Boris Tadic predsednik je ...cega???

ne vidim nista loshe, niti ne znam kakvu stetu po demokratiju...niti to da ucescem u kampanji on prestaje da biva predsednik svih gradjana.

.

Moze on da ucestvuje u kampanji....Ali kampanja svake stranke bi trebala da ima istaknutog kandidata za premijera (cak i za ministre), narocito DS, i on da bude u prvom planu, a ne Tadic

Tako je barem praksa u ogromnoj vecini evropskih zemalja....

Ali DS i Tadic igraju igru Putin-Medvedev, grade od njega kult licnosti....
Mislim sve je to kod nas vec vidjeno.....

Tadic bi hipoteticki tako mogao da stekne veliku moc i uzurpira i funkcije u vladi, birajuci svoje poslusnike...
 
у којој земљи:?:

ne racunamo kraljevine u evropi.
a tamo gde je parlamentarizam, predsenik ima marginalniju funkciju, pa mozde da postoji praxa da se biraju neke 'leve' lichnosti. u predsedickim sistemima, mi predsednike i pamtimo kao republikanca nixona ili busha, a demokratu klintona... okruze se samoizabranom licnom ekipom, i guraju...i bush nije prestao da bude republkanac i predsednik usa. ne vidim koliziju. zaista. niti potrebu za tim. osim ako iz nekih ceremonijalnih razloga na ceremonijalnim predsednickim funkcijama neki ustavi rese da imitiraju monarhe-biljke.
 
ne racunamo kraljevine u evropi.
a tamo gde je parlamentarizam, predsenik ima marginalniju funkciju, pa mozde da postoji praxa da se biraju neke 'leve' lichnosti. u predsedickim sistemima, mi predsednike i pamtimo kao republikanca nixona ili busha, a demokratu klintona... okruze se samoizabranom licnom ekipom, i guraju...i bush nije prestao da bude republkanac i predsednik usa. ne vidim koliziju. zaista. niti potrebu za tim. osim ako iz nekih ceremonijalnih razloga na ceremonijalnim predsednickim funkcijama neki ustavi rese da imitiraju monarhe-biljke.

Srbija nema predsednicki sistem kao USA, Rusija itd....
Cak funkcija predsednika je mnogo jaca u Francuskoj nego u Srbiji....

Ovaj sistem u Srbiji nije ni polu-predsednicki, predsednik ima odredjena ovlascena (narocito u sferi odbrane i bezbednosti), ali prilicno redukovana i ogranicena, i uglavnom su vlada i parlament ti koji donose sve odluke...

Tako da ti poredjenje nije nimalo primereno...
 
Poslednja izmena:
Moze on da ucestvuje u kampanji....Ali kampanja svake stranke bi trebala da ima istaknutog kandidata za premijera (cak i za ministre), narocito DS, i on da bude u prvom planu, a ne Tadic

Tako je barem praksa u ogromnoj vecini evropskih zemalja....

Ali DS i Tadic igraju igru Putin-Medvedev, grade od njega kult licnosti....
Mislim sve je to kod nas vec vidjeno.....

Tadic bi hipoteticki tako mogao da stekne veliku moc i uzurpira i funkcije u vladi, birajuci svoje poslusnike...

ovo je tacno. ali tako je svuda ovde. na proslim su rekli kandidat za premijera je djelic, pa se zayebali. navukli orkestriranu pljuvachinu. i opet, uzjahao ih kostunica. sad su ljudi lepo rekli da su od drugih naucili lekciju. prave se blesavi do posle izbora (po receptu, o koalicijama posle izbora...)

shto se tice kulta licnosti.........ko je u dss-u dostojan premudrog kostunice?
ili kod radikala tomi?
to je shablon nase politicke kulture. partie su nam izrazito liderske, i mi sami ceznemo, pamtimo i vezujemo se za licnosti. ***
 

Back
Top