Bruh

Pozdrav!Operisao sam preponske bruhove na obadvije strane odprilike prije 8-9 godina.Postoperativni oporavak is ve je bilo u redu,aktivno bavljenje sportom, ojacavanje trbusnog zida, teretana sa ne velikim tezinama i evo sad ponovna kila na istom mjestu,Sa lijeve strane,cekam vrijeme operacije,da stvar bude gora ,na poslu sam se toliko napregao da imam bolove u desnoj strani prepone,prepiao sam se milion puta, kasljao prilikom pregleda , nebi li osjetio kilu, medjutim nista ne mogu da napipam, a prilikom najmanjeg naprezanja osjetim bol, sad vec i prilikom duzeg hodanja,dali se kila vratila ili je nesto drugo, ne znam , trebao bi mi strucan odgovor.Inace, nije mi drago sto cu morati ponovno na operaciju lijeve kile, a zabrinut sam i zbog ove sa desne strane.Obadvije operacije su uradjene lihtenstajnovom metodom pa me zanima,posto je sad recidiv, kakva ce se metoda koristiti...Hvala
 
Pozdrav svima:) i bila bih zahvalna ako bih mi neko dao odgovor na pitanje: Da li regija oko polnog organa i on sam mora da poplavi posle operacije bruha i to posle 3-4 dana ..da li je to normalno i uobicajeno i da li treba nesto raditi povodom toga .Vidim da dugo niko nije posecivao ovu temu i nadam se ubrzo neko odgovoru .Pozdrav
 
Pozdrav svima:) i bila bih zahvalna ako bih mi neko dao odgovor na pitanje: Da li regija oko polnog organa i on sam mora da poplavi posle operacije bruha i to posle 3-4 dana ..da li je to normalno i uobicajeno i da li treba nesto raditi povodom toga .Vidim da dugo niko nije posecivao ovu temu i nadam se ubrzo neko odgovoru .Pozdrav

desava se i uglavnom nije strasno. neki kapilar je prokrvio to podrucje i kako je doslo tako i prodje bez posledica.
 
Zavisi gospodine, ako je hematon iz durske skale onda ima, ali ako je iz molske skale, onda teze, mada nesam strucan pa me ne svatite ozbiljno.[/QUOT

Zašto tako?Nije mesto ovde za takve poruke.

Bilo mi simpaticno za ovo hemaTON....A ok, slazem se, nije mesto za takve poruke, ali trenutno tada je bilo jace od mene.... A i da malo unesemo pozitive ovde.... U svakom slucaju rekao sam da me ne shvataju ljudi ozbiljno.

Izvinjavam se. :rumenko:

Nadam se da ce mu neko strucno odgooriti.
 
Zdravo. Zadnjih 7-8 mjeseci imam herniju na lijevoj strani prepona. Vec mi je pocela uveliko smetati kod duzeg hodanja ali I bilo koje druge fizicke aktivnosti.Jednim djelom dodiruje mi testis I to zna proizvesti vrlo neugodan osjecaj na granici sa bolom Zbog posla I situacije oko posla nisam spreman za operaciju prije septembra 2016 g , u septembru idem na operaciju 100%..Mene zanima koliko je hernija opasna po moje zdravlje u ovome stadiju I moze li doci do nekih nepredvidjeni komplikacija kao I kako da se ponasam , kako da zivim ova naredna 4 mjeseca sa njom ( hernijom ) ? Postoji li nesto sto mi moze olaksati simptome ? Isto tako postoji li nesto sto ce mi dodatno otezati ovo moje stanje ?
Hvala unaprijed.
 

Back
Top