Bunjevci dobili svoj jezik, sada hoće i Srpsku Katoličku Crkvu!?

Pita se pravoslavni Konstantinopol !!!
Okrenulo ih na islam nakon odvajanja od vatikana...
Ali taj islamski grad i dalje je centar pravoslavlja...
Poljubi prsten na ruci carigradskog pravoslavnog... kako ćemo ga nazvat ?
Njegova titula je Vaseljenski Patrijarh i on nema snagu Pape jer je prvi među jednakima (Patrijarsima pomesnih crrkava).
 
Njegova titula je Vaseljenski Patrijarh i on nema snagu Pape jer je prvi među jednakima (Patrijarsima pomesnih crrkava).
А кад падне у јерес, патријатрх је задњи од свих на свету, џаба му митра наглави...

Сви свештеници, а не само патријарх имају условну част и достојанство, све док не наруше Православне законе...

Чим их наруше тешким грехом јереси, постају и остају без части и без реалне (духовне) власти
 
Nakon najnovijih događaja u C. Gori, i vojvođanski Bunjevci su se odlučili da traže svoju 'Srpsku Katoličku Crkvu', saznao sam od anonimnog insajderskog izvora među njima! Naime, navodno je to poruka HRVATIMA da ne žele da ih se asimiluje u Hrvate, aboridžine, pingvine, marsovce itd. Oni žele da OSTANU Bunjevci!

Mislim, ovaj, ako sam dobio SVOJ jezik, šta imam zajedničko sa Hrvatima, osim VERE, tj. religijske pripadnosti katolicima!?
@đavolčić, može li ovaj link? :klap:
https://www.slobodnaevropa.org/a/srbija-subotica-bunjevci-jezik-pismo-i-hrvati/31241101.html
neka idu u rvatsku
 
Čuo sam za Moskvu, tamo su crkve pretvorili u štale prije 50 godina i pobili svoje svećenike...
Pošto u Rusiji nitko ne vjeruje u Boga to je, nakon propasti istočne crkve u Konstantinopolu, idealan centar za nastavak pravoslavnog ekšperimenta...


.
Hvala što nas podsećaš! A taj pad je bio ODMAZDA muslića radi Krstaških ratova koje su vodili KATOLICI!?... i popushili!
 
BRAVO ZA SRBE!!!

Bunjevcima priznali nacionalnost, priznali im jezik, red bi bio da im priznaju i državu. Recimo čitavu Bačku za početak kao Republiku Bunjevska.
Треба и ви Хрвати од своје браће Буњевачке да научите лекцију... постанете независна католичка црква Хрватске, и одма имате 50% мање лудих фратара и кардинала но досад... будете своји на своме

Шта ће вам тај луди папа, ви сте Словени, а они Латини, старе варалице...
 
Треба и ви Хрвати од своје браће Буњевачке да научите лекцију... постанете независна католичка црква Хрватске, и одма имате 50% мање лудих фратара и кардинала но досад... будете своји на своме

Шта ће вам тај луди папа, ви сте Словени, а они Латини, старе варалице...
Nezavisna katolička crkva zvuči na Anglikansku crkvu gdje su promijenili samo vrhovnog vođu. Što će to nama, još jedan razlog da se svađamo i dijelimo oko nečega, vidimo kod Srba kako to ne funkcionira. Nije žvaka za seljaka.
 
Nezavisna katolička crkva zvuči na Anglikansku crkvu gdje su promijenili samo vrhovnog vođu. Što će to nama, još jedan razlog da se svađamo i dijelimo oko nečega, vidimo kod Srba kako to ne funkcionira. Nije žvaka za seljaka.
Баш напротив, код нас је национална црква одиграла своју моћну улогу... ово што данас видиш, није више наша СПЦ, него комуњарска филијала за радикализацију раје зарад страних интереса... углавном Москве или Удбе
 
Баш напротив, код нас је национална црква одиграла своју моћну улогу... ово што данас видиш, није више наша СПЦ, него комуњарска филијала за радикализацију раје зарад страних интереса... углавном Москве или Удбе
Ne bi bilo drugačije ni da ste bili katolici jer to isto je kod nas katolička crkva uradila, kod Bošnjaka islamska zajednica.
 
Ne bi bilo drugačije ni da ste bili katolici jer to isto je kod nas katolička crkva uradila, kod Bošnjaka islamska zajednica.
Причаш о три вере једног истог племена, јер су и бошњаци род са нашим и вашим народом...

Историја је показала, не само да националне одреднице Србске вере порађају државничке и креативне силе, попут СХС коју су створили Србски краљеви и црква, већ и да сте ви и муслимани као верски анационални скуп, десет пута били горе инструментализовани и подчињени него Срби у својој држави и поред вишевековног робовања... која су то срамна прекрајања ваших идентитета језуита и дервиша - брука...

Код нас Србство може да функционише и соло, без да се ослања на нпр. Русе или Грке, док је код вас национална нота увек појачана страним гласовима, и некако извештачена и нехрватска, па макар била и у добрим деловима вашег менталитета и културе
 
Nakon najnovijih događaja u C. Gori, i vojvođanski Bunjevci su se odlučili da traže svoju 'Srpsku Katoličku Crkvu', saznao sam od anonimnog insajderskog izvora među njima! Naime, navodno je to poruka HRVATIMA da ne žele da ih se asimiluje u Hrvate, aboridžine, pingvine, marsovce itd. Oni žele da OSTANU Bunjevci!

Mislim, ovaj, ako sam dobio SVOJ jezik, šta imam zajedničko sa Hrvatima, osim VERE, tj. religijske pripadnosti katolicima!?
@đavolčić, može li ovaj link? :klap:
https://www.slobodnaevropa.org/a/srbija-subotica-bunjevci-jezik-pismo-i-hrvati/31241101.html
Sve samo da se ne bude ono što jesi. Srbin!
 

Back
Top