BROD KOJI PLOVI

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
Nadam se da će se ovde naći bolji ljudi i bolji istoričari.

Prva tema je započeta kao "brod koji ne zna kud plovi, pijani brod bez budućnosti" dok je ovaj više "za druženje svih na forumu"

istorija ili ne... videćemo... ali se nadam da neće biti provokacija...

ne trebaju nam megalomanske teme koje taj naziv isključivo dobijaju na osnovu broja beskorisnih poruka ili svađalačkih citata i odgovora, već nešto drugo...

Pa izvol'te... na moderatorima je da odluče hoće li zadržati istu a na ostalima hoće li se družiti i raspravljati o istoriji...
 
Prva tema nije započeta tako kako si napisao. Započeta je ovako:

16.02.2006., 23:10. Re: " PIJANI BROD"
Bi2
Učlanjen: 21.01.2006.
Poruke: 8.959

Ubedjena da razlog naše ovakve sadašnjice, u kojoj "nema ovde više ni ETIKE ni ESTETIKE" leži u našoj prošlosti, otvaram ovu temu o srpskom moralu tkz.DVOJNOM MORALU-pa ma šta to u stvari znači, ovde na "Istoriji".
Smišljajući dobar naslov ove teme, evo već dva dana nikako ne uspevam da se oslobodim misli jednog našeg pametnog čoveka.
Akademik Čedomir Popov, decembra 04.u emisiji TV "Košava", samo jednom,jedinom rečenicom izneo je svoje lično mišljenje ali i sažeo ceo naš usud:
"Meni ova država liči na pijani brod"

I meni, g.Popov.
Nadam se da će zainteresovani forumaši svojim razmišljanjima, pitanjima, podpitanjima uzeti učešće u ovoj temi, analizirajući predloženu misao (ali i eventualne istorijske greške) a sve u cilju zajedničke rasprave o našem moralu, koji će jednog dana otrezniti kako putnike tako i kormilare i, izvesti ovaj brod na pravi kurs.

Pozdrav.
BI2
...

17.02.2006., 00:16
Rujevit
Učlanjen: 15.12.2005.
Poruke: 3.253

A evo i mene, malo kasnim imao sam posla na drugom mestu

Odlican je naslov nema sta.Nisi pogresila sto si uzela za naslov tu recenicu gore pomenutog akademika Cedomira Popova.

Ne znam bas gde su svi uzroci naseg propadanja i koje su to istorijske greske uticale na to ali ih ima sigurno mnogo.Ako nisi citala preporucio bih ti knjigu 'Takvi smo mi Srbi' ne znam tacno ko je izdavac ali cim je nadjem napisacu.Knjiga je extra.Od svih srpskih vrlina pa do svih nasih slabosti.

Ne bih sada mogao da pricam o nesto daljoj proslosti bojeci se da negde ne omasim ali je sigurno da smo dosta pali u moralnom smislu u poslednjih 100 godina.Ustvari od stvaranja kraljevine SHS pa sve do danas.Medjutim, najvise se taj pad ETIKE i ESTETIKE vidi na trenutnoj javnoj sceni Srbije.Pocevsi od kulture,nauke,politike,obrazovnja,glumista pa sve do sporta.Pogledaj samo koja je najgledanija TV stanica u Srbiji i ne samo ovde vec i na celom Balkanu-PINK!!!Pa da li je moguce da smo tako plitki i tako nisko pali?
Pogledaj samo ko su nam glavne estradne licnosti sve same fufe i fufice, svako moze da napravi film,napravi muzicki CD,napise knjigu a pri tom nemareci za sadrzaj toga sto je napisao.Pogledaj dnevne,nedeljne i ostale novine to je sljam(Press,Kurir,Skandal i ostale nistarije).Sve je to isod nule i ispod svakog rezona a ocito je da oni malo uzeg pogleda na svet u tome uzivaju i da im je ovako lepo.

Ovo su neke grube crte trenutnog stanja Srbije.Videcemo sta ce reci ostatak ekipe po pitanju tog naseg morala!

Bravo Bi2
poz

A druga tema započeta je ovako:

http://forum.krstarica.com/threads/161563&highlight=Pijani+brod

E, sad, ako si ti ta snaga i uzor na koje će ubuduće da se osloni Forum Krstarice, ako su to i oni tebi slični sa onakvim postovima na Brodu II posle odlaska nekih forumaša, onda neka je na čast i Krstarici, i tebi, i onima koji su isti kao ti.
 
Користим ову прилику да одговорим онима који су ми у неку руку помогли да се мало унапредим у комуницирању на интернету, и због тога сам им захвалан, али као и свака медаља и ова има две стране. Не могу им заборавити да су се у више наврата користили непристојним понашањем, и ако им то нисам узимао за зло, него за лични одгој, ипак су заслужили моје симпатије за њихов рад од којега сам извукао неку корист. Ништа није вечно осим Вечнога, Алфа и Омеге.
 
NA forumu Krstarica je u globalu prema pravilniku zabranjeno reklamiranje drugih foruma. T
Ajmo logicno. To bi bilo kao kad bi otisao u Mercedesov salon i okacio reklamu za BMW ;)
Naravno. Tebe nista ne sprecava da ljude kojima bi to bilo zanimljivo obavestis preko PP-a ;)
 
Eh, neznanje, neznanje... i bog ti oprašta...

Krmčiju je napisao i propisao Sveti Sava, i to je prvo slovensko zакоnopravilo, tj. crkveno-gradjanski zbornik prava.

A ovo što ti nazivaš krmčija trebalo bi da bude kormilar ili krmanoš...
 
Крмчија на старословенском значи упута правило или кормилар, испаде да ти ниси знао. Нека Бог опрости теб, а мени нема зашто.
 
Крмчија на старословенском значи упута правило или кормилар, испаде да ти ниси знао. Нека Бог опрости теб, а мени нема зашто.
Naziv krmčija nastao je po krmi broda i označava kormilarenje "brodom crkve" (Nojeve lađe), a ne upravljanje ovim vašim brodom bez putnika.

Ni jednom Srbinu, osim tebi, neće pasti na pamet da ovu reč upotrebi za ovo za šta si je ti upotrebio.
Jer, Sveti Sava je u značenjskom smislu tu reč uzdigao iz ovog tumačenja o kojem ti govoriš u mnogo važnije značenje, u Zakonopravilo. Iz toga razloga i u Rečniku Matice Srpske ne postoji bilo kakvo drugo objašnjenje značenja osim zbornika crkvenih i gradjanskih propisa.
Iz tog razloga, asocijativno, niko, osim tebe i tebi slični, neće da pomisli ni na koje drugo značenje osim na Krmčiju Svetog Save.

To su elementarne stvari opšte kulture i ne bih se više javljao u vezi sa tim.
 
Naziv krmčija nastao je po krmi broda i označava kormilarenje "brodom crkve" (Nojeve lađe), a ne upravljanje ovim vašim brodom bez putnika.

Ni jednom Srbinu, osim tebi, neće pasti na pamet da ovu reč upotrebi za ovo za šta si je ti upotrebio.
Jer, Sveti Sava je u značenjskom smislu tu reč uzdigao iz ovog tumačenja o kojem ti govoriš u mnogo važnije značenje, u Zakonopravilo. Iz toga razloga i u Rečniku Matice Srpske ne postoji bilo kakvo drugo objašnjenje značenja osim zbornika crkvenih i gradjanskih propisa.
Iz tog razloga, asocijativno, niko, osim tebe i tebi slični, neće da pomisli ni na koje drugo značenje osim na Krmčiju Svetog Save.

To su elementarne stvari opšte kulture i ne bih se više javljao u vezi sa tim.

У првом реду, шта то значи општа култура? А у другом, шта има лоше у употреби те речи у том случају? Треће, по којој логици ја морам да се прдржавам нечијег правила? И четврто, мислим да је ипак било корисно поменути крмчију у том смислу, јер су се неки почели исмијавати са тим изразом, пошто нису знали да је то кормилар или правилник на старословенском. Ниси ни имао потребе да се јављаш, али си имао право да то учиниш. Тако, видиш ја још увек могу да нешто научим јер ми то и јест једини разлог за битисање на форуму.
 
Па баш кад бих хтео ићи у ту скрајност, може се наћи одговарајући термин и за то на старославенском. Али ја сам се послужио тим термином случајно без неког специфичног разлога, више ме постакла виртуелност брода него да је био стварни брод. Ипак кад сам већ написао тако нисам хтео преправљати. А сад видим да је стварно добро што се све тако одиграло, верујем да је више нас схватило значење тих израза, и то је добро.
 
Користим ову прилику да одговорим онима који су ми у неку руку помогли да се мало унапредим у комуницирању на интернету, и због тога сам им захвалан, али као и свака медаља и ова има две стране. Не могу им заборавити да су се у више наврата користили непристојним понашањем, и ако им то нисам узимао за зло, него за лични одгој, ипак су заслужили моје симпатије за њихов рад од којега сам извукао неку корист. Ништа није вечно осим Вечнога, Алфа и Омеге.
Tako te volem, Vule!
 
Има нешто што ми није јасно, зашто су напустили брод, па и газдарица, као да је то била некаква екипа или је то био један те исти са више ликова? Ти си их можда познавао боље, да ли ти недостајају, мени да.
 
Vule, oni mene ne nedostaju. Ja sam i dalje sa njima. Virtuelna vasiona je ogromna! Ali moram (sa žaljenjem) priznati da nigde nema ovako predivnih tehničkih karakteristika kao na Krsti. Zato svaka čast onima koji su je tehnički osmislili! Ono što Krsti nedostaje je ispravan rad modova. Modovi upropašćavaju Krstu. Da li slučajno, da li namerno, ne znam.
 
Има нешто што ми није јасно, зашто су напустили брод, па и газдарица, као да је то била некаква екипа или је то био један те исти са више ликова? Ти си их можда познавао боље, да ли ти недостајају, мени да.
Nisam otisla, Vule... Administracija nije prihvatila moju ostavku, tako da, ***, moracete i dalje mene da trpite...:lol:
 

Back
Top