Borilacke vjestine za zene

Za žene po meni najbolji za odbranu je BJJ brazilski dziu dzicu. Fizički slabiji može raznim polugama i gušenjima da savlada mnogo jačeg protivnika. I tu nema laži, nema prevare uslov je samo da dugo treniraš i da si stalno u nekom treningu. Mene je konja od 110 kila mišića naterala žena na tapkanje kad sam bio krenuo malo na BJJ. I to je nisam pustio nego mi je stvarno nabacila triangl nogama i kad sam pokušao da se izvučem samo sam dublje upao u zahvat, krenula je da steže a meni je počeo vrat da krcka
a?

To je dobro za odbranu kad je obori u pokušaju, daleko bilo, silovanja. Pre samog obaranja tj u sukobu u stojećem stavu BJJ ne može puno pomoći a što se samog obaranja tiče bolje je da do toga ni ne dodje jer nije tu samo da si vešt i brz... Mnogo je tu faktora u igri a glavni je adrenalin i ono čuveno "šta ako" a svako prodje kroz to u tim nekim trenucima osim ako nema baš baš dosta iskustva u uličnim tučama ali takvi su retki a ovde ipak pričamo o devojkama.
Tako dadosta bolja varijanta bi bila kikboks ili neki sistem samoodbrane poput Krav Mage jer oni vežbaju te neke situacije i dosta rade na tome.
Ali uvek treba izbegavati sukob i skloniti se, pobeći otrčati u masu, potražiti pomoć... Realna situacija na ulici ili negde nije sparing na strunjači i toga treba biti svestan.
ako bi npr ja upisa sade taj kik boks i zapane mi za partnera zena
pitam to... da li bi je moga brzo savladati?
i kakvog bi mentaliteta te sto odma ti imaju drugi dan u karateu crni pojas? 🤣

Šalu na stranu. Ako želiš da vežbaš zbog preživljavanja u ozbiljnim situacijama i brzo želiš da naučiš, tu imaju kraći kursevi (ima i na YT) gde se uče jednostavne i efikasne tehnike. Samo ih treba puno puta ponoviti da uđu u automatiku. Tu spadaju standardni i uvek efikasni šut u ja*a, udarac u grlo, bodenje u oči, lomljenje prstiju, ujed i tako...

Poslednja izmena:
koje su borilacke vjesfine lakane da se stekne prvi pojas odma drugi dan?
tj npr drugi dan da imam tj ne ja no ona da ima drugi dan pojas crni?

ja ne verujem da se bas za dva dana moze steknuti majstorstvo npr u karateu ali ok, one treniranju uvjek?
za koliko vrjemena treba taj "drugi dan" i kao prvi dan vec majstor?
prvi dan cetvrtog stepena u karateu!
jes vraga!
Оно, кад ти је досадно па поставиш питање да други "ломе мозак" думајући шта је "писац хтео да каже".
:ok:

koje su borilacke vjesfine lakane da se stekne prvi pojas odma drugi dan?
tj npr drugi dan da imam tj ne ja no ona da ima drugi dan pojas crni?

ja ne verujem da se bas za dva dana moze steknuti majstorstvo npr u karateu ali ok, one treniranju uvjek?
za koliko vrjemena treba taj "drugi dan" i kao prvi dan vec majstor?
prvi dan cetvrtog stepena u karateu!
jes vraga!

Vežbama trbušnjaka redovno smejući se stičem dobru formu, a prsti su mi pravi karatisti od tipkanje.

To je isto.
Vježbaš osnovne poteze do savršenosti pri čemu cijevanice izlažeš mikrofrakturama kako bi još više očvrsnule.
Imaš praktički macole umjesto običnih potkoljenica.

Iako, bez dobre hrvačke podloge i zahvata nisi kompletan.
nemere bit kisto!
malo sam popia rajkije pa ne podjajam slova
ali volea bi da da nije stekla odma drugi dan u karate pojas
to nemsre biti drugi dan!
sto se zove drugi dan ako jok da se stekne?

a ne bre prvi sat crnog pojaza imam
mislim d ato tolazi taka tradizija iz japana
jer su japanke!

Ma grešiš, ni kik boks ni krav maga, BJJ je najbolji za žene. Za istu količinu potrošenog vremena na treniranju, za žene kik boks daje mnogo manje. Krav maga je po malo prodavanje magle i davanje lažnog osećaja da može da pomogne, što je jako opasno.
A BJJ kreće iz stojećeg stava tako da nije da se ne uči odbrana i eskivaža.
Ako zapne najbolja ženska odbrana je šutiranje izmedju nogu, kopanje očiju, onda bežanje. Ako nema šok sprej.
Konflikti i fizički okršaji uvek kreću iz stojećeg stava dakle tu prednost imaju stand up stilovi gde ćeš protivnika držati na poludistanci i kontrolisati situaciju a tu su najdomimantniji i bez premca udaračke discipline poput boksa, kikboksa, tajlandskog boksa.
Nemam ja bišta protiv BJJ-a vrhunska je veština ali ne možeš na ulici pustiti da ti neko pridje i da ideš samo na hvatove bez da ga prethodno izudaraš i smanjiš mu otpor na minimum...
To je neko moje mišljenje a ovo za zapinjanje se slažem.

nemere bit kisto!
malo sam popia rajkije pa ne podjajam slova
ali volea bi da da nije stekla odma drugi dan u karate pojas
to nemsre biti drugi dan!
sto se zove drugi dan ako jok da se stekne?

a ne bre prvi sat crnog pojaza imam
mislim d ato tolazi taka tradizija iz japana
jer su japanke!
Vidim lijepo si se uradio.

:mrgreen:

Možda bi za tebe bio idealan pijani kung fu?

:think:

Konflikti i fizički okršaji uvek kreću iz stojećeg stava dakle tu prednost imaju stand up stilovi gde ćeš protivnika držati na poludistanci i kontrolisati situaciju a tu su najdomimantniji i bez premca udaračke discipline poput boksa, kikboksa, tajlandskog boksa.
Nemam ja bišta protiv BJJ-a vrhunska je veština ali ne možeš na ulici pustiti da ti neko pridje i da ideš samo na hvatove bez da ga prethodno izudaraš i smanjiš mu otpor na minimum...
To je neko moje mišljenje a ovo za zapinjanje se slažem.
Ja nisam mislio na muškarce nego na žene. Da vidim kako ženska ručica udara golom rukom u kost glave ili nogom u tudju potkolenicu. Ja ne mogu da zamislim ni jednu od sto žena koje poznajem da bi i naučena kako se udara, mogla da odvrati napadača.

Back