KO NIJE VAKCINISAN NE MOŽE U VRTIĆ! Pedijatri ODBIJAJU da izdaju roditeljima potvrdu posle bolesti, proveravaju se vakcinalni kartoni

Ne mogu i ne želim razumeti čemu toliki otpor vakcinaciji.
Da su vam dva člana porodice (pre toga potpuno zdrava) umrla od covid-a, kao što su meni, verovatno biste malo razmislili pre nego što napravite buku oko te vakcine.
Činjenica je da u današnje vreme i virus i vakcina potiču sa istih izvora, ali zar je bolje pustiti da narod umire, nego sprečiti to?
Moji pokojni nisu ni došli do mogućnosti izbora, jer vakcinu nisu ni dočekali živi!

Šta je tu novo? Zar farmakomafija nije među najjačom u svetu!? I to nema veze samo sa Covid-om, već sa svakom bolešću i lečenjem, tj. lekovima.

A što se tiče velikog kašlja i malih boginja, žalosno je to što u 21. veku umiru bebe i obolevaju deca koja zbog realnih smetnji (pratećih bolesti) nisu mogla biti vakcinisana, a samo zato što zdravu decu roditelji nisu želeli da vakcinišu, kako bi se stvorio kolektivni imunitet.

Podržavam naslov ove teme. I ne treba lekari na sistematskom pregledu da dozvole povratak nevakcinisane dece u kolektiv.
Roditelj, koji je živ, jer su njega njegovi roditelji kao dete vakcinisali (po zakonu je tada bilo obavezno), sada sebi daje za pravo da upravlja ne samo životima svoje dece, već i tuđe. To je već previše "demokratije".
 
A što se tiče velikog kašlja i malih boginja, žalosno je to što u 21. veku umiru bebe i obolevaju deca koja zbog realnih smetnji (pratećih bolesti) nisu mogla biti vakcinisana, a samo zato što zdravu decu roditelji nisu želeli da vakcinišu, kako bi se stvorio kolektivni imunitet.
Можеш ли ми објаснити механизам стварања колективног имунитета вакцином која „излапи” за 10 година?
 
Можеш ли ми објаснити механизам стварања колективног имунитета вакцином која „излапи” за 10 година?

Naravno. Posle preležanih malih boginja ili POTPUNE imunizacije, imunitet je doživotni, a ne traje jednu deceniju, kako Vi rekoste.
Deca se od određene bolesti vakcinišu u tačno određenom uzrastu, kako bi se organizam deteta štitio od uzročnika koji njihov neizgrađeni imuni sistem ne može prepoznati i savladati, a u tom uzrastu su najosetljivija.
No, odrastanjem deteta i imunitet ojačava, pa više nije potrebno da ga brani vakcina, već se stiče primarni imunitet koji štiti od bolesti.
Objašnjenje je, dakle, veoma jednostavno.

Ono što me čudi jeste da, kada ste već izdvojili tu rečenicu iz čitavog mog posta, niste označili da zbog nedovoljnog kolektivnog imuniteta, beba nije ni dobila mogućnost da živi, jer se iskorenjena bolest vratila, od koje je to jadno dete umrlo (i ne samo jedno dete, nažalost), a sve zbog buke koju određene grupacije prave.

Uopšte nije najbitnije ko od čega profitira, već je na prvom mestu ljudski život, valjda.

Svako ima pravo na svoje mišljenje, naravno, ali nema pravo svojim mišljenjem ugrožavati živote drugih, po bilo kom osnovu, pa i po pitanju zdravlja.
 
Poslednja izmena:
Можеш ли ми објаснити механизам стварања колективног имунитета вакцином која „излапи” за 10 година?
Objasni ti život ako već tvrdoglavo ne veruješ u nauku. Šta češ bolje. Jesi li nekad imao dečje zarazne bolesti protiv kojih si primio vakcinu? Ne. Ne zato što su svi oko tebe bili vakcinisani.
 
Нађите гдје то рекох да имунитет на мале богиње траје 10 година, па кад не нађете, онда се запитајте шта сам ја то заправо питао и одакле вам идеја да одговарате на нешто сасвим десето.


Чуди вас да нисам написао оно што бисте ви написали? Баш необично. Чудите се и даље.
Tužno.
Ne znate ni na kojoj temi ste, niste pročitali moj post u celosti, citirali ste deo jedne rečenice, čime ste rečeno izvukli iz konteksta, pa se još bunite na smisleni odgovor, onakav kako je ta rečenica u celosti glasila, a ne u par reči koje je Vama odgovaralo izvući i dati im drugi smisao.
Trujte i dalje svoje okruženje antivakserskim teorijama zavere i ubijajte tako tuđu nejač i bolesnu decu.
Žao mi Vas je, iskreno.
Toliko od mene.
Ne zaslužujete više pažnju.
 
Tužno.
Ne znate ni na kojoj temi ste, niste pročitali moj post u celosti, citirali ste deo jedne rečenice, čime ste rečeno izvukli iz konteksta, pa se još bunite na smisleni odgovor, onakav kako je ta rečenica u celosti glasila, a ne u par reči koje je Vama odgovaralo izvući i dati im drugi smisao.
Trujte i dalje svoje okruženje antivakserskim teorijama zavere i ubijajte tako tuđu nejač i bolesnu decu.
Žao mi Vas je, iskreno.
Toliko od mene.
Ne zaslužujete više pažnju.
Нисам цитирао дио реченице, него читаву реченицу која је чак и засебан уломак, али... говорити глувом и куцати слијепом – не бих, поготово што ви радите управо то што мени приписујете...
Пошто вашу пажњу нисам ни тражио, преживјећу и без ње. Да сте ми живи и здрави. :kpozdrav:
 
Нисам цитирао дио реченице, него читаву реченицу која је чак и засебан уломак, али... говорити глувом и куцати слијепом – не бих, поготово што ви радите управо то што мени приписујете...
Пошто вашу пажњу нисам ни тражио, преживјећу и без ње. Да сте ми живи и здрави. :kpozdrav:
Nasmej se još dva puta i ne reci ništa pametno na temu.Pardon. Još jednom.Mejk maj dej
 

Back
Top