BURNA PROŠLOST.Iza ili još uvek u nama?

Super je kada sa nekim ostanes u dobrim odnosima, pa se sretnete posel nekog vremena, ali...ukoliko su ukljucena i neka osecanja koja takodje trebaju odavno da su proslost moze jako da zaboli.
Samo jednom mi je bilo tesko kada sam srela bivseg i rekla mu da ne prica o svom sadasnjem zivotu.Bas mi je bilo tesko,ali je ponos cudna stvar , ne dozvoljava da priznas greske.
"Stvarno sam htela
Videti te opet
Sa istim smiehom na usnama tvojim
Pričaj o kiši,o bilo čemu
Ne pricaj o sebi
Još toga se bojim
Nek sam prokleta ako i danas
Postoji način da objasnim sebe
Ne želim nikog i sve mi se čini
Da čitav sam život volela tebe"
 
Ja se sa bivšim devojkama srećem, jbg, mali je grad... Ali nikakve emocije ne podstiču u meni, iako smo imali baš, kao, lepu vezu... Protkanu sitnim, majušnim lošim trenutcima, ali to je tako, valjda...
Kao i većina ovde na forumu, i ja imam dve koje bih voleo da sretnem. Za jednu je, verovatno, nemoguće. Emigrirala riba, jbg, za Australiju. (U, jebemti, al' sam je razočar'o :))... A i za drugu, zaista je mala verovatnoća da ću je sresti. Iz Kruševca... Daleko je da bih se slučajno sreo sa njom... A ne znam ni šta bih joj rekao...

Možda, ali samo možda, je to ono, kad nešto viđaš (relativno) često, ono gubi draž, pa meni ni jedna od bivših ljubavi ne znači više preterano... Nije da mi kao, nije drago, ali to je sve. A ako nešto ne viđaš, ili viđaš jako retko, onda dobija na značaju u podsvesti, kao jedan sa ove teme, što se razočarao kad je sreo bivšu posle puno godina, a idealizovao ju je do tog trenutka...

Ali, čitam sve ove poruke, malkice otužne i patetične, o tome kako ništa ne znaju o svojim bivšim, a taaaaaaako bi da ih sretnu... Ma, mrdnite guze! Napred, u nove pobede! Rasturite glupe iluzije o tome šta bi bilo kad bi bilo! U akciju! Garantujem da je sasvim moguće da se nađu sve te osobe o kojima ste pisali! Od patetisanja pored računara nema ničega! Jao, koliko samo lepih trenutaka sebi uskraćujete time što se sablazno vezujete za "ine" osobe koje bi, po svemu, to i trebale da budu. Neke tamo.
 
Fejs74:
Recimo da ste imali "veliku ljubav" (čitaj burnu) pre recimo 6-7 ili 10 god.Da li bi sada imali želju da zavirite u njen život onako kao u filmu da vas ne vidi.Da vidite kako živi, da li je srećna, da li vas pomene.Ili čak da se sretnete negde i na miru ispričate o "životu posle".Ili biste samo voleli da ponovite neke sexi vragolije u kojima ste se slagali.
Nista od toga...
Imala sam priliku da se sretnemo, nakon 7 godina... Osim par kurtoaznih recenica, nismo imali vise nista, jedno drugome da kazemo...
 
Uuuu, da ima jedan koga bih volela da vidim i da saznam sta je s njim. Ne bih ga mogla nazvati bivsim, jer nista nije ni bilo medju nama, osim sto sam ja bila uzasno zaljubljena. I strasno tiho patila za njim. Obicno kad sam nesrecno zaljubljena to zna ceo svet. Patim na sav glas, ali srecom jako kratko. A za njim.... tiho i dugo, dugo, dugo.... valjda zato sto je bio prva ljubav. Trazila sam ga, nije da nisam, al nisam uspela da ga nadjem. Nemam ni koga da pitam jer nismo imali zajednicke prijatelje. Zamisljala sam i prizeljkivala slucajni susret, i mislim da bih se odmah pretvorila u devojcicu kakva sam onda bila. Ima tome nekih 17-18 godina.
 
Ako ste nekog jako voleli onda je prirodno da zelite da znate sta je sa njim/njom i kakav je sad. Ja sam se skoro videla sa svojom najvecom bivsom ljubavi koju nisam videla puno, puno godina. I bas nam je bilo lepo da se ispricamo, bez ikakvih "varnica" (nisam cak imala ni zelju da mu se svidim, a skoro sa svakim muskarcem imam zelju za flertom), onako ko najbolji prijatelji. Pricali o porodici (njegovoj), decku i poslu (mom) i sasvim malo o proslim vremenima, i to ne u fazonu "jao, sto je bilo lepo", nego smo se setili nekih smesnih gluposti....Bilo mi je drago da ga vidim, ali nemam zelju da ga vidjam svake nedelje.....
 
Fejs74:
Recimo da ste imali "veliku ljubav" (čitaj burnu) pre recimo 6-7 ili 10 god.Da li bi sada imali želju da zavirite u njen život onako kao u filmu da vas ne vidi.Da vidite kako živi, da li je srećna, da li vas pomene.Ili čak da se sretnete negde i na miru ispričate o "životu posle".Ili biste samo voleli da ponovite neke sexi vragolije u kojima ste se slagali.
Suvishe chesto.... Ali! Par puta sam to i uradila i shvatila da nije bilo pametno,tako da ...kad dobijem zhelju za tim,zavuchem se u coshak i chekam da me prodje... :wink:
 
Sa nekima sam se sretala, sa nekima nisam skoro nikada, ali za sve je zajedničko jedno - ne bih imala ništa protiv da popijemo kaficu, isćaskamo se i sl. (ni sa jednim exom nisam u svađi); ali pošto su svi davno-bivši, uopšte nisam sigurna na šta bi taj razgovor ličio. Iskreno, mislim da bi bilo previše neprijatne tišine i 'priče o vremenu' u nedostatku tema... Ali bih volela da im tajno zavirim u živote i saznam kako žive. Eto, to me baš interesuje za svakog. Biće da sam bolesno radoznala:lol:

A sexy vragolije8-) Možda smao sa jednim:razz: U stavri, ne bih sigurno ni sa njim to uradila; ali eto njega kad god se setim, samo mi sex u glavi:razz:

A prvog dugogodišnjeg momka nisam srela sigurno 5-6 god, od kad smo raskinuli uopšte i sretnem ga u momentu kad sam raskidala sa tadašnjim momkom:lol: Situacija je bila baš:shock:
 
Obozavam svoje bivse momke. One bitne. Ne bih mogla da se seksam sa njima i kad bi ostali poslednji muskarci na svetu, sa tim je skroz gotovo, ali ih kao ljude jako volim. Razgovori su nam skroz otvoreni, oni su moji najbolji muski prijatelji. Ali, naravno, uvek mora da prodje neko vreme, da se ohlade strasti..
 
Da, kao neki kraj,,,,kako ste samo svi principijalni i kategoricki u tom NE za bivse veze. A ipak biste voleli da pogledate kako je toj osobi, gde je, sta radi.
Ma dajte molim vas. Da je zaista kraj onda se i ovakve mogucnosti sasvim i totalno iskljucuju, sto ovde nije slucaj.
Ne moze da bude nikada konacan kraj sa bivsom ljubavlju jer ona ipak odzvanja kroz podsvest i utice na realnost, na sadasnjost, i milion puta isplivava na povrsinu terajuci svest da se seti te ljubavi, nekih "lepih trenutaka" koji opet mogu biti dragoceniji nego citava sadasnja veza ili brak.

To je prosto tako, jer kada su emocije bile jedanput upletene u nesto, ne postoji nista sto moze da izbrise tragove.
Kada se kaze "za mene je to kraj", to je vec vidjena recenica koju ponos izgovara, i ne verujem da iko moze da zaista i istinski iscupa nesto iz sebe sto je proziveo.
 
Bivsi, bivse...
Jao, koliko sranja od glupih repova... Kad bi sve one (oni) znali kakve probleme stvaraju i ostavljaju iza njih... Evo, lepo citam i ne mogu da verujem...
Ljudi ne mogu normalno da nastave zivote, u pm...
I jos da zelim da ih vidim???
Pfuj...
Meni je sve jedno, ali vidim da vecina ima problema sa tim...
 

Back
Top