brak bez seksa

Tako da, sve u svemu, na ovu temu se ne može globalno odgovoriti, sve je to od čoveka do čoveka. Koliko ljudi, toliko i shvatanja principa braka i ljubavi i seksa i vernosti itd.
Ma naravno da se ne može globalno odgovoriti.
Ali se pitam da li ovde ljudi samo dolaze iz zezanja, da prosipaju svoju pamet (kao ja), ili da proširuju vidike, preispituju sebe i menjaju stavove, pa ponešto nauče i prihvate?
Ako ovde svako i dalje ostane na svome stanovištu, ne znam čemu u opšte diskusija.
Da bi dobio potvrdu svojih stavova?

P.S.
Evo recimo ja.
Da bih dobio potvrdu svojih stavova, nametao svoje mišljenje i svađao sa onima koji se ne slažu sa mnom. :rtfm: :per:
 
Pored ostalog imam i decu kojoj su potrebni roditelji. Naš brak je ispunjen nežnošću, držimo se za ruke u krevetiu kada legnemo, spavamo zagrljeni, poljubimo se i zagrlimo kada se vidimo posle posla. Ona kaže da je srećna i da je šteta što sve ovo mora jednom da se završi.

u mom braku ovoga nije bilo. moj muz je voleo u spavacoj sobi samo da se okrene i spava, a u dnevnoj da vrti kanale do iznemoglosti.

onda se polako sex svodio na to da se ja osecam kao pali-gasi lampica, a postajao je i sve kraci i ,,nesadrzajniji,,. dok samo jednog dana nije nestao. i tako 2 godine. i onda se on zaljubio i zauvek nestao iz mog zivota.....

dok smo pre deteta ziveli zajedno, bili smo u manjem stanu i po ceo dan se razvlacili po krevetu, ljubili, mazili, pipkali......ali kada je doslo dete, vise nije bilo mogucnosti da se tako po ceo dan razvlacimo, a on kada krene da spava ne voli niko da ga pipka, kaze to ga nervira. nego se okrene ledjima i otputuje. a kada se okrene ka meni.....ja znam sta je...... to je dobro jedanput, dvaput, triput, ali posle 2 ili 3 godine pocnes stvarno da se osecas kao ON-OFF mode.
 
u mom braku ovoga nije bilo. moj muz je voleo u spavacoj sobi samo da se okrene i spava, a u dnevnoj da vrti kanale do iznemoglosti.

onda se polako sex svodio na to da se ja osecam kao pali-gasi lampica, a postajao je i sve kraci i ,,nesadrzajniji,,. dok samo jednog dana nije nestao. i tako 2 godine. i onda se on zaljubio i zauvek nestao iz mog zivota.....

dok smo pre deteta ziveli zajedno, bili smo u manjem stanu i po ceo dan se razvlacili po krevetu, ljubili, mazili, pipkali......ali kada je doslo dete, vise nije bilo mogucnosti da se tako po ceo dan razvlacimo, a on kada krene da spava ne voli niko da ga pipka, kaze to ga nervira. nego se okrene ledjima i otputuje. a kada se okrene ka meni.....ja znam sta je...... to je dobro jedanput, dvaput, triput, ali posle 2 ili 3 godine pocnes stvarno da se osecas kao ON-OFF mode.
Nažalost za ljubav je uglavnom potrebno dvoje.
Upravo to se dešava kada ljudi zaborave da se vole.
Upravo to je deo priče u kojoj se seks i ljubav poistovećuju i mešaju.
Pitam se, voli li bar svoje dete, ili jedino voli samo sebe?
Ne, ne voli on ni tu drugu. Samo sebe... I nju će da šutne ako mu dosadi. Ili će da postane nezainteresovan za seks i bilo koga, pa će po inerciji da ostane u poslednjoj vezi u kojoj se skrasio.
Ali čemu pljuvanje. On radi ono što mora, što ga goni iznutra. Svi smo robovi onoga što nam je u glavi (i onoga što nam je u gaćama :p).
 
Kako, bre, sad ovo ljudi? Nije mi jasno pitanje: jel ima u braku sexa il ga nema? Kao: "Ja ne bi, on bi sta da radim da sacuvam brak"? Odgovor je prost: Ti nadji nekog ko ne bi tako cesto, a on neka nadje neku koja BI stalno i lepo se sporazumno razvedite i vencajte se sa tim koji NE BI, odnosno BI.
Pa ja mislila u braku svake noci (i makar jednom dnevno) ima sexa? Ajde sad ste me razocarali, odoh da nadjem maramice posle su mi suze...Bez zezanja...
 
Kako, bre, sad ovo ljudi? Nije mi jasno pitanje: jel ima u braku sexa il ga nema? Kao: "Ja ne bi, on bi sta da radim da sacuvam brak"? Odgovor je prost: Ti nadji nekog ko ne bi tako cesto, a on neka nadje neku koja BI stalno i lepo se sporazumno razvedite i vencajte se sa tim koji NE BI, odnosno BI.
Pa ja mislila u braku svake noci (i makar jednom dnevno) ima sexa? Ajde sad ste me razocarali, odoh da nadjem maramice posle su mi suze...Bez zezanja...

Брак = секс???
 
sex je jedan od najbitnijih stvari u vezi, jer ako sex ne funkcionise, ako tokom godina postane sve monotoniji i redji onda sigurno dolazi i do prekida veze.
Sve zavisi od motiva za vezu.
Ako je brak iz ljubavi prema novcu, onda ne mora doći do prekida veze jer se on(a) snađe van braka a supružnik je mator toliko da mu se i neće.
E sad, ako je sex jedini motiv, onda u redu.
Kod mene jeste sex bio motiv, ali zašto sam još uvek u braku pojma nemam. To će milica čobanica da mi objasni.
Pa milice čobanice, objasni čiki. :)
 
Sve zavisi od motiva za vezu.
Ako je brak iz ljubavi prema novcu, onda ne mora doći do prekida veze jer se on(a) snađe van braka a supružnik je mator toliko da mu se i neće.
E sad, ako je sex jedini motiv, onda u redu.
Kod mene jeste sex bio motiv, ali zašto sam još uvek u braku pojma nemam. To će milica čobanica da mi objasni.
Pa milice čobanice, objasni čiki. :)

Ne izgledaš mi tolko matoro:).

Da probam ja umesto milice čobanice? Verovatno si još uvek u braku jer najbolje pereš, kuvaš, pušiš... Pardon, ne pušiš... Eto, ja bih te čuvala zbog radi toga, recimo :zper: ... a za peglanje bih se snašla.
 
Ne izgledaš mi tolko matoro:).

Da probam ja umesto milice čobanice? Verovatno si još uvek u braku jer najbolje pereš, kuvaš, pušiš... Pardon, ne pušiš... Eto, ja bih te čuvala zbog radi toga, recimo :zper: ... a za peglanje bih se snašla.
To na avataru nisam ja već ključ. Mislim, otkud znaš kako izgledam?
Samo ti nastavi da odmaraš mozak. :)
 
A bem ti zivot..najgora je osuda za coveka kad pristane na manje nego sto moze da dobije i zivotari sa time, postaje nezadovoljan, isfrustriran itd...ili se zbog tog svog nezadovoljstva upusta u razne kombinacije pa samim tim komplikuje zivot sebi, deci i zeni...
Pozeljno je da su partneri kompatibilni kad je seks u pitanju a i druge stvari...zavisi i cemu pojedinac daje prioritet u vezi..to se valjda gleda u pocetku veze..da partneri imaju libido sl. inteziteta...
Ljudi imaju seks jer to zele...ako jedan od partnera ne zeli, postoji problem, koji moze da bude fizicke ili psihicke prirode...i tad nastupa razgovor, razgovor i opet razgovor + akcija u smeru poboljsanja seksa dok se ne resi problem...osobe koje ne bi da rese problem ili nisu svesne da ga imaju ne bi da komentarisem...oteglo bi se...
 
A bem ti zivot..najgora je osuda za coveka kad pristane na manje nego sto moze da dobije i zivotari sa time, postaje nezadovoljan, isfrustriran itd...ili se zbog tog svog nezadovoljstva upusta u razne kombinacije pa samim tim komplikuje zivot sebi, deci i zeni...
Pozeljno je da su partneri kompatibilni kad je seks u pitanju a i druge stvari...zavisi i cemu pojedinac daje prioritet u vezi..to se valjda gleda u pocetku veze..da partneri imaju libido sl. inteziteta...
Ljudi imaju seks jer to zele...ako jedan od partnera ne zeli, postoji problem, koji moze da bude fizicke ili psihicke prirode...i tad nastupa razgovor, razgovor i opet razgovor + akcija u smeru poboljsanja seksa dok se ne resi problem...osobe koje ne bi da rese problem ili nisu svesne da ga imaju ne bi da komentarisem...oteglo bi se...
Što si ti pametna.
Na početku veze?
A početak bio pre 25 godina.
Tada bilo kompatibilno sada nije.
I šta sad? Rasturati brak, porodicu?
Imali neko pametnije i bezbolnije rešenje?
Razgovor. I sad razgovaraju i muškarcu se digne od razgovora i on navali. I svi srećni i zadovoljni.
Ili ženi, razgovaramo i njoj se prijebe i tako ostane.
Šta lupaš?
Život uopšte pa i u braku podrazumava kompromise.
Ja nisam razmažen, a i razlikujem idealno od realnog. Idealno je cilj, a realnost tek put ka cilju.
Mora neko ovima razmaženima da ugađa. To što je razmažen ne znači da je glup pa nađe način da se oduži.

Hej, što ti je dobra guza na avataru.:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top