Bosnjacki ekstremisti planirali da pretuku i lincuju Dr. Neleta Karajlica u Sarajevu

СВЕ је, као и увијек, почело из зајебанције. Након дивне промоције моје књиге на Јахорини, у хотелу "Бистрица", друштво се мало опустило, и уз шалу и пјесму паде идеја да се сутра у пристојном броју спустимо у Сарајево у један ресторан са врхунском клопом. Ја их подсјетих да моја маленкост нема неку нарочиту репутацију у главном граду Босне и Херцеговине те да ја не бих безрезервно подржао ту идеју. Еуфорија је, међутим, савладала здрав разум, те је кренуло убјеђивање да бих се и ја, након толико година, требало да видим са Сарајевом. На моје питање а шта то треба да видим, никада нисам добио увјерљив одговор. Но, након треће туре и феноменалне мезе, ја осјетих да ме друштво гледа као на "партибрејкера".


- Сви хоћемо у Сарајево, а ти једини нећеш.

То пробуди авантуристу у мени. Пристадох уз опкладу по којој, ако мене нико не препозна, ја плаћам све у кафани, а ако се догоди неко срање, он рачун преузима на себе.

Имао је све услове на својој страни. Ресторан се отвара само за наше друштво, недеља је, глух дан, на улицама само покоји пролазник, а град је прекрила нека летаргија, која је примјетна у свим дијеловима региона, као резултат не баш ружичасте економске и политичке ситуације. То је оно што дијеле све бивше републике СФРЈ. Апатију и безнађе!

Још једна ствар која је моме противнику ишла наруку је чињеница да је ресторан у једној мрачној и уској уличици у аустријском ткиву града. Клаустрофобија које такве улице његују побуђује мисао да је момак који је прије сто година пуцао на аустријског престолонасљедника учинио то да би се ослободио овог мрака.

Али не лези враже. Само што смо се паркирали испред самих врата ресторана, крај нас прођоше два момка, за које сам одмах осјетио да доносе невољу. Они ме препознаше. То сам, барем, у ових тридесет и кусур година колико је стара моја популарност, научио да осјетим. Затим скренуше на обалу и трчећим кораком несташе у сусједној улици.


Ми уђосмо у ресторан и ту поче онај љепши дио вечери. Газда нас је проводао из тањира у тањир, кроз ватромет укуса и све је било у најљепшем реду, док се не појави конобар који нам рече да напољу стоји пар људи који себе називају новинарима. Питају да ли могу да причају са Нелетом. Ја сам славодобитно закључио да сам добио опкладу!

Посласмо им поруку да дођу за пола сата, знајући да је то најједноставнији начин да их се барем на тренутак ослободимо. Међутим, новинари немаше стрпљења. Пар минута касније, рекоше нам да је неки локални портал објавио вијест да сам у Сарајеву. Ни то није омело добро расположење. Али, мени ђаво више није дао мира.

Упитах моју пријатељицу, која је пасионирани пратилац свега онога што је на интернету, колико има коментара. Она рече 107. Два минута након што је портал поставио вијест! То већ престаје да буде смијешно. Сарајлије, значи, не узнемирава тешка економска ситуација, привредни колапс, незапосленост, скок цијена, културно мртвило, њих тангира да ли је неки пјевач дошао у град или није. У наредних пар минута било је јасно да ће моја посјета Сарајеву добити већи публицитет од доласка самог папе. Број коментара развијао се геометријском прогресијом, а "Фејсбук" и "Твитер" се усијаше! У неким дијеловима града пуче интернет мрежа због пренапрегнутости.

У коментарима, наравно, преовладавају она два стара становника града које одавно познајем. Мржња и бијес. Помислих, можда рата не би ни било да су друштвене мреже постојале тих деведесетих, јер би се онда силни јунаци, да из себе избију јед, хватали тастатуре а не "калашњикова". Ту ми већ би незгодно што сам добио опкладу. Боље би било да сам зијанио, па да на миру попијемо феноменално бијело вино.

Пар минута касније, на врата закуцаше униформисане особе, наоружане онако како се наоружавају они који испред себе имају задатак да разбију демонстрације. Они не уђоше у кафану, али учтиво провјерише да ли је моја маленкост у објекту. Након што су примили потврдан одговор, они нам, исто тако учтиво, дадоше до знања да се не бринемо, да су они ту докле год буде потребно. Очигледно је полиција помно пратила дешавања на мрежи, и да је уочила да претње у неким коментарима имају основу за кривично гоњење.


Неко од наших за столом рече да смо сада заштићени као геј парада. Смијех нас све то вријеме није напуштао. Када смо добили информацију, да је напољу полиција блокирала све прилазе нашем ресторану, ја одлучих да ослободим друштво неугодног притиска за који сам, на неки начин сносио одговорност, те затражих дозволу да напустим објекат.

Као и свака озбиљна зграда, и ова, у којој је био ресторан, имала је своје споредне излазе. Искористивши га, ја не видјех тај перформанс који се одржавао у једној од најужих улица у граду, те не могу да будем свједок свих оних извјештаја који говоре о гомили људи, моткама, сјекирама и не знам већ чему.

Мене је чекао аутомобил на другој страни улице и док су новинари, који су покренули ово лудило, узалудно покушавали да ме нађу у ресторану, ја сам, уз дискретну пратњу федералне полиције, већ био на путу ка Јахорини.

У току вожње ројиле су ми се мисли. Овакав кермес нисам направио још од цркнутог маршала! Јел' ја призивам невољу или она прати мене? Зар једна опклада може да покрене оволико лудило? Ко се то боји мог доласка у град? Да ли се можда боје доласка свих оних старих Сарајлија који су из њега отишли? То би им било превише.

Све то вријеме кроз главу су ми се шуњали стихови једне пјесме моје омиљене рок атракције - "Забрањеног пушења". Пјесма се звала "Пклатови", а стихови су ишли, нешто као...

- Ноћас смо пробили обруч заједно, иза нас су магла, страх и зло. У дивљем бијегу без капи бензина. Коначно смо стигли на слободно тло.

http://www.novosti.rs/вести/сцена.4...ако-сам-у-недељу-вече-избегао-линч-у-Сарајеву


[B]PATOLOŠKA MRZNJA VEĆINE BOŠNJAKA PREMA SRBIMA
Gospodin Nele Karaljić(Nenad Janković) se nikada nije politički eksponirao.Nije učestvovao u ratu devedesetih godina.Čak je jednu pesmu 1998.godine(dok je bio član grupe "Zabranjeno Pušenje)
posvetio ljubavi izmedju Srbina i Bošnjakinje.Očigledno je da su bošnjački šovinisti,hteli da ga fizički napadnu,samo zato sto je Srbin.Moram da pohvalim sarajevsku Policiju ,sto su na vreme reagovali i zaštitili muzičara od fizičkog napada.
[/B]
 
ЧУЈ!!!!

Они хође некога да млате зато што је Србин а ја постављањем теме о томе ширим мржњу!!!

:hahaha:



...о жени у менопаузи која је упркос својим презрелим годинама себи дозволила да се бламира, да користи клонове да лаже и измишља јер јој нервни систем више не дозвољава да достојанствено и аргументовано учествује на теми.... Услед свог тог растројства и постепеног престанка репродуктивних функција,дотична више није у стању да се контролише па је тако банована сваких пар дана... мало се шта може рећи.
 
Poslednja izmena:
patoloska mrznja ovih,mrznja onih,sveobuhvatnja mrznja srba ,svet protiv srbije,

da li ima neko ko vas po vama ne mrzi ( batalite rusiju jer i za nju sam procitao da vas i tamo mrze ) :think:

:bye:

Rusi nas ne mrze oni nas se gade. Vidi samo Vladimirovu facu.

FDC20676-B8D8-41A1-9C4D-A17607A2DBBE_mw1024_s_n.jpg


- - - - - - - - - -

А зашто су хтели да умалате Нелета?


Шта црвендаћи кажо по том питању?
:think:

Ko zna,*** *** ***, nije džaba ne boj se. Što ne napadnu Čolu?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Rusi nas ne mrze oni nas se gade. Vidi samo Vladimirovu facu.



- - - - - - - - - -



Ko zna, nešto je kenjao, nije džaba ne boj se. Što ne napadnu Čolu?

Rusi VAS mrze i VAS se gade...NAS nit mrze niti nas se gade...
A jes vala, kenjali su i mnogi po Srbijici, pa su dobili po pičikici...a mnogi nažalost još nisu...
 
Rusi nas ne mrze oni nas se gade. Vidi samo Vladimirovu facu.

FDC20676-B8D8-41A1-9C4D-A17607A2DBBE_mw1024_s_n.jpg


- - - - - - - - - -



Ko zna,*** *** ***, nije džaba ne boj se. Što ne napadnu Čolu?

Шта је "***"


Хајде молим те реци нам?


Немој бити недоречен.


У Србији били и Халиди, и дино....и НИКОМЕ се ништа непријатно није догодило.



Објасни ти нама - у чему је проблем да се у Сарајеву појави неко (Неле чак ни то није) ко се деклариша јавно нао Србин?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako se nekome i omaklo nije ništa čudno. Četiri godine su njih Karadžićevi Srbi tukli snajperima u hermetički zatvorenom gradu. Mi smo ovde izdržali dva meseca NATO bombi pa znamo kako je. Sarajlije 4 godine, ej? ČETIRI godine ***** *** ***orgijanja. I sad ću da se uzrujavam što je neko opsovao doktora Karajlića.

Ma netalentovani dečko pravi sebi reklamu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
U RODNOM GRADU JEDVA IZVUKAO ŽIVU GLAVU
NEPOŽELJAN: Neleta Karajlića htele da linčuju Sarajlije!


Grupa građana s motkama i štanglama okupila se ispred lokala u centru grada gde je bivši član Zabranjenog pušenja uživao s prijateljima, zbog čega su morali da reaguju specijalci

nenad-jankovic-dr-nele-karajlic-sarajevo-napad-napadnut-foto-dragan-kadic-1424216777-617946.jpg


Prva poseta Nenada Jankovića, odnosno Dr Neleta Karajlića, njegovom rodnom Sarajevu nakon više od dve decenije nije mogla da prođe bez incidenata.

Kako Kurir saznaje, Karajlić je jedva izvukao živu glavu iz grada koji je pre 23 godine napustio zbog rata jer je tamošnje stanovništvo hteo da ga linčuje pošto ne može da pređe preko njegovih izjava koje je navodno davao devedesetih.

Čim se na bosanskim portalima pojavila vest da se bivši član Zabranjenog pušenja vratio u BiH, i to bilo dokumentovano fotografijom iz kafane, određena grupa ljudi odmah se organizovala i s motkama krenula da se obračuna s njim.

nele-karajlic-sarajevo-foto-klix-1424103710-617520.jpg


Hteli da upadnu u kafanu

Dvadesetak nezadovoljnih građana okupilo se ispred lokala u centru grada u kojem je s prijateljima u nedelju uveče bio tvorac „Top-liste nadrealista“. Oni su skandirali i na sve načine pokušavali da uđu u kafanu, ali su ih u tome sprečili naoružani specijalci, koju su već bili u pripravnosti, pa su opkolili sarajevsku konobu, koja je sve vreme bila zaključana.

- Sve je bilo u najboljem redu dok u javnosti nisu procurile fotografije na kojima se vidi kako Nele s prijateljima uživa u centru Sarajeva. Ubrzo se pojavila grupa ljudi s motkama i metalnim štanglama, koji su došli s ciljem da se verbalno i fizički obračunaju s njim. Policajci su jedva obuzdali ostrašćene Sarajlije i sprečili veću tragediju. Malo je falilo da i njegov automobil s beogradskim registarskim tablicama, koji je stajao parkiran ispred konobe, bude polupan - priča naš dobro obavešteni izvor iz glavnog grada Bosne i Hercegovine.

Nele nedostupan

I tokom jučerašnjeg dana pokušali smo da od Neleta dobijemo komentar, ali je on do zaključenja broja bio nedostupan.

http://www.kurir.rs/stars/nepozeljan-neleta-karajlica-htele-da-lincuju-sarajlije-clanak-1684518

A sta je to on tako strasno rekao pa hoce ove jajare da ga lincuju ?

Koliko znam Dr. Nele Karajlic nije ucestvovao u ratu, i nakon sto su mu bosnjacki mudzahedini pretukli oca, univerzitetskog profesora, je izbegao u Beograd.

Šta očekivati od POTURICA koji su razbijali biste Ivi Andriću u Višegradu pre ratnih sukoba!?
 
Ako se nekome i omaklo nije ništa čudno. Četiri godine su njih Karadžićevi Srbi tukli snajperima u hermetički zatvorenom gradu. Mi smo ovde izdržali dva meseca NATO bombi pa znamo kako je. Sarajlije 4 godine, ej? ČETIRI godine gibvaničarskog orgijanja. I sad ću da se uzrujavam što je neko opsovao doktora Karajlića.

Ma netalentovani dečko pravi sebi reklamu.

Какво море глупости. Плаћа ли те ко да ваљаш бесмислице или лупаш за џабе?
 
..nele i kusturica imaju status izdajnika kod bošnjaka i to nema veze mržni prema srbima..tolko sam skonta na njihovim forumima..a ko voli izdajnike..:think:

Nele ima status izdajnika uglavnom kod Srba koji su rat proveli u Sarajevu. Isti status imaju i ljudi koji nisu javne licnosti a koji su otisli iz Sarajeva za vreme rata i u Srbiji ili drugde napravili dobre poslovne karijere. To znam iz prve ruke.
 
Neki govore da OBN ga namjerno neće ni dati.

То би била најгора цензура и најљигавији потез те телевизијске куће. Вјероватно због тога што је на питање зашто се не врати у Сарајево рекао да би то волио да уради али заједно са 150 000 протјераних Срба из Сарајева.
 
[/U]

Pa zar se Nele nije neodavno "spustio" u Sarajevo i bez tih 150 000 Srba ?

Није се "спустио" већ дошао. Да, тачно је али га је чувала специјална полиција. Зато што је Србин.

- - - - - - - - - -

A što je pa taj Nele sa svojom zakašnjelom pameti sad Srbima bitan???
Može biti samo zato što su kratke pameti.

Неле је једна од икона Сарајева а тамо не воле баш "српске" иконе.
 
[/U]

Pa zar se Nele nije neodavno "spustio" u Sarajevo i bez tih 150 000 Srba ?

Poša nesoj srpski da u zagrljaj prijateljima pane!!!:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Dobar mi prijatelj iz Knjinja tako još 96. vođen željom da se s'braćom hrvackom izljubi,
iako bi 90. među viđenijim ustanicima, ....požali mi se odmah po povratku, ....
da jedva živu glavu bježanijom šumskim putima preko Plavna izvuče!!!
U lice mu se najheba majke bjedne, ...a i smotanim ustašama što im umače!
 
Није се "спустио" већ дошао. Да, тачно је али га је чувала специјална полиција. Зато што је Србин.

- - - - - - - - - -



Неле је једна од икона Сарајева а тамо не воле баш "српске" иконе.

A kakva ti je pa on srpska ikona, .....jel dezerterska???????
 
Poslednja izmena:

Back
Top