Bosna i Hercegovina primjer "suzivota"

pa evo ja sam imala problema,a tvoja stara se verovatno izvestila u komunikaciji sa lokalcima...a sto ne vole da cuju beogradski akcenat pa to ti je :)))

koji strah,pa nisam ja od vase vere i sorte da me sikaniraju i vrbuju razni saudijci :eek: a i bojim se da im za tri dana nisam dala dovoljno podloge da me sikaniraju :) ali ono sto sam za tri dana tamo osetila i dozivela,mogu odmah reci da se nikad nisam osecala toliko strancem,a da sam jako puno putovala :)

sa druge strane devojka,hrvatica koja trenutno zivi zbog posla neko vreme tamo ima uzasan problem iskljucivanja iz posla od strane ostalih kolega,koji su svi muslimani,pa je dotle doslo da je morala da kontaktira sefove ( hrvate :zper: ) ne bi li sredili situaciju i spenkovali ostale :) ne, sarajevo u opste nije zatvorena sredina,bas onako rado docekuju i srbe i hrvate :)

srecom te nadje se i po koji normalan covek :)

al znas kako,sta ja imam sa tobom da se nabedjujem,ni sit gladnom ne veruje,pa ti slobodno nastavi sa svojom propagandom,ne bih te vise ometala,samo obice vam se o glavu pre ili kasnije,posle ce da bude qq lele,kako svi oce da vas izoluju i iskljuce iz evropskih tokova,sram ih bilo,zar tako sa jedinim pravim zrtvama rata :(

Prvo ne ubjedjuejm se ni sa bilo kojim forumasem pa tako ni sa vama cjenjena gospodjo ili gospodjice samo sam trazio konkretan dokaz u cemu je problem?

Na forumu se barata sa cinjenicama ako imas neke cinjenice izvoli koje se ticu danasnjeg vremena izvoli pa copy - paste ako nemas cinjenice onda nemoj bezveze da trabunjas.
Hajde crno na bijelo:ok:

Kad vec trazis dokaz kad je Turska pobedila Hrvate u fudbalu na prvenstvu evrope.
Sta je onda bilo svi muslimani izasli sa Turskim zastavama i slavili i lupali Hrvatske lokale u Travniku konkretno.

ni ja nisam mogla vjerovati svojim ocima kada sam shvatila da masa ljudi u sarajevu nece da prica sa tobom jer govoris ekavski i da te gledaju ko krava u mrtvo tele kad ih pitas nesto,ali sa druge strane sta mozes ocekivati od teherana u kojem ne mozes lako doci ni do case piva :)))))

i gde su bili amerikanci da brane moja ljudska prava da komuniciram i osecam se prijatno :sad2: na mene niko ne misli :(((((((((

pa sad vidis da sam bio u pravu :)

ne spojivi smo mi sa njima....

zato je bolje da zivimo kao dobre komsije nego u losem braku

NEKIM BOŠNJACIMA SMETAJU KATOLIČKA OBILJEŽJA
INCIDENTI ZA BOŽIĆNE BLAGDANE U BUGOJNU, VITEZU I TRAVNIKU,
IPAK SE, IZGLEDA, NISU DOGODILI SLUČAJNO
’Mičite božićnu jelku, toga
u arapskom svijetu nema’
U Bugojnu su s većeg broja ulaznih vrata stanova Hrvata skinuti tradicionalni adventski vijenci. Srušena je velika božićna jelka u srednjoj školi u Vitezu, a u travničkoj općini na novobiljanskom groblju Gradac potrgani križevi, vaze i cvijeće s 40 grobova...

VITEZ - Prvoga dana Božića u Bugojnu s većeg broja ulaznih vrata stanova gdje žive Hrvati skinuti su, pokidani i bačeni tradicionalni adventski vijenci. Sve se dogodilo u više stambenih zgrada, u isto vrijeme, pa nije teško zaključiti kako je ovaj vandalski čin imao obilježja organiziranoga. Obaviještena je policija, napravljen je očevid i - ništa. A kada je Bugojno u pitanju i život Hrvata u ovom gradu, to baš i nije neko posebno iznenađenje....

http://slobodnadalmacija.hr/20061229/bih01.asp
:rtfm::rtfm::rtfm:

ja sam iz trebinja i niko ne dira ni hrvate ni muslimane. U gimnaziji su mi predavale, (i jos predaju) 2 hrvatice i jedna muslimanka, i svi su se prema njima odnosili sa postovanjem, niko ih ne dira. Kod hrvata zvonka popravljam biciklo, i on mirno zivi sa komsijama srbima, nikakvih incidenata. To ako se desila neka verbalna provokacija, svakako je za osudu, ali za razliku od sarajeva u kome vise i nema srba ni hrvata, u trebinju ima i jednih i drugih. Evo sad cu ti reci neke podatke o multieticnosti federacije, preko 70 posto srpskih sela u fbih, nema struju, namjerno je ne dovode. U mostaru u bijelom polju, covjeku je uzurpirana imovina, i na njoj je izgradjena bezprano djamija, na drugom djelu njegovih njiva napravljane su kuce za borce armije bih. Prosetaj malo bijelim poljem, u potocima, gdje je mjesano stanovnistvo, mada su sad muslimani vecina, ispisani pogrdni grafiti na racun srba, o pljackama da i ne govorim, upadnu u srpske kuce i sve prevrnu i opljackaju. To cogito mozes mozda soliti pamet ljudima iz srbije, meni ne mozes, ja sam na terenu i znam sta se desava. Ako mi ne vjerujes, ja cu te provesti kroz multieticni mostar da ocima svojim vidis multieticnost svojih gradjana i vlasti. P.S sto su trotoari u sarajevu zeleni?? sto su table sa nazivima ulica zelene?? sto u multieticnom sarajevu postoji ulica mladih muslimana??/ a kako objasnjavas sto je ubijen maloljetnik u javnom prevozu, i gle cuda mali bio hrvat??/ Kako objasnjavas multikulturalnos sarajeva kad gripa vehabija provocira katolickog svestenika, i proba na silu da udje u katedralu.

e muka mi je vise i od ovakvih tema i prica gde se predstavlja kao da su muslimani jedine zrtve svih mogucih ratova na balkanu,ko da niko drugi nije bio klan,ubijan,mucen,maltretiran...samo mi nije jasno da li vi stvarno verujete u te price (sto je onda krajnje zabrinjavajuce) ili se samo pravite neobavesteni i unesreceni (sto je onda jos gore)...ako je srbija mogla da izadje sa priznanjima o pokoljima koje su se desavali od strane njenih ljudi,zasto vi koji moj imate problem isto to da uradite,m? :neutral:

nego drvite do besvesti samosazaljevajuci sirote sebe i kukajuci nad tuznom sudbom :sad2: kako vas nije sramota vise :neutral:

i ne treba da vam daju nikakav pristup evropi dok se ne upristojite il bar ne pokusate ko svi ostali...nego lepo da budete rupetina u balkanu ko sto se svakim danom sve vise i pokazujete...mene sramota kad vidim sta radite,nije mi jasno odakle vam hrabrosti i ideje da i dalje mlatite u prazno srceparajucim pricama apsolutno obezvredjujuci zrtve drugih strana, a kojih je jos kako bilo...bruka i sramota,dokle ljudi mogu da se spuste :neutral:

Sve zavisi na kakvu budalu naletiš.
Ja sam pre dva vikenda bio u Sarajevu, pričao ekavicu, i nisam imao problema. Sad, možda je to i zbog moje konstitucije, možda zbog straha od raznih naših "žestokih momaka", koji poslednjih godina dolaze "u poslovne posete" sarajevskim "kolegama". (Prođe čovek pored mene u kabriu sa BG tablama, i do daske odvrnuo Cecu, "Dragane moj".)

No, ipak, kada sam seo na Čaršiju da jedem ili pijem, nisam rizikovao, da mi ne bi ko pljunuo u kaHvu, pre nego mi je posluži.

A, da grad liči na Teheran, što jest, jest. Gde god je bilo dečije igralište ili park kod zgrada, sada su džamije. U većini lokala se čuju arapske pesme (posebno na Čaršiji), žene hodaju zamotane i zakrabuljene, bradonja u trofrtaljkama kol'ko voleš, orjent svugde i u svemu prenaglašen, narod priča na način na koji se pre rata govorilo po brdima, čak još i ekstremnije, sa više turcizama nego se ikada koristilo.
Primetio sam jednu smešnu pojavu. Konobari, pumpadžije i drugi koji rade sa ljudima, imaju problem kako da pozdrave gosta/mušteriju, kada mu priđu. Baš se oseti da im je neprijatno, i da naprave neprijatni zastoj, nebi li im se gost prvi javio. To zato što ako turčinu kažu "dobar dan", ovaj će ga odmah pitati: "Jesi li ti meteorolog ili konobar", i žaliće se gazdi. Oni traže da ih pozdravljaju sa "selam alejkum". Opet, ako bi se normalnoj osobi, pogotovo nemuslimanu obratili tim arapskim pozdravom, našli bi se u istovetno neprijatnoj situaciji.

A, to sve je bitna razlika u odnosu na bilo koji grad u Srpskoj. Tamo ti niko u kafani ili na benzinskoj pumpi neće reći "pomoz' Bog".

ni ja nisam mogla vjerovati svojim ocima kada sam shvatila da masa ljudi u sarajevu nece da prica sa tobom jer govoris ekavski i da te gledaju ko krava u mrtvo tele kad ih pitas nesto,ali sa druge strane sta mozes ocekivati od teherana u kojem ne mozes lako doci ni do case piva :)))))

i gde su bili amerikanci da brane moja ljudska prava da komuniciram i osecam se prijatno :sad2: na mene niko ne misli :(((((((((

JUH! sramih bilo..kakva stoka primitivna, a tako su se lepo sarajlije osecala 3,5 godine pod opsadom!
Dobro si i prosla, mogli te obrezu i nataknu maramu ;)

Fizički napad koji se prije nekoliko dana dogodio u Bosanskom Petrovcu na srpskog povratnika Vinka Stupara dokaz je da je BiH tek na početku izgradnje zdtravog i tolerantnog društva. Bez obzira da li se radi o napadu na povratnika Srbina, Hrvata ili Bošnjaka rezultat je nažalost isti - nacionalna mržnja koja ni 13 godina nakon rata ne jenjava a koju političari još više podgrijavaju. Tako je nažalost i sa slučajem Vinka Stupara kojeg je, prema njegovim tvrdnjama na nacionalnoj osnovi vrijeđalo a zatim i pretuklo tridesetak bošnjačkih mladića: „ U dvije organizovane grupe po 30 ljudi. Mladić koji je sa mnom bio, koji nije napadnut a srpske je nacionalnosti dao je izjavu policiji.“

2 od 17 miliona....
Slučaj Vinka Stupara samo je jedan u nizu napada na povratnike u cijeloj BiH. Dvojica nepoznatih mladića pretukla su krajem prošle sedmice u srebreničkom naselju Soloćuša taksistu Milu Stanojevića iz Zalazja. Međutim žalosno je što ovakvi i slični incidenti, umjesto da se njima bavi policija budu iskorišteni u dnevno političke svrhe te izazovu još veći strah među povratnicima u BiH.
ovo boldovano je tvoja zalosna i moralno osakacena malenkost

Poslednja izmena:
Prvo ne ubjedjuejm se ni sa bilo kojim forumasem pa tako ni sa vama cjenjena gospodjo ili gospodjice samo sam trazio konkretan dokaz u cemu je problem?
kakav dokaz?jel treba da se izvestava u novinama kada nekog diskriminisu na poslu ili su neprijatni prema njemu na ulici ili ga ignorisu jer prica drugacijim dijalektom da bi ti poverovao da je tu nesto trulo? :eek: ili toliko zivis u svetu ljubavi i prijateljstva pa ne vidis sta se desava oko tebe? :(

Da jos nesto vazno Gertruda Munitic prava dama i diva kulture pre 2 god se iselila u Zagreb kad suje pitali zasto
OD SMRADA VISE NISAM MOGLA.
Dakle sve je jasno.

E, da... Zaboravih na smrad loja. Smrde lokali, smrde ljudi. Strašno... Ljudi smrde istovetno Arapima, a nikada pre nisu. To znači da im se ishrana potpuno prestrojila na orijentalnu. Naravno, sada i mi koji smo ostali pri evropskoj ishrani, smrdimo njima.

e muka mi je vise i od ovakvih tema i prica gde se predstavlja kao da su muslimani jedine zrtve svih mogucih ratova na balkanu,ko da niko drugi nije bio klan,ubijan,mucen,maltretiran...samo mi nije jasno da li vi stvarno verujete u te price (sto je onda krajnje zabrinjavajuce) ili se samo pravite neobavesteni i unesreceni (sto je onda jos gore)...ako je srbija mogla da izadje sa priznanjima o pokoljima koje su se desavali od strane njenih ljudi,zasto vi koji moj imate problem isto to da uradite,m? :neutral:

nego drvite do besvesti samosazaljevajuci sirote sebe i kukajuci nad tuznom sudbom :sad2: kako vas nije sramota vise :neutral:

i ne treba da vam daju nikakav pristup evropi dok se ne upristojite il bar ne pokusate ko svi ostali...nego lepo da budete rupetina u balkanu ko sto se svakim danom sve vise i pokazujete...mene sramota kad vidim sta radite,nije mi jasno odakle vam hrabrosti i ideje da i dalje mlatite u prazno srceparajucim pricama apsolutno obezvredjujuci zrtve drugih strana, a kojih je jos kako bilo...bruka i sramota,dokle ljudi mogu da se spuste :neutral:

Evo moj primjer bio sam u Beogradu par puta i nikad nisam imao problema cak sta vise osjecao sam se hajde da tako kazem bolje nego kod kuce cak su i mace imale velike simpatije prema meni.
U principu slazem se s tobom da si mozda naletila na nekakve tipove doslje kojima nije uopste mjesto u Sarajevu ali ni u BIH.
Temu sam postavio iz jednog razloga A TO SU POVRATNICI EVO IMAMO PRIMJER ZA SADA Trebinja I Maoce imali jos ko kakav primjer?

kakav dokaz?jel treba da se izvestava u novinama kada nekog diskriminisu na poslu ili su neprijatni prema njemu na ulici ili ga ignorisu jer prica drugacijim dijalektom da bi ti poverovao da je tu nesto trulo? :eek: ili toliko zivis u svetu ljubavi i prijateljstva pa ne vidis sta se desava oko tebe? :(

Narvno da treba izvjestavati ali isto tako ta osoba kojoj se desava nesto takvo ne treba da trpi nego treba da sve prijavi nadleznim institucijama.

kako ne razumes da ne postoji podloga da se zalis nekome...mislim ljudi ne zivimo mi u idealnom svetu...kome da se zalis kad taj kome ces se zaliti vrlo verovatno ima isti stav kao i onaj koji te je maltretirao...pa...da se ne lazemo,takve probleme ces imati najverovatnije na celom balkanu,u svim banana drzavama...i o cemu mi onda ovde pricamo? :eek:

Sredinom januara u selu Jablan Do kod Trebinja, udaljenom samo dva kilometra od granice sa Hrvatskom kod Konavala, osteceno je 11 srpskih kuca ciji vlasnici kao izbeglice trenutno zive u Trebinju i Herceg Novom. Napadaci su na nekoliko mesta na prilazima selu od kamenja nacinili ustaske simbole. Malobrojni Srbi iz Jablan Dola, plaseci se da pod imenom govore za medije, samo su porucili u kratkom saopstenju da im je jasno sta ti incidenti znace - da nisu dobrodosli u komsiluk.
:confused::confused:

Back