Quantcast

Božiji sud

Барышников

Aktivan član
Poruka
1.856
Па и ја сам мислио на то послије смрти, док год људи буду мислили да иза нема ништа, ни сад се неће ништа промијенити, јер зашто би ако свима бива исто.
Размишљање и мишљење о "после" је велика замка, јер човека скрене са присутности сад и овде.
А неприсутност и одсутност су рај за уплив страних сила у људску душу.
То измештање погледа са овог овде на велику даљину доводи до тога да не видиш шта се сад дешава.
А ако би људи видели шта се САД дешава, сва је прилика да би се пробудили, ал то управо гуштери и не желе, зато и јесу смислили те религије
које стално говоре о оностраном, и запостављају садашњи тренутак, тако људи много лакше подносе неправде и лажи, као ма биће боље после.....јер ако живиш у садашњности, што би се будућност на то љутила? Доћи ће и њен ред, кад дође на ред...
....
А стока којој треба казна и претња о паклу, да би се довела у ред, ме искрено речено и не занима...

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.495
Ok, zaključak? :)
zar vec hoces zakljucak?
Kako ono kaže:

9. Jer delimično znamo, i delimično prorokujemo;
10. A kada dođe savršeno, onda će prestati što je delimično.
11. Kad bejah dete, kao dete govorah, kao dete mišljah, kao dete razmišljah; a kada sam postao čovek odbacio sam što je dečije.
12. Jer sad vidimo kao u ogledalu, u zagonetki, a onda ćemo licem u lice; sad znam delimično, a onda ću poznati kao što bih poznat.
rekoh ti da je pravo pitanje, ZASTO ono kaze, a ne ''kako''
Zasto kaze Zaharija
I u taj ću dan, govori Gospod nad vojskama, istrebiti iz zemlje imena idolima da se više ne spominju, i proroke i nečisti duh ukloniću iz zemlje.
Zar ne treba da kaze zajedno sa idolima i necistom duhom - LAZNE proroke,a ne samo proroke? E vidis, ZATO Pavle kaze DELIMICNO, i znas vec da nije dete bio kad to rece. Tako i ostalo ima objasnjenje ZASTO, Pavle je racunao da ce ljudi ukljuciti mozak.- delimicno do potpunog ukidanja PROROKA, JER KAZE - onda će prestati što je delimično.
..
Budite, dakle, savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski. [Matej 5].

Pre zakljucka, vajkanje, eto sad ispade da ne bi sunca i zege, radnici se ne bi ni bunili za POGODJENU platu, ne bune se sto su vise radili, nego sto su se duze przili na suncu :rida:, lencugama sad sunce krivo sto im je Bog nedokuciv, jel reterirali su sa onim ''nepravedan platisa''.

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.495
Размишљање и мишљење о "после" је велика замка, јер човека скрене са присутности сад и овде.
А неприсутност и одсутност су рај за уплив страних сила у људску душу.
То измештање погледа са овог овде на велику даљину доводи до тога да не видиш шта се сад дешава.
А ако би људи видели шта се САД дешава, сва је прилика да би се пробудили, ал то управо гуштери и не желе, зато и јесу смислили те религије
које стално говоре о оностраном, и запостављају садашњи тренутак, тако људи много лакше подносе неправде и лажи, као ма биће боље после.....јер ако живиш у садашњности, што би се будућност на то љутила? Доћи ће и њен ред, кад дође на ред...
....
А стока којој треба казна и претња о паклу, да би се довела у ред, ме искрено речено и не занима...
100 posto si u pravu, ali ako su religije ''smisljene'', sta ces ti onda bas na religijskom forumu kao da mi ne znamo da postoje ljudi koji misle kao Барышников da su religije izmisljene/smisljene sa nekom zadnjom mislju?
Moje, pak, stanoviste je jasno - ljudi trebaju bolje da vide sta se desilo u proslosti, pa tek on da da se pozabave sadasnjim trenutkom, a buducnost da ne uzimaju ni u usta -
34. Не брините се дакле за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свог.
Матеј, глава 6

Mr.Infinity

Iskusan
Poruka
6.701
Da Bog je ljubav.
Bog se poznaje na temelju svega sto je stvoreno...
I na temelju Biblije.
Dobro je znati neke osnovne stvari o Bogu iz Biblije.
ja sam tako ucila o Bogu
Iz Biblije sam saznala da je Bog ljubav.
To mi nije niko rekao.
Mozda je to jednostavno ali i to mnogi ne znaju.
Takodje sam iz Biblije saznala da nam Bog obecava
vecni zivot...
Takodje koja je Bozna namera za buducnost...
Da ce ponovo ljude dovesti do savrsenstva da zive vecno
i da ce na Zemlji vladati savrseni uslovi zivota..
itd...
Takodje Bog nece dozvoliti da Zemlja bude unistena
kako neki predvidjaju kraj sveta...
Kraj sveta apokalipsa u tom smislu ne postoji
nego unistenje zla sa Zemlje.
Dobro su te prevarili. :cepanje:

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
4.268
zar vec hoces zakljucak?

rekoh ti da je pravo pitanje, ZASTO ono kaze, a ne ''kako''
Zasto kaze Zaharija
I u taj ću dan, govori Gospod nad vojskama, istrebiti iz zemlje imena idolima da se više ne spominju, i proroke i nečisti duh ukloniću iz zemlje.
Zar ne treba da kaze zajedno sa idolima i necistom duhom - LAZNE proroke,a ne samo proroke? E vidis, ZATO Pavle kaze DELIMICNO, i znas vec da nije dete bio kad to rece. Tako i ostalo ima objasnjenje ZASTO, Pavle je racunao da ce ljudi ukljuciti mozak.- delimicno do potpunog ukidanja PROROKA, JER KAZE - onda će prestati što je delimično.
..
Budite, dakle, savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski. [Matej 5].

Pre zakljucka, vajkanje, eto sad ispade da ne bi sunca i zege, radnici se ne bi ni bunili za POGODJENU platu, ne bune se sto su vise radili, nego sto su se duze przili na suncu :rida:, lencugama sad sunce krivo sto im je Bog nedokuciv, jel reterirali su sa onim ''nepravedan platisa''.
Savršeni kao otac nebeski ?

A kako znate kakav je otac nebeski ?

Jeste li ga videli, čuli, upoznali ?

Oni semitski pisci se nisu baš potrudili da ga opišu ? A i kako bi kad je postojao samo u njihovoj mašti.

Ili misliš da grešim ?

Daj nam bar približnu sublimaciju, nekakav presek vizija svih tih spisatelja koji su navodno prenosili njegove reči na papir, da sklopimo bilo kakvu sliku o tom Jehovi. Mora da je bar nekom izašao pred oči, u toj svojoj naraciji i nadahnućima?

Može li bilo koji vernik dati bilo kakvu predstavu o Jehovi ? Nešto što bi nam približno odredilo i pokazalo šta je Jehova u stvari ?

aeternum

Ističe se
Poruka
2.557
Savršeni kao otac nebeski ?

A kako znate kakav je otac nebeski ?

Jeste li ga videli, čuli, upoznali ?

Oni semitski pisci se nisu baš potrudili da ga opišu ? A i kako bi kad je postojao samo u njihovoj mašti.

Ili misliš da grešim ?

Daj nam bar približnu sublimaciju, nekakav presek vizija svih tih spisatelja koji su navodno prenosili njegove reči na papir, da sklopimo bilo kakvu sliku o tom Jehovi. Mora da je bar nekom izašao pred oči, u toj svojoj naraciji i nadahnućima?

Može li bilo koji vernik dati bilo kakvu predstavu o Jehovi ? Nešto što bi nam približno odredilo i pokazalo šta je Jehova u stvari ?
Pise u Bibliji pa znamo.

aeternum

Ističe se
Poruka
2.557
Bitno je biti svestan Bozjeg Suda
je mozemo dobiti spasenje pre nego sto dodje
tako sto izucavanjem Biblije mozemo shvatiti Bozju volju i vrsiti je.
Ko vrsi Bozju volju Bog ga vidi kao pravednika koji zasluzuje spasenje.