Burek i Engleskinja

Burek moze biti los, previse mastan ili premalo mastan, sa malo sira ili kad je sir los.
Pa ni previse sira ne valja.
Meni je neki burek za 3 a neki za 10.
Istina. Ne možeš da nađeš burek gde stavljaju dobar sir- to je bitno osim da ga ne zamaste. ( još nisam naletela na burek koji je premalo mastan, da li je to uopšte moguće)
Tako da...najbolji je burek s mesom. Čak izbacim većinu fila, dovoljno mi je samo da dobije tu aromu mesa sa dinstanim crnim lukom.
 
zadnja informacija u engleskoj zabranili burek na osnovu ovog YouTube bera
Skinuta zabrana,ali je obavezno uz burek sluziti :think:
Coca-Cola Original or Diet in cans 330ml – Crafty Connoisseur
 
Index je objavio isti tekst, samo prenosim komentar koji je skupio najviše likeova:

Pogledajte prilog 1529027

Profesorski objašnjeno.

🥰

Samo što je čovjek zaboravio napisati da uz burek sa sirom i s mesom u Hrvatskoj još postoji burek s jabukama, burek s višnjama, pa najnovija delicija zvana pizza-burek, ali možda se nije želio previše hvaliti.
Ali, jos uvek nemate sa bananama, pljeskavicom... A imali smo i pokusaje sa sardinama... Ipak smo mi nenadmasni - u BUDALASTINAMA

1712828335951.jpeg


1712828399424.jpeg
 
Istina. Ne možeš da nađeš burek gde stavljaju dobar sir- to je bitno osim da ga ne zamaste. ( još nisam naletela na burek koji je premalo mastan, da li je to uopšte moguće)
Tako da...najbolji je burek s mesom. Čak izbacim većinu fila, dovoljno mi je samo da dobije tu aromu mesa sa dinstanim crnim lukom.
Kazu da ne moze biti dobar ako se ne zamasti.
Inace,odavno nema da se kupi,bar kod mene ovde,ni dobrog bureka,ni hljeba,ni bilo kakvog peciva,u odnosu na nekada.
Sad je sve gumirano.Ne znam kakve aditive stavljaju,ali je totalno lose.
 
To je onaj sitan sir jeftini koriste za burek, proje, pite. Ne smem ni da razmišljam kako ga srbi danas prave :mrgreen:
Tom siru nista ne fali.Jeftin je zato sto ne treba puno mlijeka za odredjenu kolicinu sira.
Postoje sirevi,za koje treba dosta mlijeka,a dobijes malu kolicinu sira.
Jedan od tih je moja pokojna baba pravila.Zvali smo ga "masni" i bio je preukusan ali se rijetko pravio bas zbog toga.
 

Back
Top