Buduća Internet oznaka Srbije

Mozda izgleda nemoguce ili mogima neprihvatljivo, srecom mene niko nista ne pita, a i sam sam za ostanak onog yu/YU jer smo po tome vec prepoznatljivi.. Nova dvoslovna oznaka bi mogla donijeti u pocetku, bar po meni vise stete nego koristi..

Na kraju krajeva zasto ne koristiti kraticu SB.???
 
GZ:
Mozda izgleda nemoguce ili mogima neprihvatljivo, srecom mene niko nista ne pita, a i sam sam za ostanak onog yu/YU jer smo po tome vec prepoznatljivi.. Nova dvoslovna oznaka bi mogla donijeti u pocetku, bar po meni vise stete nego koristi..

Na kraju krajeva zasto ne koristiti kraticu SB.???
Zbog toga što je to skraćenica Solomonskih ostrva, na primer.
 
itakodalje:
Kako nekom moze da bude muka od oznake YU! Ta oznaka nista nije kriva za ono sto smo preziveli. Meni ona ne smeta, cak mi je i nostalgicna kao i mnogim ljudima.

Ne osecam nista prema oznaci YU, cak mi je i pomalo gadna zbog svih tih jugo-nostalgicara! Moja generacija, iako formalno rodjena u SFRJ ne pamti istu, ne pamti "blagodeti" tadasnjeg sistema a ja licno nikada nisam dozivljavao Jugoslaviju kao svoju domovinu. Vaspitavan sam kao Srbin kome je domovina Srbija a ne nekakava Jugoslavija ili Srbija i Crna Gora.

Vreme se menja a mi moramo biti spremni da se prilagodimo inace cemo izumreti. Zasto danas Cesi i Slovaci ne koriste staru oznaku .cs? Pa i tamo ima nostalgicara...

Uzgred, nisam ni ja skroz za .ss oznaku. Mislim da bi trebalo napraviti neki sporazum sa Norvezanima i zamoliti ih za ustupanje oznake .sj a ako to ne moze ... onda mozda i treba oznaka da bude .ss . Ne znam, izbor je slab, moramo izabrati najbolje.
 
Патрицк:
... Nama je najmanji problem internet domen, u krajnjem slučaju koristićemo Surinamov SR
Vama je najmanji problem, ali onima koji se bave Web izdavastvom to je ogroman problem. Naime, sajtove na .co.sr domen zaista mozete postavljati besplatno (stoga su mnogi vec zauzeti!), ALI tako da sadrzaj sajta bude u tzv. FRAMESET-u sto je za indeksiranje na Google-u pogubno!
 
Wilkołak:
Mislim da bi trebalo napraviti neki sporazum sa Norvezanima i zamoliti ih za ustupanje oznake .sj

Ne. Bilo bi najbolje da se napravi sporazum pre svega sa onim ko drzi .su sto je oznaka za bivsi Sovjetski Savez posto je taj TLD zatvoren za otvaranje novih sajtova. Zatim treba nagovoriti ili platiti Surinamu da predje na .su, a nama se tako oslobadja .sr
Jedini problem je cena .sr TLD-a koju bi Surinam trazio, ali mislim da je to pitanje nacionalne casti i da nema cenu.

P.S. Dedovi su jeli kiselo grozdje, unucima trnu zubi - kaze se u Bibliji!
 
Silent Bob:
Ljudi, mozemo birati samo, jedino samo i iskljucivo samo:

SP, SQ, SS, SW i SX

Da, naravno! Tako je to kad nismo lobirali na vreme. Ko jos nije bio svestan da ce se Crna gora odvojiti? Da smo lobirali sada bi platili Surinamu da se prebaci na zatvoreni TLD .su, a nam bi ostalo .sr Nazalost, kasno je za to. Zaista mozemo birati samo od ponudjenih TLD-a, ali treba videti da li mozemo odbiti u stilu "Srbija se saginjati nece" i sta se tada desava?
 
Gill Bates:
Da, naravno! Tako je to kad nismo lobirali na vreme. Ko jos nije bio svestan da ce se Crna gora odvojiti? Da smo lobirali sada bi platili Surinamu da se prebaci na zatvoreni TLD .su, a nam bi ostalo .sr Nazalost, kasno je za to. Zaista mozemo birati samo od ponudjenih TLD-a, ali treba videti da li mozemo odbiti u stilu "Srbija se saginjati nece" i sta se tada desava?
Stvarno? Da znaš i da ne može kada je već sagnuta. Zaista mi nije jasno šta fali .ss domenu? Negativna istorijska asocijacija? Imidž nam je toliko loš da ovaj domen to teško može da pogorša.
 
Gill Bates:
Recimo da ce tada neko debelo podplatiti da dobije www.nazzi.ss jer ako ti nije poznato kod nas se na .co.yu nalazi dosta sajtova sa licnim imenima a i drugim stvarima koji nisu vezane za firme
Što da podplati? Valjda će kupovina domena biti slobodna, tj. bar tako su najavili. I šta ako ima taj domen. To je domen onoga ko ga je registrovao. Mislim kada smo se toliko saginjali, šta je sada problem da se ne "sagnemo" i uzmemo .ss? U svakom slučaju bolje nego sve ostalo što je slobodno, a počinje slovom s.
 
Gill Bates:
U tome i jeste tvoj problem! Ti si verovatno dovoljno balav da ne znas sta je u ovoj zemlji asocijacija na SS i koliko je porodica zatrto zahvaljujuci SS-ovcima.
Da, apsolutno si u pravu. Nemam ja pojma o čemu se tu radi. Ovo nije tema o ljudima i tome što ti pokušavaš da diskutuješ, tako da nemam nameru da komentarišem ovo.Zaista mi nije jasno kako ljudi mogu toliko da budu opterećenim nečim što je bilo umesto da gledaju šta će danas i kako će biti sutra.

Pošto ti to očigledno mnogo bolje znaš, evo ti ono što je preostalo: sp, sq, sw i sx, pa biraj. A verovatno za svaku može da se nađe neka loša asocijacija.
 
Bill Gates:
Ne. Bilo bi najbolje da se napravi sporazum pre svega sa onim ko drzi .su sto je oznaka za bivsi Sovjetski Savez posto je taj TLD zatvoren za otvaranje novih sajtova. Zatim treba nagovoriti ili platiti Surinamu da predje na .su, a nama se tako oslobadja .sr
Jedini problem je cena .sr TLD-a koju bi Surinam trazio, ali mislim da je to pitanje nacionalne casti i da nema cenu.

To je veoma dugacak put ka dobijanju oznake .sr koji uz to ne mora na koncu dati ni rezultate. Lakse je iscimati se sa Norvezanima nego pregovarati sa Surinamom, Rusima i svetskom agencijom za domene!

Bill Gates:
Recimo da ce tada neko debelo podplatiti da dobije www.nazzi.ss jer ako ti nije poznato kod nas se na .co.yu nalazi dosta sajtova sa licnim imenima a i drugim stvarima koji nisu vezane za firme

Nemogucnost registracije domena nazzi.ss (i slicnih) se resava jednim zakonom tj. aktom.

Bill Gates:
U tome i jeste tvoj problem! Ti si verovatno dovoljno balav da ne znas sta je u ovoj zemlji asocijacija na SS i koliko je porodica zatrto zahvaljujuci SS-ovcima.

Ruzno ponasanje sa 128 poruka... obrati paznju na izrazavanje.

Bill Gates:
Pa da znas kako se koristi Internet pogledao bi http://www.google.com/search?q=SS Iz toga bi ti bilo jasno sa kim cemo se naci u pretrazi na Google-u

Stoji! Medjutim, ako ne moze .sj ili .sr pre bih uzeo .ss ili .sx nego li .sp .
 
Wilkołak:
Nemogucnost registracije domena nazzi.ss (i slicnih) se resava jednim zakonom tj. aktom.

Ha, ha, ha! Znas li ti da u nasoj drzavi po Internetu mozes da pises sta hoces, a da te niko ne moze cak ni tuziti sudu? Pa sad ti vidi kolike su sanse da se donose jedan takav zakon!


Wilkołak:
Ruzno ponasanje sa 128 poruka... obrati paznju na izrazavanje.
Ja postujem samo kad imam sta da kazem, a ti sa pesmicama postovanim u teme tipa Kako se osecate kada popijete sok od maline? ne mozes bas da se pohvalis!
 
Bill Gates:
Ha, ha, ha! Znas li ti da u nasoj drzavi po Internetu mozes da pises sta hoces, a da te niko ne moze cak ni tuziti sudu? Pa sad ti vidi kolike su sanse da se donose jedan takav zakon!

Ako vec tako stvari stoje za zakon, kako mislis da cemo moci da izvedemo varijantu pregovora sa tri strane simultano? Posao koji si ti opisao je barem 20 puta komplikovaniji od donosenja i kontrolisanja jednog zakona. Uostalom, domeni se rgistruju kod provajdera (od kojih ozbiljniji imaju znatan udeo stranog kapitala) i njima je u interesu da postuju zakon.

Bill Gates:
Ja postujem samo kad imam sta da kazem, a ti sa pesmicama postovanim u teme tipa Kako se osecate kada popijete sok od maline? ne mozes bas da se pohvalis!

Vidim da si nerd, streber ili kujon (biraj jezik koji razumes) pa imas vremena da proveravas tudje poruke! Hvala sto si svratio do malog podforuma Valjevo i video tu poruku. Medjutim, nisi skapirao kontekst da ja tu nisam nikoga vredjao vec srocio jednu malo doskocicu. Pesmicom se ponosim, a kada ti napises nesto slicno obelodani pa cu je oceniti... Uostalom sama tema "Kako se osecate kada popijete sok od maline?" nema veze sa internet domenima, sasvim je opustena, neformalna i od manje vaznosti nego ova. Tu se uostalom i svi licno znamo, tako da, zao mi je ako bas ti pijes sok od maline ;-) Probaj zovu, uzivaj i spusti malo loptu!
 
Gill Bates:
Pa da znas kako se koristi Internet pogledao bi http://www.google.com/search?q=SS Iz toga bi ti bilo jasno sa kim cemo se naci u pretrazi na Google-u :p
Možda ja ne znam kako se koristi Internet, ali i tebi je ta materija izgleda stana, sudeći po ovoj rečenici. Misliš da to što navodiš je neki argument protiv? Nisam baš siguran, ali ako ti tako kažeš ...

Uostalom, lobiraj za koji god skraćenicu hoćeš, ako znaš kako se to radi. Ovo sigurno nije pravi način.
 
Wilkołak:
Ne osecam nista prema oznaci YU, cak mi je i pomalo gadna zbog svih tih jugo-nostalgicara! Moja generacija, iako formalno rodjena u SFRJ ne pamti istu, ne pamti "blagodeti" tadasnjeg sistema a ja licno nikada nisam dozivljavao Jugoslaviju kao svoju domovinu. Vaspitavan sam kao Srbin kome je domovina Srbija a ne nekakava Jugoslavija ili Srbija i Crna Gora.

Vreme se menja a mi moramo biti spremni da se prilagodimo inace cemo izumreti. Zasto danas Cesi i Slovaci ne koriste staru oznaku .cs? Pa i tamo ima nostalgicara...

Uzgred, nisam ni ja skroz za .ss oznaku. Mislim da bi trebalo napraviti neki sporazum sa Norvezanima i zamoliti ih za ustupanje oznake .sj a ako to ne moze ... onda mozda i treba oznaka da bude .ss . Ne znam, izbor je slab, moramo izabrati najbolje.
Ne secam se ni ja mnogo od SFRJ, zbog nje smo danas i na ebali. Ali cinjenica je da nemamo bolju oznaku i prepoznatljiviji identitet od tog YU. Bolje je i "HEJ SLOVENI" Nego kukasti krst oko guse. I ja sam vaspitavan kao Srbin i kao postovaoc svoje zemlje u kojoj zivim ma kako se ona zvala. I dok je pevala stara himna uvek sam je postovao i ustajao iako sam vise voleo BOZE PRAVDE! Treba prihvatiti sebe onakvim kakvi jesmo a ne uzimati tudje lice pogotovu ne esesovsko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top