Buducnost Republike Srpske- vase misljenje

Da li Republiku Srpsku treba ponovo ujediniti sa Srbijom?

  • Da svakako!

  • Ne. Treba je integrisati u BIH


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Oпет ће босанцима да даје новац пореских обвезника Србије
Ничим заслуженим,
примјера ради потписан је већ уговор за двије хидоелетране
па ко је кадар самостално доносити закључке и зна да чита
види да се ради о концесији на 50-так год. + обе ХЕ се
граде на територији Српске а братски се дијели хммм

провоцираш, sveznadar?

Kad se Srbija pripoji Republici Srpskoj izbit ce ti ovi Dodikovi batinama tu *******nu bolest iz tebe. Bolje bjezi na vrijeme tamo gdje te vole, siptarima
е, е то ... то да гузна болест на очи изађе ....

Уместо данашње РС биће Бањалучки кантон.

да се прими предлог "свете столице" :rotf:
ти си се баш "истрошио" соосјед ба, ба, ба

spongebob.jpg


поједи шта кашиком ....
 
На данашњи дан 1992. године постављени су темељи Кутиљеровог плана за БиХ, који је предвиђао њену кантонизацију и независност - план су прихватили Срби и Хрвати, а тадашње муслиманско руководство га је прво потписало, а потом одбацило.
Српско прихватање тог плана је историјски значајно јер потпуно негира наводну српску кривицу за рат у БиХ и тврдње да су Срби започели сукобе јер су, наводно, хтјели да руше БиХ и успоставе "велику Србију".

Лисабонски преговори, које је иницирала ЕУ, а које је водио португалски дипломата Жозе Кутиљеро, покренути су како би били спријечени сукоби у БиХ и пронађено компромисно рјешење.

Током разговора, 21. и 22. фебруара, европски представници су дали свим странама уговор са три основне тачке према којима би БиХ била независна и састављена од три национална кантона, а Сарајево би имало екстериторијални статус.

Српска и хрватска страна, коју су предводили Радован Караџић и Мате Бобан, прихватила је те принципе. Тако остаје збиљежено да је српска страна прихватила независност БиХ прије иједног испаљеног метка у БиХ у замјену за територијалну аутономију.

Само је муслиманска страна имала примједбу, и то на другу тачку споразума, која се односила на кантоне.

Према бројним свједочењима, како самог Кутиљера, тако и других актера, рачунајући Алију Изетбеговића, Хариса Силајџића и Русмира Махмутчехајића, који су предводили делегацију СДА, европски представници су објаснили да је ријеч о компромису.

Муслиманској делегацији, односно делегацији СДА, објашњено је да два народа, Срби и Хрвати, имају услов за независност и да им се мора изаћи у сусрет, али да се излази у сусрет и муслиманима јер и Срби и Хрвати прихватају нову државу.

Муслиманска страна је прихватила тај план 18. марта, али га је Алија Изетбеговић након тога, у освит сукоба, одбацио.

Дејтонски мировни споразум, потписан четири године касније, много је неповољнији, прије свега за Бошњаке, у односу на Кутиљеров план, али су га њихови представници ипак прихватили.

Претходно су Изетбеговић и врх СДА одбацили споразум Караџић-Филиповић, који је предвиђао останак БиХ у скраћеној Југославији, и то без унутрашњих граница у БиХ. Изетбеговић је био један од иницијатора овог споразума, са којим се сагласио и Београд.

Тадашњу муслиманску страну заступали су Мухамед Филиповић и Адил Зулфикарпашић, а са српске стране у преговорима су учествовали Никола Кољевић, Момчило Крајишник и Биљана Плавшић.

Чим је договор представљен јавности, врх СДА га је одбацио. Муслиманска страна је одбацила и Овен-Столтенбергов план.

Ове историјске чињенице, потписи и свједочанства, јасно лоцирају кривца за ратне страхоте које су услиједиле и указују да су врх СДА и њен лидер Алија Изетбеговић починили злочин против мира.

Изетбеговић је то и јавно признао у пријератном парламенту БиХ, изјавивши да ће "жртвовати мир за суверену и независну БиХ". Тако је и учинио.

Жозе Кутиљеро је у Хагу, на суђењу Радовану Караџићу, директно оптужио Алију Изетбеговића и његову странку да су минирали Лисабонски споразум, те да су га обманули, прихватајући, па повлачећи потпис, те да је такво понашање изазвало рат.
 
Nije pitanje da li će Srpska pripoijiti Srbiji.Pitanje je šta će biti sa Federacijom BiH.Muslimani i Hrvati prilično masovno napuštaju Federaciju.Mišljenja sam da s izuzetkom zapadne Hercegovine,ceo ostatak Federacije treba da pripadne Srbiji.

Najvaznije da je muslimansko najjace oruzije natalitet i dugorocna demografska strategija poklapanja dozivjela krah
Dolaze godine raspleta
Ima par opcija
1.prihvatanje realnosti i formiranje muslimanske drzave na 23% teritorije koju muslimani kontrolisu
2.bih ostaje ovakva kakva jeste i u njoj ce muslimani biti politicka manjina a bih ce vladati srpsko hrvatska koalicija
3.bakir krece u rat
 
Данас су заједно Прворођени и Балу......опет ће да буде трансфер новца

пореских обвезника Србије у Босну, у непознатом правцу.....

- - - - - - - - - -

примјера ради потписан је већ уговор за двије хидоелетране
па ко је кадар самостално доносити закључке и зна да чита
види да се ради о концесији на 50-так год. + обе ХЕ се
граде на територији Српске а братски се дијели хммм

провоцираш, sveznadar?


е, е то ... то да гузна болест на очи изађе ....



да се прими предлог "свете столице" :rotf:
ти си се баш "истрошио" соосјед ба, ба, ба

Pogledajte prilog 533849

поједи шта кашиком ....

Нема ту никаве ''деобе'' то је само енормно отимање новца грађана Србије

као у последњих 30 година....
 
клип треба ''ставити на право место''..
Опаа, и шта кажеш, не одговара. То ти неки фурунџија.
Види ти са новим америчким амбасадором са ову страну Дрине, он је ипак твој, да се нешто по том питању уради, мислим то око "клипа на правом мјесту".
 
Опаа, и шта кажеш, не одговара. То ти неки фурунџија.
Види ти са новим америчким амбасадором са ову страну Дрине, он је ипак твој, да се нешто по том питању уради, мислим то око "клипа на правом мјесту".

Боске, одмах те ухвати фрка, када се постави питање отимачине туђег новца.

А своје хомосексуалне фантазије и пројекције задржи са своја четири зида.

Немој као неки : чега се паметан стиди, тиме се далабу поноси
 
oni su odavno ujedinjeni... imaju sva prava u Srbiji... deca iz rebublike srpske najopustenije konkurisu na fakultete kao punopravni gradjani...

ni jedan gradjanin republike srpske nema uskracena bilo koja prava - kao da je gradjanin republike Srbije.

и обрунуто, чисто да напоменем

Нема ту никаве ''деобе'' то је само енормно отимање новца грађана Србије

као у последњих 30 година....

једино да те "ослободимо" тог пореза (друге опције бар је не видим) :mrgreen:
кажем ти опет све је то ту негдје,
Срби у кесе не гледају
а и да је тако ....
гледај то као инвестицију
када се Србија припоји Српској
све ће то доћи на своје :rtfm:
 
Hodi ti mene pritisni, i mentalno i fizički pa nek ide sve ! :lol:

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Претходно су Изетбеговић и врх СДА одбацили споразум Караџић-Филиповић, који је предвиђао останак БиХ у скраћеној Југославији, и то без унутрашњих граница у БиХ. Изетбеговић је био један од иницијатора овог споразума, са којим се сагласио и Београд.

Тадашњу муслиманску страну заступали су Мухамед Филиповић и Адил Зулфикарпашић, а са српске стране у преговорима су учествовали Никола Кољевић, Момчило Крајишник и Биљана Плавшић.
 
Hodi ti mene pritisni, i mentalno i fizički pa nek ide sve ! :lol:

немој да заје6аваш, у праву је
Бошње би се одцијепиле давно
но предбрачни уговор
и латини никако да "оду"
жилави Херцеговци, оће своје
а ово што би им остало им опет "мало"
 
Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Čoloviću, Alija je nevažan lik, kao i Sloba i Tuđman. Njima je rečeno da se krene u to, i to je to. Imam baš o tome dokumentu .materijala i izjava ljudi koji su u tome učestvovali da je to bilo gotovo i onda je Alija i to odbio ali preko poruke, dakle ne u lice ovima koji su to razradili.

Ključ raspada jugoslavije je Tuđman. Tu treba tražiti istinu.

- - - - - - - - - -

немој да заје6аваш, у праву је
Бошње би се одцијепиле давно
но предбрачни уговор
и латини никако да "оду"
жилави Херцеговци, оће своје
а ово што би им остало им опет "мало"

Ja sam ozbiljan. Vi vodite ratove, ja sam svoje završio, ja bih sad ako može da ova kolegica mene malo pritisne, kad već hoće Bošnje da pritišće...
 
Čoloviću, Alija je nevažan lik, kao i Sloba i Tuđman. Njima je rečeno da se krene u to, i to je to. Imam baš o tome dokumentu .materijala i izjava ljudi koji su u tome učestvovali da je to bilo gotovo i onda je Alija i to odbio ali preko poruke, dakle ne u lice ovima koji su to razradili.

Ključ raspada jugoslavije je Tuđman. Tu treba tražiti istinu.

Razumem ja to, ali pitam te za lično mišljenje o toj opciji.
Zajednička država Srbije, Crne Gore i BiH, sadržavala bi 90% srpskog naroda sa prostora SFRJ i bar 95 % bošnjačkog naroda sa prostora SFRJ i na taj način bila pogodan okvir za ostvarenje njihovih ciljeva
 
Razumem ja to, ali pitam te za lično mišljenje o toj opciji.
Zajednička država Srbije, Crne Gore i BiH, sadržavala bi 90% srpskog naroda sa prostora SFRJ i bar 95 % bošnjačkog naroda sa prostora SFRJ i na taj način bila pogodan okvir za ostvarenje njihovih ciljeva

Što se tiče mene i onoga što sam ja vidio i doživio, dobri Bošnjani bi ostali u onoj državi samo da se taj srpski nacionalizam nije probudio u vidu klanja nas. A ti nacionalisti nisu skučajno odjednom dobili i oružje a i medijski prostor. Narod se zabrinuo, uletio Tuđman sa opcijom da će nas podržati, ostalo je historija.
 
Što se tiče mene i onoga što sam ja vidio i doživio, dobri Bošnjani bi ostali u onoj državi samo da se taj srpski nacionalizam nije probudio u vidu klanja nas. A ti nacionalisti nisu skučajno odjednom dobili i oružje a i medijski prostor. Narod se zabrinuo, uletio Tuđman sa opcijom da će nas podržati, ostalo je historija.

E, jbg...
Ništa ti meni ne odgovori...
Nema veze, ne moraš, ako ne želiš...
 
Što se tiče mene i onoga što sam ja vidio i doživio, dobri Bošnjani bi ostali u onoj državi samo da se taj srpski nacionalizam nije probudio u vidu klanja nas. A ti nacionalisti nisu skučajno odjednom dobili i oružje a i medijski prostor. Narod se zabrinuo, uletio Tuđman sa opcijom da će nas podržati, ostalo je historija.

Tebe bi trajno trebalo banovati. svaku temu na bilo kom pdf trujes nacionaliznom i navlacis na to. kakve veze ima 400 kvadrata u kuli i 40 u bg da bi ti **** o islamu ? otvori temu i ne seri vise. meni ides na k.urac samo tako.

j..ebo te onaj ko te ovde pustio.
 
Što se tiče mene i onoga što sam ja vidio i doživio, dobri Bošnjani bi ostali u onoj državi samo da se taj srpski nacionalizam nije probudio u vidu klanja nas. A ti nacionalisti nisu skučajno odjednom dobili i oružje a i medijski prostor. Narod se zabrinuo, uletio Tuđman sa opcijom da će nas podržati, ostalo je historija.
Miting SDA 1990 pred prve visestrancake izbore i govor Alije Izetbegovica
 
neka te pritisne Dodo, fizicki......pa nek ide sve:mrgreen:


nikog ja ne pritiscem samo dajem kreativne ideje za resiti nesto bez rata:brus:

Hajde, bona, da se ti I ja pritušćemo, može samo nešto lijepo izaći od toga...

A Mile je dobar čovjek, i nije nacionalista u balkanskom smislu, znam iz pouzdanih izvora.

- - - - - - - - - -

Tebe bi trajno trebalo banovati. svaku temu na bilo kom pdf trujes nacionaliznom i navlacis na to. kakve veze ima 400 kvadrata u kuli i 40 u bg da bi ti **** o islamu ? otvori temu i ne seri vise. meni ides na k.urac samo tako.

j..ebo te onaj ko te ovde pustio.

Ti si to nešto pogrešno razumio...Neke lične frustracije?
 

Back
Top