Buduća Internet oznaka Srbije

codemaker:
O tome i govorim.
COM domen registrujem, platim, podesim sve sta hocu, napravim reruting, podesim rerut emaila takodje i sve to radi za 2-3 sata (dok se izvrse podesavanja na centralnom nivou) Ali, sama kupovina i podesavanje je 5 minuta kao sto kazes....
Samo sam jednom pokusao da registrujem YU domen, ne znajuci jos za ono sa firmama. Pogledali su me kao da sam u sred stanice milicije trazio da kupim kokain.... Prosto nisu mogli usta da zatvore od cuda da JA trazim domen. Nemam firmu a hocu bre DOMEN - ej nije to mala stvar!!... Naravno odyebali su me bez pardona sa sazaljivim izrazima lica...

od onda ima samo COm i NET domene vrlo lagodno i bez problema...
Dobro je da te još nisu pri'apsili i prognali. Mislim toliki bezobraluk, oćeš da kupiš domen, stvarno. Probao sam to samo jednom i poslao ih u ... Honduras.

Normalno da je lako kupiti .com i .net domen. Tamo nema politike, foliranata, i ostali šalabajzera, za početak. To je posao i pomoći će da to obaviš što lakše i jednostavnije.
 
codemaker:
A sta je onda CS ?
CS , to uopšte nije nova stvar . Dok je bila država SCG i dok su mnogi mislili da će ona opstati tada je naša država u svetu koristila već oznaku CS kao znak raspoznavanja robne marke države SCG. Zašto CS , pa zato što nije mogla da dobije dvoslovnu oznaku SC jer je to već posedovala jedna država ( Sejšeli ). Tako je recimo u veterinarstvu urađeno obeležavanje goveda , svinja i sada se radi obeležavanje koza i ovaca , a na svim tim ušnim markicama stoji već CS kao znak raspoznavanja ( oznaka države ) namenjen evropskoj uniji , ako dodje do izvoza stoke iz naše države prema njima i prema celom svetu. Takođe je pre par godina urađena registracija gazdinstava i oni imaju takođe oznaku CS + 10 cifara . E sada pošto smo se razišli a naša država nasleđuje onu staru , tako da nam je ostavljena mogućnost da biramo, može da se zadrži ta oznaka ili da se usvoji nova. Ako se usvoji nova , mnoge stvari će se morati opet promeniti i to će našu državu da košta kao svetog petra kajgana, zamislite samo :(
 
snejks:
CS , to uopšte nije nova stvar . Dok je bila država SCG i dok su mnogi mislili da će ona opstati tada je naša država u svetu koristila već oznaku CS kao znak raspoznavanja robne marke države SCG. Zašto CS , pa zato što nije mogla da dobije dvoslovnu oznaku SC jer je to već posedovala jedna država ( Sejšeli ). Tako je recimo u veterinarstvu urađeno obeležavanje goveda , svinja i sada se radi obeležavanje koza i ovaca , a na svim tim ušnim markicama stoji već CS kao znak raspoznavanja ( oznaka države ) namenjen evropskoj uniji , ako dodje do izvoza stoke iz naše države prema njima i prema celom svetu. Takođe je pre par godina urađena registracija gazdinstava i oni imaju takođe oznaku CS + 10 cifara . E sada pošto smo se razišli a naša država nasleđuje onu staru , tako da nam je ostavljena mogućnost da biramo, može da se zadrži ta oznaka ili da se usvoji nova. Ako se usvoji nova , mnoge stvari će se morati opet promeniti i to će našu državu da košta kao svetog petra kajgana, zamislite samo :(
Nema ako, usvojena je. Samo izgleda da i dalje nema ko da pročita. :(
 

Back
Top