Buduća Internet oznaka Srbije

Gill Bates:
Sad sam bio po gradu, pa vidim kombije na koje firme stavljaju adrese svojih Web sajtova. Bilo bi strašno ružno da celim gradom kruže vozila sa .ss oznakom, yar ne?
TAKO JE MOMCE! Drago mi je da ima lju di koji tako razmisljaju. Nemoguce je koliko su ljudi u zabludi i koliko bi lako stavili sebi omcu oko vrata. Zalosno je to...LJUDI BRE,TRGNITE SE !!!!!!!!!!
 
itakodalje:
Ne secam se ni ja mnogo od SFRJ, zbog nje smo danas i na ebali. Ali cinjenica je da nemamo bolju oznaku i prepoznatljiviji identitet od tog YU. Bolje je i "HEJ SLOVENI" Nego kukasti krst oko guse. I ja sam vaspitavan kao Srbin i kao postovaoc svoje zemlje u kojoj zivim ma kako se ona zvala. I dok je pevala stara himna uvek sam je postovao i ustajao iako sam vise voleo BOZE PRAVDE! Treba prihvatiti sebe onakvim kakvi jesmo a ne uzimati tudje lice pogotovu ne esesovsko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slazem se da je .ss nesrecno resenje ali YU definitivno ne moze biti oznaka. To moramo ostaviti iza sebe. Iskreno i ja sam postovao staru himnu. Bio sam u jednoj stranoj zemlji kada smo ucestvovali na Olimpijadi pre dve godine i nisam zvizdao himni. Jedino smo drugar (koji je stranac) i ja ustali na intoniranje himne i stavili ruku na srce. To je moja zemlja i nije u redu da zvizdim himni, pogotovu ako sam u stranoj zemlji. Medjutim, mislim da je sada gotovo sa tim YU. Jugoslavija asocira na ratove, sankcije i ostale "nepogode". Vreme je za nove stvari! Juga je prevazidjena ...

E sada, nisam da oznaka bude .sp , .sw ili slicno. Iskreno, nije mi se dopala ni .ss oznaka ..... nije u nasem duhu, pa mi smo se borili protiv toga. Vise sam za .sx ili za .sj ukoliko bi se postigao dogovor sa Norveskom. Norvezani su nam uvek bili koliko-toliko naklonjeni, svaka im cast. Nisu mi jasni razlozi takve naklonjenosti, ali u redu, to treba razvijati. Ukoliko postoji mogucnost za ustupanje .sj odlicno ... ako ne postoji onda hajde da uzmemo .sx ali nikako .sp . Da budem iskren, bolje da oznaka bude i .ss nego .sp ... ali sigurno ima boljih resenja od .sp .....
 
Gill Bates:
Nije mi jasno zasto su na ponudili samo pomenute TLD kad se na http://www.iana.org/cctld/cctld-whois.htm lepo vidi da ima jos slobodnih TLD na slovo "s". Slobodni su jos i .sf .su .sq pa je zanimljivo da nam te nisu ponudili, mada su i oni bezveze.
E, bas su nam slucajno ponudili .ss! Ma ajte molim vas!
Ma namerno nam turaju pod nos sra nja da bi sprali ljagu sa sebe. Non stop nam tako nesto rade i opet mi krivi..! Da takoje, pristalica sam teorije zavere, jer nemoguce da su sve to slucajnosti koje nam zapad servira....
 
Wilkołak:
Slazem se da je .ss nesrecno resenje ali YU definitivno ne moze biti oznaka. To moramo ostaviti iza sebe. Iskreno i ja sam postovao staru himnu. Bio sam u jednoj stranoj zemlji kada smo ucestvovali na Olimpijadi pre dve godine i nisam zvizdao himni. Jedino smo drugar (koji je stranac) i ja ustali na intoniranje himne i stavili ruku na srce. To je moja zemlja i nije u redu da zvizdim himni, pogotovu ako sam u stranoj zemlji. Medjutim, mislim da je sada gotovo sa tim YU. Jugoslavija asocira na ratove, sankcije i ostale "nepogode". Vreme je za nove stvari! Juga je prevazidjena ...

E sada, nisam da oznaka bude .sp , .sw ili slicno. Iskreno, nije mi se dopala ni .ss oznaka ..... nije u nasem duhu, pa mi smo se borili protiv toga. Vise sam za .sx ili za .sj ukoliko bi se postigao dogovor sa Norveskom. Norvezani su nam uvek bili koliko-toliko naklonjeni, svaka im cast. Nisu mi jasni razlozi takve naklonjenosti, ali u redu, to treba razvijati. Ukoliko postoji mogucnost za ustupanje .sj odlicno ... ako ne postoji onda hajde da uzmemo .sx ali nikako .sp . Da budem iskren, bolje da oznaka bude i .ss nego .sp ... ali sigurno ima boljih resenja od .sp .....
Sj - najvise po meni odgovara za Srbiju. lJUDI, NE TREBA DOZVOLITI DOMEN SS. BOLJE BILO KAKAV NEGO NESTO STO CE NAS PONOVO IZJEDNACITI SA NEKIM SATANISTICKIM ORGANIZACIJAMA I ISKRIVITI SLIKU O NAMA. KAKO GOD DA NAS OPISUJU I MI SEBE OPISIVALI, TO JE JEDNOSTAVNO PROPAGANDNA MASINERIJA KOJA NAS NAGRDJUJE I STAVLJA U KOS SA ZLOCINCIMA I DRUGIM AVETIMA. VREME JE DA MI SAMI NE DOZVOLIMO DA NAS NAZIVAJU RAZNIM POGRDNIM IMENIMA I STVORIMO BPLJU SLIKU O PRELEPOJ SRBIJI I NAJZDRAVIJEG NARODA NA SVETU-SRBIMA!!!
 
Wilkołak:
Slazem se da je .ss nesrecno resenje ali YU definitivno ne moze biti oznaka. To moramo ostaviti iza sebe. Iskreno i ja sam postovao staru himnu. Bio sam u jednoj stranoj zemlji kada smo ucestvovali na Olimpijadi pre dve godine i nisam zvizdao himni. Jedino smo drugar (koji je stranac) i ja ustali na intoniranje himne i stavili ruku na srce. To je moja zemlja i nije u redu da zvizdim himni, pogotovu ako sam u stranoj zemlji. Medjutim, mislim da je sada gotovo sa tim YU. Jugoslavija asocira na ratove, sankcije i ostale "nepogode". Vreme je za nove stvari! Juga je prevazidjena ...

E sada, nisam da oznaka bude .sp , .sw ili slicno. Iskreno, nije mi se dopala ni .ss oznaka ..... nije u nasem duhu, pa mi smo se borili protiv toga. Vise sam za .sx ili za .sj ukoliko bi se postigao dogovor sa Norveskom. Norvezani su nam uvek bili koliko-toliko naklonjeni, svaka im cast. Nisu mi jasni razlozi takve naklonjenosti, ali u redu, to treba razvijati. Ukoliko postoji mogucnost za ustupanje .sj odlicno ... ako ne postoji onda hajde da uzmemo .sx ali nikako .sp . Da budem iskren, bolje da oznaka bude i .ss nego .sp ... ali sigurno ima boljih resenja od .sp .....
Sj - najvise po meni odgovara za Srbiju. lJUDI, NE TREBA DOZVOLITI DOMEN SS. BOLJE BILO KAKAV NEGO NESTO STO CE NAS PONOVO IZJEDNACITI SA NEKIM SATANISTICKIM ORGANIZACIJAMA I ISKRIVITI SLIKU O NAMA. KAKO GOD DA NAS OPISUJU I MI SEBE OPISIVALI, TO JE JEDNOSTAVNO PROPAGANDNA MASINERIJA KOJA NAS NAGRDJUJE I STAVLJA U KOS SA ZLOCINCIMA I DRUGIM AVETIMA. VREME JE DA MI SAMI NE DOZVOLIMO DA NAS NAZIVAJU RAZNIM POGRDNIM IMENIMA I STVORIMO BOLJU SLIKU O PRELEPOJ SRBIJI I NAJZDRAVIJEG NARODA NA SVETU-SRBIMA!!!
 
itakodalje:
Sj - najvise po meni odgovara za Srbiju. lJUDI, NE TREBA DOZVOLITI DOMEN SS. BOLJE BILO KAKAV NEGO NESTO STO CE NAS PONOVO IZJEDNACITI SA NEKIM SATANISTICKIM ORGANIZACIJAMA I ISKRIVITI SLIKU O NAMA. KAKO GOD DA NAS OPISUJU I MI SEBE OPISIVALI, TO JE JEDNOSTAVNO PROPAGANDNA MASINERIJA KOJA NAS NAGRDJUJE I STAVLJA U KOS SA ZLOCINCIMA I DRUGIM AVETIMA. VREME JE DA MI SAMI NE DOZVOLIMO DA NAS NAZIVAJU RAZNIM POGRDNIM IMENIMA I STVORIMO BOLJU SLIKU O PRELEPOJ SRBIJI I NAJZDRAVIJEG NARODA NA SVETU-SRBIMA!!!
Zamolio bih te da ne vičeš, mislim da nema potrebe.

Misliš da bi najviše odgovaralo .sj?! Izvini da li si pročitao šta je prethodno napisano i možda usput proverio koji su ccTLD slobodni? Verovatno da nisi jer ne bi onda predložio .sj koji je već dodeljen i zauzet.
 
bojan p:
Misliš da bi najviše odgovaralo .sj?! Izvini da li si pročitao šta je prethodno napisano i možda usput proverio koji su ccTLD slobodni? Verovatno da nisi jer ne bi onda predložio .sj koji je već dodeljen i zauzet.

A .sj je takodje stavljeno van uzivanja tj. koriscenja ... Najbolje bi bilo kontaktirati Norvezane i napraviti sporazum (ukoliko je moguce) ... Inace, taj domen .sj "poseduje" Svalbard i neko jos ostrvo cijih stanovnika ima kao stanovnika Krupnja (bez uvrede Krupnjani).

Iskreno, bolje da stavimo .sx nego .ss .... A jel neko razmisljao o znaci .xs ;-) Ima onaj parfem XS, mnogo dobar, a i dobro zvuci kada kazes ikses!
 
Dobro... mislim da smo shvatili u tvom prvom postu šta si hteo da kažeš...
A što se tiče domaina, mislim da ne treba da imamo neki "poseban" sa brojevima i tim fazonima... ne znam... lično sam za SP... mislim da niko nema ništa protiv njega, a šteta je što ne može RS stvarno...
 
SS nikako!
Pa zar su i ovde nasli da nas uporedjuju sa fasistima!?

Meni se dopada ideja CP - ako vec ne moze nesto sto bi bilo primerenije Srbiji po latinicnom pismu, onda neka bude po cirilicnom.

Prijatelji Srbije ce znati o cemu se radi a oni drugi ce nas naci vec... ;)
 
SURbel:
SS nikako!
Pa zar su i ovde nasli da nas uporedjuju sa fasistima!?

Meni se dopada ideja CP - ako vec ne moze nesto sto bi bilo primerenije Srbiji po latinicnom pismu, onda neka bude po cirilicnom.

Prijatelji Srbije ce znati o cemu se radi a oni drugi ce nas naci vec... ;)

Bojim se da CP ne izazove takodje negativne konotacije, posto
skracenica CP na internetu ima znacenje child por....... (nadam se da razumete
izbegao sam namerno da ispisem puno znacenje zbog foruma).

Na internetu je engleski dominantan jezik i latinicno pismo takodje,
tako da treba u tim okvirima traziti resenje za nasu oznaku.

poz.
 
SURbel:
SS nikako!
Pa zar su i ovde nasli da nas uporedjuju sa fasistima!?

Meni se dopada ideja CP - ako vec ne moze nesto sto bi bilo primerenije Srbiji po latinicnom pismu, onda neka bude po cirilicnom.

malo paranoje nikad naodmet...
niko nas ne uporedjuje sa fastistima i nacistima...

CP je glupo iz razloga koji su vec navedeni, a i mesanje cirilice i latinice u domenu je kretenski...ako hocemo SRBIJA, onda bi to trebalo da bude SR...sto je naravno nemoguce...
 

Back
Top