Bolest saka, stopala i usta!

deviant08

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima!
Imam virus "Hand, foot and mouth disease".
Temperatura je pocela prije 5 dana i trajala
samo taj jedan dan, dok se jaka, skoro nepodnosljiva
bol u grlu javila prije 4 dana i jos uvijek traje
istim intenzitetom. Osip koji imam po dlanovima i
stopalima vec je poceo uveliko da prolazi, ali ovo najgore,
tj bol u grlu nikako ni da popusti. Doktorica mi je rekla
da se lijeci simptomski, te da mogu samo uzimati Pantenol.
Da li znate koliko ce jos to da traje? Hvala unaprijed! :)
 
A doktorica ima elektronski mikroskop pa zna da je virus .Na vreme 10 pencilina , i svaki dan po tri liobifa u usta.

Bolje 10 longacefa od 2 g u dve doze ujutru i uvece. Kako volim kad ljudi lupe. Ajde da nesto i naucis, kada su u pitanju virusne infekcije antibiotik se daje ako postoji otok limfnih cvorova da bi se prevenirala sekundarna bakterijska infekcija.

Salim se naravno, leci se simptomatski proci ce.
Ako su ti problem afte u ustima nabavi Volon mast. Ostalo je simptomatski. Mozes da uzmes tantum vede posto ima u sebi lokalni anestetik da lakse jedes. C voitamina, cajeva.
 
Bolje 10 longacefa od 2 g u dve doze ujutru i uvece. Kako volim kad ljudi lupe. Ajde da nesto i naucis, kada su u pitanju virusne infekcije antibiotik se daje ako postoji otok limfnih cvorova da bi se prevenirala sekundarna bakterijska infekcija.
Ako su ti problem afte u ustima nabavi Volon mast. Ostalo je simptomatski. Mozes da uzmes tantum vede posto ima u sebi lokalni anestetik da lakse jedes. C voitamina, cajeva.
A treba li tebi da objasnjavam zasto , ako se ne razumes u imunologiju .
 
Poslednja izmena:
Da malo ozivim ovu temu posto je problem isti, pa da ne otvaram novu.

Imam unuku od 3 godine i pre nedelju dana je pocelo sa curenjem iz nosa i temperaturom pa se nastavilo sa kasljem i sada se smirilo, to su bili jedini simptomi. Medjutim pre 3 dana moja cerka, unukina majka, dobija prvo temperaturu pa jak bol u grlu i na kraju bolni osip po dlanovima i stopalima. Isli smo do infektivne klinike i potvrdjeno je da ima hand foot mouth disease (HFMD).

Posto unuka ide u vrtic mi smo 99% sigurni da je ona prenela virus na svoju majku, ali kako je moguce da unuka nije imala nikakav osip nigde na telu a kod majke patosalo? Da li taj koksaki tip A moze kod neke dece da se ispolji drugacije, pa bude samo temperatura i bol u grlu, a kada ga prenese na roditelja kod njega se ispolji drugacije?

Pokusao sam da nadjem odgovor na guglu i nisam uspeo, pa zato ovde pitam forumase sa medicinskom strukom. Sve ovo pitam zbog straha i nedoumice da li sada majka moze da prenese taj osip na dete, iako zdrav razum kaze da je ona dobila virus od deteta.

Hvala unapred.
 
Moguće je da unuka uopšte nije imala HFMD nego "običan" grip, a moguće je i da je imala istu virusnu infekciju kao majka samo bez osipa. Promene na koži ima većina obolelih ali ne moraju svi.

U svakom slučaju infekcija jeste neprijatna ali spada u red lakših, tako da ne treba brinuti previše, posebno unapred. Rehidracija, mirovanje, slušati savete lekara i to je to. Nadamo se najboljem :D
 

Back
Top