Будизам...

72364107_1143553915835865_6317472876064669696_n.jpg
 
,,Naši umovi su navikli da razmišljaju, ali kada želimo da se smirimo i opustimo,
to je upravo ono sto bi trebalo da prestanu da rade. Naravno, ovo je lako reći,
ali teško uraditi, jer će um nastaviti da radi ono što i inače sve vreme radi.
Postoji još jedan razlog zašto mu je teško da se uzdrži od navike: razmišljanje
je jedina podrška egu u vreme dok meditiramo, a naročito kada se pridržavamo
zaveta plemenitog ćutanja (izbegavamo da govorimo sa drugima). “Mislim dakle
jesam”. Zapadna filozofija prihvata ovo kao jedan apsolut. A zapravo radi se o
relativnoj istini, koju svi mi doživljavamo. Kada mislimo, znamo da smo tu; a
kad nema naklapanja uma, verujemo da gubimo kontrolu... Naša prva poteškoća
jeste da iako želimo da budemo mirni i opušteni, da nemamo nikakvih misli, naš
um tome neće da se povinuje... Zato, umesto da pokušavamo i pokušavamo da
takvi postanemo, možemo iskoristiti sve što se javi kako bismo stekli uvid.
I onda malo uvida donosi malo smirenja, a još malo smirenja donosi još malo uvida.''

Ayya Khema, When the Iron Eagle Flies
 
razmišljanje
je jedina podrška egu u vreme dok meditiramo,
to se zove sama-dhi, cemu tezite meditirajuci, secas se kada si me opljunula ne razmisljajuci?
no, to i jeste tvoj/vas cilj, zaustavljanje misaonih aktivnosti - nerazmisljanje;
ali, onda drugi razmislja za vas, praznoglavce
onaj koji pokriva siri frekventni opseg kojeg vi niste ni svesni
dok imate iluziju nerazmisljanja, vi se u stvari predajete najlukavijem

ljude su mucili u raznim vremenima, ali isti cilj djavo postize i ovom dobrovoljnom predajom, jer kada si ''s one strane dobra i zla'' ti uopste nemas problem ciji si instrument - razmisli o ovome sto ti objasnjavm dok mozes, u samadhi-ju ne mozes ni da razmisljas, jer je to i cilj nerazmisljanje, koji je moguce dostici, ja prosvetljeni znam
 
Poslednja izmena:
,,Ponekad smatramo da je onaj monolog koji se neprekidno odvija u našoj glavi
način da bolje saznamo ovaj svet. U stvari, taj unutrašnji govor uopšte ne poznaje
svet u kojem živimo. Upravo on je taj koji rađa sve one iluzije koje su uzrok patnje.
Unutrašnji govor nas navodi da budemo besni na naše neprijatelje i da stvaramo
opasnu vezanost za voljene. Unutrašnji govor uzrok je svih problema u životu.
On konstruiše strah i osećaj krivice, strepnje i depresije. On te privide stvara tako
vešto kao što talentovani glumac manipuliše publikom i natera je da se plaši ili da
plače. Zato, ako tragate za istinom, trebalo bi da cenite utihnulu svesnost i, kad
meditirate, smatrate je vrednijom od bilo kakve misli. Prevelika važnost koju
pridajemo svakoj svojoj misli glavna je prepreka utihnuloj svesnosti. Mudro uklanjanje
te važnosti pripisane mislima i uviđanje veće preciznosti koju ima utihnula svesnost
otvara nam vrata ka smirenju."

Ađan Brahm, Mindfulness, Bliss and Beyond
 
Imaj poverenja u duhovni potencijal u sebi, sopstvenu sposobnost da pronađeš
svoj jedinstveni put. Naravno, treba da učiš od drugih i iskoristiš ono što vidiš
da ti pomaže, ali isto tako nauči da veruješ svojoj unutrašnjoj mudrosti. Budi
hrabar. Budi budan i svestan. Zapamti isto tako da budizam ne znači tek biti
budista; dakle, ne radi se o tome da na svoj identitet stavimo još jednu etiketu.
Nije reč ni o sakupljanju informacija, praksi i tehnika. Budizam se na kraju svodi
na napuštanje svih formi i pojmova ne bismo li postali slobodni.

John Snelling, Elements of Buddhism
 
“Perfection of rhythm, balanced perfection of rhythm. Everything in Nature is
expressed by rhythmic waves of light. Every thought and action is a light-wave
of thought and action. If one interprets the God within one, one's thoughts
and actions must be balanced rhythmic waves. Ugliness, fears, failures and
diseases arise from unbalanced thoughts and actions. Therefore think beauty
always if one desire vitality of body and happiness..”
– Walter Russell

74617579_1158189817705608_2546363458417328128_n.jpg
 
aaaaaa... tako si ti postao ''stručnjak''.. sad je jasno..

Potpuno zvučiš u skladu sa tim gde si bio i u šta si se uveravao,
samo ne znam zašto misliš da to ima neke veze sa budizmom.

mindset kisne gliste moze da proba da se stavi u kozu narkomana -sve te dalekoistocne religije su rezultat opijuma, narkomani uviru u sebe, odricu se ega, traze svoju unutrasnju slobodu zavisni od heroina, teze nistavilu, otupljivanju na spoljasnje, te su im i misli cak spoljasnje, odricu se svega
u americi se domorodacke religije razlikuju upravo onoliko koliko se kokain razlikuje od heroina, pa tamo izviru, prosiruju svoj ego do ekstrema, mogu sve

normalan covek bi trebao da ukapira da je relacija/odnos sa egom zamka, jer normalan ja niti uvirem niti izvirem, niti ga prosirujemm, niti ga se odricem smanjivanjem, niti je ego pravo, niti nepravo ''ja'', ali vas su prevarili, pa ''nije ovo, nije ono'', znaci da ste ''s one strane dobra i zla'', a to je vec blisko psihopatologiji - normalni bi trebali da shvate
 
Poslednja izmena:
svesnaglista
a za koje svrhe sluze emocije uopste, cak i na ovom forumu. e -moji? po vama bi trebali da ukinemo ove negativne i svi se samo smejemo kao ludi na brasno? ima vreme kada je covek radostan, ima kada je tuzan, nema tu nikakve filozofije, i to sam pokusao i na de sistijevoj temi o smemanu da predocim, jer koncept je isti - emocije sluze da bi ih prepoznali, po sebi ili drugima, a ne da njima manipulisemo do odricanja, biramo hocemo li biti pozitivni ili negativni. biramo kako, prema kome cemo neutralizovati odredjene emocije, a jedan od izbora je da covek sam sebi bude objekat neutralizacije. Pogresan put, draga moja, prosvetljeni ti lepo kaze.
 
Uopšte ne treba da ga odgledaš, ali ne treba ni da očekuješ da će ti neko prepričavati video jer ti ne želiš da ga pogledaš.
nije da ne zelim, vec ocekujem bar neki redak o cemu se radi... nema diskusije ako samo izbacujemo videe
ako sve zavisi od video konferencje, pa ako se kome ko svidja ili ne svidja, ako je vizuelizacija glavno orudje, onda su reci dzaba, a to nije moja vera, Rec - Logos.
 

Back
Top