"Bože pravde" za Adema Ljajića

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ali zato su bliski sa mojim stavovima. podrzavam stav autora teksta.

А ти би изгледа волео ТУРСКУ ХИМНУ исто као и тај Љајић, је л? А та химна, ево прочитај ЈЕ АПСОЛУТНО НАЦИСТИЧКА и АГРЕСИВНА.......а да не помињем ШТО ЈЕ ТУРСКА ХИМНА ТОТАЛНО МУСЛИМАНСКА што није случај са химном Србије.
Када Турци промене химну - онда ће и Срби
:evil::evil::evil:

Турска химна

Не плаши се! Црвена застава која се таласа овог славног сумрака никада неће избледети,Пре него што последње ужарено огњиште моје нације не ишчезне.То је звезда моје нације која ће увек блистати;Моја је и припада само мојој храброј нацији.

Драги полумесече, не напуштам те. Дао бих свој живот за тебе.Осмех мојој херојској раси! Чему љутња, чему бес?Иначе наша крв коју смо ради тебе пролили неће да буде благословена;Слободе ради апсолутно је исправно за моју Божју нацију.

Био сам од почетка слободан и то ћу бити заувек.Какав лудак ће ме ставити у окове! Био бих изненађен!Ја сам као поплава; моћан и независан,Померићу планине, излићу се из корита, али ћу и даље тећи!

Западне земље могу да се наоружају челичним зидовима,Али ја имам границе које чувају моћна прса верника.Пријатељу, препознај своју унутрашњу снагу!
И размисли, како ова силна вера може икад да буде убијена,
Од удара канџа монструма кога зовеш "цивилизација"?

Пријатељу! Не дај моју домовину рукама туђина!Постави груди као штит, а тело као ров! Заустави ову опсаду!Ускоро ће доћи дани дивних обећања...Ко зна? Можда сутра? Можда чак и скорије!

Не гледај по блату по коме си газио на јединој земљи, препознај га!И размисли о хиљадама људи без покрова што грациозно леже испод тебе.Ти си син мученика, срами се, не повређуј своје претке!Не одустај од идеала, чак ни по цену свог злата на земљи.

Који човек не би дао свој живот за парче ове рајске земље?Мученици би устали само да стегну комад земље! Мученици!Бог ми може узети све вољене ако жели,Али ме не може удаљити од једине домовине на свету.

О славни Боже, једина жеља у мом болом погођеном срцу је даРука туђина никад не дотакне цвет мог светог храма.А ови езани, чије су шахаде темељ моје вере,Нека се чују гласно широм моје вечне домовине.

Ако има неко ко може да се жртвује за нацију, славићу.И сузе гневне крви ће да теку из сваке моје ране,И моје беживотно тело ће ходати земљом као вечна душа.Можда ћу само тада мирно да се уздигнем и да досегнем рај.

Маши према ведром небу, према славном полумесецу,Тако да на крају свака кап крви буде вредна!Ни ти, ни моја раса никада нећете нестати!Слобода је апсолутно право за моју заставу;Слобода је апсолутно право за моју религиозну нацију!
 
u srbiji pored srba zive i drugi narodi, a himna slavi samo srbe. sto je jos vaznije, himna je prihvacena pre par godina, i sasvim je normalno da svi nesrbi imaju otpor prema njoj.
a crnce sam spomenuo jer si ih ti spomenula, i nisam shvatio u kakvom si ih kontekstu spomenula

А у којој тој химни било које државе се спомињу два,три народа.Замисли химну где се спомињу сви народи које живе у једној држави.Као што рече колега``ми СРБИ друге земље немамо``.
 
himna je predugacka, procitao na brzaka prevod. ali dodajem, tamo se velica samo francuski narod, i mislim da ni jedan narod koji tamo zivi nema nista protiv toga, valjda se svi osecaju i francuzi, pored one nacionalnosti sta jesu. ali ovde je drugacija situacija, srbi su radili to sto su radili pre 15-20 godina, i normalan je otpor prema takvoj himni od ostalih koji zive u srbiji.

Море, мр'ш......бреееееееее.........
 
tema je besmislena

prvo se uspostavlja neka neprihvatljivost. bez dovoljno objasnjenja, bar nekog koje bi bilo prihvatljivo i izvan novog pazara

ja mislim da su svi gradjani ravnopravni. u pravima ali i obavezama.

zasto je to pitanje zivota i smrti za mladog ljajica? i sad vidimo teoreticare pazarske? pa neku himnu mora da imaju, postoje i mnogo losije opcije po njih, ako su vec tako osetljivi i netolerantni
 
Evo ovako...

Velika kritika za moderaciju... Teme o himni se brišu, jer se posmatraju kroz prizmu fudbala, što je suludo, jer je očigledno da se radi o prvorazrednom političkom problemu... To što je povod za ovakvu temu bio slučaj Ljajić, to je splet okolnosti...

Ne razmem zašto se gase teme o himni?

Jel može neko normalno objašnjenje?

Takođe se teme o reprezentaciji Kosova i FIFA brišu. Tobože fudbalska tema?!?!....:dash:

Alo, jel može da se uključi mozak malo?
 
А у којој тој химни било које државе се спомињу два,три народа.Замисли химну где се спомињу сви народи које живе у једној држави.Као што рече колега``ми СРБИ друге земље немамо``.

u onoj u kojoj s pre deceniju ratovalo medju tim narodima
 
quote_icon.png
Оригинал поставио petar.petrovic

А у којој тој химни било које државе се спомињу два,три народа.Замисли химну где се спомињу сви народи које живе у једној држави.Као што рече колега``ми СРБИ друге земље немамо``.


u onoj u kojoj s pre deceniju ratovalo medju tim narodima
Хехехе... па у тој химни се помињу Словени - а од када су то Шћипетари или ТУрци СЛОВЕНИ??? :hahaha:
 
Ma mora u Srbiji da se uveede kastinski sistem. Mora de znaju nivoi u drustvu. Ja bih izabrao da Srbi budu njaveca kasta u Srbiji a da ostali budu najniza kasta. Muslimane bih napravio Indijskim dalitima.
Po kastinskom pricnipu ne bih primio nijednog nesrbina u Srpsku reprezentaciju,.
 
Ma mora u Srbiji da se uveede kastinski sistem. Mora de znaju nivoi u drustvu. Ja bih izabrao da Srbi budu njaveca kasta u Srbiji a da ostali budu najniza kasta. Muslimane bih napravio Indijskim dalitima.

не лупетај,
Срби, изумирућа раса и грађани другог реда не би требали да се помињу у било ком облику уређења просербие.
 
ovo je Srbija, država srpskog naroda... Srbi su stvarali ovu državu i ginuli za nju, kome se ne sviđa ovde nek pakuje kofere i pali gde hoće...

nije mi jasno da svaki narod na ovom svetu ima pravo na svoje nacionalne simbole, a samo se Srbima to pravo uskraćuje i samo bi Srbi trebalo da svoje simbole bace u smeće i imaju tamo neke "svetske i demokratske" simbole...

a najžalosnije je i to što ima i Srba koji bi rado to uradili i dok ima takvih autošovinista kod nas nikad nam neće biti dobro i kao narodu i kao državi...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top