate, da vam pomognem malo...
Sa buckama mozete odraditi solidan broj vezbi za kompletne ruke, i deo grudi.
Biceps: hamer pregim, stojeci pregib, ako ste napravili malo veci teg, tj sa duzom shipkom, moze i dvoruchni pregib, koncentracioni pregib, pregib u pretklonu, pregib na skot klupi...
Triceps: potisak sa chela, potisak iza glave, bregib sa nathvatom (ako imate dvoruchni teg)
Ramena: sve vrste letenja
Grudi: potisak na ravnoj klupi, potisak na kosoj klupi, pot. na kontra kosoj klupi, razvlachenje (na svim klupama), potisak iza glave (sa obe ruke) na ravnoj klupi...

To bi bile vezbe sa buckama... pa izvolte pa vezbajte :)
 
Ajde, kad vas mrzi da se sami raspitate, da vam pomognem malo...
Sa buckama mozete odraditi solidan broj vezbi za kompletne ruke, i deo grudi.
Biceps: hamer pregim, stojeci pregib, ako ste napravili malo veci teg, tj sa duzom shipkom, moze i dvoruchni pregib, koncentracioni pregib, pregib u pretklonu, pregib na skot klupi...
Triceps: potisak sa chela, potisak iza glave, bregib sa nathvatom (ako imate dvoruchni teg)
Ramena: sve vrste letenja
Grudi: potisak na ravnoj klupi, potisak na kosoj klupi, pot. na kontra kosoj klupi, razvlachenje (na svim klupama), potisak iza glave (sa obe ruke) na ravnoj klupi...

To bi bile vezbe sa buckama... pa izvolte pa vezbajte :)
Hvala! :worth:
 
ljudi kakva je razlika izmecu zgibova i dizanje tegova?meni se cini da su bolji zgibovi..naprimer ja mogu da uradim 10 zgibova ,imam 84kg..a 10kg teg mogu podici oko 15 puta ...zar nije bolje da podizem svoje telo na ruke koje ima 84 kg,nego tegove od 10kg..sta vi mislite?


Au au au au kakvo pitanje,jel ti hoces da ti se neko smeje ovde????
Kao prvo zgibovi se ne mogu uporedjivati sa tegovima uopste (ako uopste i znas sta su tegovi,Bucice?,Sipke? Sprave sa sajlama?

Znaci nisi lepo postavio pitanje.
Ne mozes reci sta je bolje zgibovi ili tegovi???
Zgibovi su zgibovi a tegovi tegovi.Treba ti i jedno i drugo!
To je kao da si rekao a jel bolje da se vezba leva ruka ili samo desna?????

Pazi sad zgibovi su vezba koja najvise pogadja tj radi misice ledja i pomalo u zavisnosti od hvata za sipku(uski siroki,pesnica spolj,pesnica unutra) radi i biceps!Ali ako radis ledja tj zgibove gledaj da ti samo rade ledja a sto manje ostali misici jer na taj nacin sprecavas rast ledja.Nista nisi uradio ako ti u zgibu rade 60% ledja a 40% biceps,onda niti si ljudski odradio biceps,niti ledja

E pazi sad!Sta su tegovi i sta se sa njima sve radi?
Kad se kaze tegovi svi amateri odmah pomisle na bendz i bucice za biceps

Ustvari svaki "teg" se sastoji od po minimum 2 gvozdene ploce sa leve i desne strane i naravno sipke izmedju njih.
Ako je sipka veoma mala taj teg se zove bucica i koristi se za jednorucni hvat,obicno za biceps,triceps,rame i grudi (razvlacenje)
Ako je sipka veeeca onda se koristi za benz,mrtvo dizanje,potisak za ramena itd tj koristi se za hvat obema rukama.....
Znaci treba koristiti sto razlicitije kombinacije "tegova" radi dobijanja dobrog misicavog tela
E sad po teretanama postoje i sprave - Masine sa sajlama i plocama koje veoma dobro izoluju odredjene grupe misica i najcesce se koriste za pumpanje (mada mogu i za snagu neke da se koriste,tj masu).Ove sprave su veoma znacajne kada hocemo da istreniramo samo jedan misis tj da ga izolujemo!!!!!!
Ako samo trcis i radis zgibove od tebe nema nista veruj mi....
A klinci se tripuju izadju na trcanje i usput odrade 2 serije po 15 zgibova i 20 sklekova 2 put nedeljno i misle bice kao Svarceneger!!!!Veruj mi to su price za malu decu!
Ako hoces dobra masivna ledja radi mrtvo dizanje i dizanje T sipke sa jedno 80-100kg tezine pa da vidis kakva ledja monstruozna ce da imas(provereno)
Pusti ti zgibove (njih radi na pocetku kao zagrevanje i na kraju kao pumpanje-i ne zaboravi kad ih radis iskljucis biceps tj da ledja rade 100% a biceps 0%)

Nadam se da si razumeo sta sam napisao ja sam pokusao da pisem najprostijim jezikom.
Znaci trebaju ti i tegovi i sprave i trcanje(aerobni treninzi zbog definicije tj skidanje potkoznog masnog tkiva) I vezbe sa svojom tezinom - zgibovi,trbusnjaci sklekovi itd,ali ako radis samo ovo zadnje od tebe nema nista da bude samo se dzabe umaras.
Nisam spomenuo ishranu a to je najvaznije znaci puno mleka pilecih prsa jogurta,jaja belanaca tj proteina i minimum 4 takvih obroka dnevno(pozeljno 8 za najbolje rezultate)

Pitajte ako jos nesto hocete da znate
 
pa kao sto sam napisao dizem teg od 10kg,koliko dugo tu tezinu da dizem i kad da je menjam na teze..imam samo po jedan primerak tegova,jel to problem?uradim nekoliko puta sa jedom inekoliko puta sa desnom rukom..

Evo Marko i ja cu ti isto reci sto i covek sa postom iznad mog:

Znaci radis 4 vezbe(leva ruka pa desna,obe istovremeno,koncentracioni biceps pregib,stojeci sedeci,pa stavis ruku - lakat na koleno pa radis pumpanje polako sa pravilnom formom pokreta i gledas u biceps i zamisljas kako se puni krvlju i kako raste i kad pustas ruku udah kad vuces prema sebi izdah)
Znaci radi 4 vezbe (sto vise kombinuj i svaki put da ti bude drugacije da bi "zbunio misice da bi rasli),U svakoj vezbi radis po 4 serije od otprilike 10 ponavljanja,nemoj ispod 10 s'obzirom da si pocetnik,samo kod nekih ekstremno teskih vezbi radi 8 ponavljanja(to ti je za "probijanje tezine" povecavanja ciste sirove snage a samim tim i mase)

Znaci cim mozes da uradis 10 ponavljanja u drugoj ili trecoj vezbi odmah bacaj tu bucicu i uzimaj tezu i tako dok ne doguras do 20 kg jer ce ti to biti plafon..
U principu sve sto mozes da podignes vise od 11,12 puta je lako za tvoj misic i da bi on dalje rastao treba ti nesto teze inace misic nece rasti kad i sa tom velicinom moze podignuti teret.Tako je nase telo inteligentno dizajnirano.Sve sto ne mora telo nece uraditi.

E sad ja sam ti ovde naveo primer treninga od 4 vezbe za biceps ali ovde se javlja jedan problem - sve se radi sa istom bucicom tj tegom i to ne valja

Evo sta treba da radis:
1 Nabavis bar 3 bucice sa razl tezinama
2 u prvoj vezbi u prvoj seriji radis 12-15 ponavljanja cisto da zagrejes dati misic
3 u prvoj vezbi u drugoj seriji radis 12 ponavljanja
4 u prvoj vezbi u trecoj seriji radis uzimas srednje tesku bucicu 10 ponavljanja i vec ti se misic polako zamara nije kao na pocetku

5 u prvoj vezbi u cetvrtoj seriji radis srednje teskom bucicom 10 ponavljanja opet
6 u drugoj vezbi prva serija radis i dalje 10 ponavljanja
7 u drugoj vezbi druga serija uzimas najtezu bucicu i radis 10 ponavljanja
8 u drugoj vezbi treca serija najteza bucica 10 ponavljanja(ali da na desetom crknes tj da ne mozes 11 da uradis)
9. u drugoj vezbi cetvrta serija 8 ponavljanja najteza bucica (8 ponavljanja jer ne bi trebao da mozes vise jer si biceps dosta iscrpeo do sad)
10. u trecoj vezbi prva serija polako se vracas opet na srednju bucicu i radis 10 ponavljanja i tako celu vezbu
11u cetvrtoj i zadnjoj vezbi radis pumpanje tako da gledaj da je to neka vezba za pumpanje bicepsa (lakat na koleno i lagani koncentracioni pregib)
znaci uzmes najlaksu bucicu ponovo i radis sve 4 serije po 12 ponavljanja

Posle svega ovoga dobro se najedes (tunjevina pola litre mleka ili jogurta pileca prsa itd i legnes da spavas.Ujutru kad ustanes biceps ima da ti bude veci garant

I da posle ovog treninga ne smes da radis biceps najmanje 2 dana da ne bi doslo do atrofije misica tj da ne bi doslo do pretreniranosti misica
Znaci za sve sportove osim bodibildinga i dizanja tegova znaci sto vise to bolje.Ali ovo ne vazi za BB.Bas kontra ako jedan isti misic radis svaki dan po 3-4 sata on ima da se smanji i umesto da ojaca ima da oslabi.To je cista nauka.To je nesto najvaznije sto jedan pocetnik moze nauciti bilo da zeli da postane Svarceneger bilo da hoce da se "uradi malo za leto"
 
Poslednja izmena:
jel dovoljno da radim ponedeljkom i cetvrtkom ove vezbe sa tegovima?


Jeste samo radi tako da na kraju treninga ne mozes da se umijes koliko ti se bicepsi naduli!

A u ostalim danima ubaci vezbe za grudi,ledja rame triceps itd,Jer veruj mi ne postoji stvar Hocu da ojacam samo ruke malo a ostalo mi dobro,ili imam dobre ruke(velike) a ramena mi mnogo mala pa cu samo ramena da radim!!!!Nisi ti Mr Olimpija pa sad gledas gracioznost i simetriju.Znaci radi sve misicne grupe,jer one uticu jedna na drugu jer rade povezano Npr kad radis ledja rade dobrim delom i bicepsi,kad adis grudi npr bendz rade i tricepsi i rame,tako da moras sve da radis,pa i noge (uzmes teg stavis ga na rame i radis cucnjeve)

Moj predlog ti je da radis ovako:
Jedan dan rad sa tegovima,pa odmah pauza,pa opet dan sa tegovima pa pauza sto ispadne da imas pon sre petak vezbe sa tegovima za gornji deo tela a uto cetvrtak i subotu radi noge,trcanje,trbusnjake,preskakanje konopca,voznja bajsa....u nedelju se mozes odmarati

moj trening izgleda ovako
Pon(Grudi-biceps - zasto ne grudi triceps ili grudi ledja - zato sto uvek stavim jednu veliku misicnu partiju(grudi) i jednu malu(biceps) inace kad bi radio grudi i ledja zajedno ne bih izdrzao(naravno sa veoma velikim tezinama).Zasto ne grudi-triceps - Zato sto su grudi i triceps agonisticki misici!Sta to znaci?Pa oboje rade isti pokret - ili pozitivnu fazu(to je faza kada dizes a negativna faza je kada spustas teg - valjda ili obrnuto,nema veze) tako da kada odradis grudi videces da je triceps vec izmoren dosta (jer zajedno radi sa grudima) pa ne mozes da mu radis masu i uvek imam neki utisak da sam traljavo odradio triceps.Zato nikad ne stavljam Grudi0triceps

Sreda
Rame-podlaktica(ovu misicnu grupu mnogi zanemaruju,a ne znaju da je veoma bitna tj skoro najbitnija kod snage udarca - zasto su drvosece jake i imaju jak stisak a biceps im mali)Podlaktica ima 22 misica i zaista izgleda mocno kad se uradi

Petak
Ledja - triceps (ista stvar - namerno sam stavio triceps a ne biceps jer bi se biceps premorio dok radim ledja pa posle kad dodje vreme za biceps ono ne mozes nista da podignes

Ostalim danima kad stignem radim noge,trbusnjake trcanje tj aerobne treninge itd
 
Poslednja izmena:
hvala na pomoci ,samo me jos interesujuje naprimer kada docem do izgleda bicepsa koji sam zeleo..i necu da ga menjam nego da mi ostane takav..da nastavim samo stom tezinom sa kojom sam dizao ili trebam da menjam?

Pa znas kako....Vrlo neobicno pitanje......veruj ti meni brzo ces naci i videti granicu velicine tvog bicepsa ako treniras amaterski i ako ne uzimas suplemente a posebno steroide.Mnogi pocetnici misle da ako vezbaju biceps godinu dana da ce on rasti i na kraju biti veliki kao lopta precnika 5 metra,ali veruj mi koliko god ga ti vezbao on ce rasti do jedne granice i posle ce da stagnira.......Tako da bi odrzavao biceps kako ti se svidja samo nastavi da dizes te tezine tj bez daljeg povecavanja....A ako prestanes da dizes jedno mesec dva tri biceps ce se polako smanjivati i na kraju smanjiti 70 posto a ako ne treniras godinu dana biceps ima da ti bude ko sto ti je bio na pocetku.Ova pojava je sasvim normalna i uobicajena i javlja se kao teorija neupotrebe,tj ako misic nema razloga da bude veliki on ce se smanjiti,ali ako ga povremeno optereujes on ce zadrzati masivnost,snagu,oblik.....

A sta si samo zapeo za biceps???Ako ti biceps dosta poraste a prirodno ti ramenca uska i mala a telo stubaste gradje izgledaces kao nakaza...
Tako sam i ja poceo kao klinac mislio sam ako radim samo sa tegicem biceps da ce da mi poraste celo telo,i onda su mi ruke bile oooogromne ljudi se cudili kad ih vide a ramena mi bila mala,jedva sam posle uspeo da ih izjednacim sa bicepsima i napravim skladnu simetricnu figuru....

To ti je isto onokao kad se neko istripuje da uradi velika ledja i bude kao bizon a rucice mu ostanu tanke kao prutici.Znaci najbolje svaki misic da razvijas.......

E sad ti kako hoces,ako te mrzi i ako nisi "zagrejan" za dizanje tegova i teretanu onda bolje ista nego nista.....

Pozdrav i ne zaboravi na ishranu ona igra najvecu ulogu kao i genetika misicnih vlakana
:bye:
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

prvo se detaljno informishi, pre nego shto pustish da ti neki laik napuni glavu glupostima...
prvo, da podjemo od osnovne stvari, hocesh li 5-10kg mase, ili 5-10kg mishica?
ako hocesh masu, napravi unos od ~5000 kcal dnevno u vidu shecera i tako toga, i nece biti problema...
ako hocesh 10kg mishica, e za to cesh vec dobrano da se pomuchish i dosta para da potroshish!! ne postoji brz nachin, ne postoji jeftin nachin!
ne postoji nishta drugo osim ishrane!!! nikakvi gaineri, nikakve gluposti!
Samo, i SAMO ISHRANA!!! kvalitetna visokoproteinska ishrana!!
Ona je osnova svega! uz nju mozesh dodati i neki suplement (radije neki chist protein u vecoj kolichini nego neki glupavi i beskorisni gainer), ili eventualno ASS (koji opet nece imati nikakav efekat ako nemash veliki unos proteina!!).

Dakle, na kraju... nishta nema brzo i lako... jednostavno, ovo ne funkcionishe tako...


He he jos se i rimuje!!!Pravi slogan za BB
A svi bi hteli zacas da se urade ili 1.juna da pocnu da se urade za bazen a jedu 2put dnevno i onda misli popice jedan 2.25kg gejner i bice Svarceneger (evo i meni se rimuje):rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Jel si radio zgibove kao sto je doktor rekao i nesto ti ne raste biceps? Ne treba da te cudi, jer pre svega dolazi od doktora (koji ni sam verovatno nema izgradjen biceps).

Za biceps, majka je pregibanje jednostrucnim ili dvostrucnim tegom 6 - 8 ponavljanja TESKIH. Mada, trebas dodavati jos vezbi za njega - barem jedno 3 - 4. Zgibovi su vise za ledja/lepezu.
Tvoje pitanje je bilo da li se moze IZDEFINISATI (sto znaci da se onako ocrtava), to ti zavisi od nivo-a telesne masnoce. Ako imas sala, nece se bas tako ocrtavati. Zato moras ubacivati kardio trening, voditi racuna o hrani i trenirati muski.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top