Borilacke vjestine za zene

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.649
koje su borilacke vjesfine lakane da se stekne prvi pojas odma drugi dan?
tj npr drugi dan da imam tj ne ja no ona da ima drugi dan pojas crni?

ja ne verujem da se bas za dva dana moze steknuti majstorstvo npr u karateu ali ok, one treniranju uvjek?
za koliko vrjemena treba taj "drugi dan" i kao prvi dan vec majstor?
prvi dan cetvrtog stepena u karateu!
jes vraga!

ja ne verujem da se bas za dva dana moze steknuti majstorstvo npr u karateu ali ok, one treniranju uvjek?
jes vraga!
Ja sam dan i po, šestog stepena,
tako da može

jes vraga!
Udri boks i malo rvanje .

Za žene po meni najbolji za odbranu je BJJ brazilski dziu dzicu. Fizički slabiji može raznim polugama i gušenjima da savlada mnogo jačeg protivnika. I tu nema laži, nema prevare uslov je samo da dugo treniraš i da si stalno u nekom treningu. Mene je konja od 110 kila mišića naterala žena na tapkanje kad sam bio krenuo malo na BJJ. I to je nisam pustio nego mi je stvarno nabacila triangl nogama i kad sam pokušao da se izvučem samo sam dublje upao u zahvat, krenula je da steže a meni je počeo vrat da krcka

jes vraga!
Trudim se da skapiram pitanje i suštinu istog ali ne uspevam.

Za žene po meni najbolji za odbranu je BJJ brazilski dziu dzicu. Fizički slabiji može raznim polugama i gušenjima da savlada mnogo jačeg protivnika. I tu nema laži, nema prevare uslov je samo da dugo treniraš i da si stalno u nekom treningu. Mene je konja od 110 kila mišića naterala žena na tapkanje kad sam bio krenuo malo na BJJ. I to je nisam pustio nego mi je stvarno nabacila triangl nogama i kad sam pokušao da se izvučem samo sam dublje upao u zahvat, krenula je da steže a meni je počeo vrat da krcka
To je dobro za odbranu kad je obori u pokušaju, daleko bilo, silovanja. Pre samog obaranja tj u sukobu u stojećem stavu BJJ ne može puno pomoći a što se samog obaranja tiče bolje je da do toga ni ne dodje jer nije tu samo da si vešt i brz... Mnogo je tu faktora u igri a glavni je adrenalin i ono čuveno "šta ako" a svako prodje kroz to u tim nekim trenucima osim ako nema baš baš dosta iskustva u uličnim tučama ali takvi su retki a ovde ipak pričamo o devojkama.
Tako dadosta bolja varijanta bi bila kikboks ili neki sistem samoodbrane poput Krav Mage jer oni vežbaju te neke situacije i dosta rade na tome.
Ali uvek treba izbegavati sukob i skloniti se, pobeći otrčati u masu, potražiti pomoć... Realna situacija na ulici ili negde nije sparing na strunjači i toga treba biti svestan.

To je dobro za odbranu kad je obori u pokušaju, daleko bilo, silovanja. Pre samog obaranja tj u sukobu u stojećem stavu BJJ ne može puno pomoći a što se samog obaranja tiče bolje je da do toga ni ne dodje jer nije tu samo da si vešt i brz... Mnogo je tu faktora u igri a glavni je adrenalin i ono čuveno "šta ako" a svako prodje kroz to u tim nekim trenucima osim ako nema baš baš dosta iskustva u uličnim tučama ali takvi su retki a ovde ipak pričamo o devojkama.
Tako dadosta bolja varijanta bi bila kikboks ili neki sistem samoodbrane poput Krav Mage jer oni vežbaju te neke situacije i dosta rade na tome.
Ali uvek treba izbegavati sukob i skloniti se, pobeći otrčati u masu, potražiti pomoć... Realna situacija na ulici ili negde nije sparing na strunjači i toga treba biti svestan.
Ma grešiš, ni kik boks ni krav maga, BJJ je najbolji za žene. Za istu količinu potrošenog vremena na treniranju, za žene kik boks daje mnogo manje. Krav maga je po malo prodavanje magle i davanje lažnog osećaja da može da pomogne, što je jako opasno.
A BJJ kreće iz stojećeg stava tako da nije da se ne uči odbrana i eskivaža.
Ako zapne najbolja ženska odbrana je šutiranje izmedju nogu, kopanje očiju, onda bežanje. Ako nema šok sprej.

Ne postoji veština u kojoj već drugog dana dobijaš pojas. Drugo, ako ćemo tehnički, svi su beli pojas kada počni da treniraju, tako da eto ti pojas.
Borilačke veštine su identične i za muškarce i za žene. Pravila ista. Samo su muškarci fizički snažniji, ali je suština ista.
a sto se onda kvragu zove drugi dan ako je on taj pojas dobio ranije?
i sta znace ti stepeni?
3 stepen u karateu i 4 stepen drugog dana?

jelde tako da se ne more dobiti bas drugi dan crni pojas!?
mos vraga!

Back