KO NIJE VAKCINISAN NE MOŽE U VRTIĆ! Pedijatri ODBIJAJU da izdaju roditeljima potvrdu posle bolesti, proveravaju se vakcinalni kartoni

Rezultat konzumiranja društvenih mreža i neta, budalastih naklapanja i retardacije.
Stvaranje teorija zavera i zastrasivanje naroda protiv vakcina su postali vrlo unosan biznis. Milioni klikova na racun uplasenih, naivnih, neobrazovanih i poluobrazovanih.

Upravo malopre sam bila kod lekara i obnovila svoje vakcine protiv velikog kaslja, difterije, decije paralize (polio) i tetanus. Trebala sam jos 2021. ali sam zaboravila.


IMG_7700.jpeg
 
Stvaranje teorija zavera i zastrasivanje naroda protiv vakcina su postali vrlo unosan biznis. Milioni klikova na racun uplasenih, naivnih, neobrazovanih i poluobrazovanih.

Upravo malopre sam bila kod lekara i obnovila svoje vakcine protiv velikog kaslja, difterije, decije paralize (polio) i tetanus. Trebala sam jos 2021. ali sam zaboravila.


Pogledajte prilog 1498477
Tako je to je biznis haha..show..a nije biznis vakcinisanje, i ljecenje kasnije ostecene djece..a ti si zaboravila obnoviti pretpostavljam dok nisi cula na tv ili iz medija placenih koliko je to "opasno"..pa potrcala..svaka cast..sjedni 5
 
Tako je to je biznis haha..show..a nije biznis vakcinisanje, i ljecenje kasnije ostecene djece..a ti si zaboravila obnoviti pretpostavljam dok nisi cula na tv ili iz medija placenih koliko je to "opasno"..pa potrcala..svaka cast..sjedni 5
Pogresno pretpostavljas. :) Lekar me je 2021. zvao da me opomene za vakcinu, ali je i predlozio da je odlozimo za par meseci, jer je to bio period korone i zastitnih mera, a ja sam posle sama zaboravila da se javim.
Mozes da se smejes i rugas koliko hoces, na mene licno to nema uticaja, ali je tvoj stav svakako tragican na globalnom nivou.
 
Ја бих прочитао, за разлику од зелота.
Само не разумем зашто би моје незнање о имунитету данас утицало на то да људи смање вакцинацију 70тих.

Да је објашњење очигледно и просто, већ би га неко написао.
Лакше је избећи одговор
Pročitaj. Onda ćeš shvatiti da su tvoja pitanja i zaključivanja smešna.
 
Шта се десило 1970 године па су се случајеви повећали одатле и да је вакцинација почела да се смањује?
Како то сви ви објашњавате?

мук и тишина
Misliš krajem osamdesetih, devedesetih ? Pa desio se antivakserski pokret. Ne znam kako ti gledaš grafikon..
 
Čak ni laka prehlada nije kontraindikacija
Znam da je cerka dovela u ambulantu da primi vakcinu,a dete je malo pre primanja vakcine kinulo.I pedijatar joj je rekao da dodje sledece nedelja.Ko zna zasto je dete uopste kinulo,ali pedijatar nije hteo da rizikuje.I svaka mu cast na tome.Doslo je dete sledece nedelje i primilo vakcinu bez problema.Opet cerkica druge moje cerke je,kako sada reci ada nije glupo,balav nosic,isto doktor nije hteo da da vakcinu,vec je posle 10 dana dete primilo.Svidja mi se to sto vode racuna o deci.
 
Znam da je cerka dovela u ambulantu da primi vakcinu,a dete je malo pre primanja vakcine kinulo.I pedijatar joj je rekao da dodje sledece nedelja.Ko zna zasto je dete uopste kinulo,ali pedijatar nije hteo da rizikuje.I svaka mu cast na tome.Doslo je dete sledece nedelje i primilo vakcinu bez problema.Opet cerkica druge moje cerke je,kako sada reci ada nije glupo,balav nosic,isto doktor nije hteo da da vakcinu,vec je posle 10 dana dete primilo.Svidja mi se to sto vode racuna o deci.
Vodila sam i ja kad sam ih vakcinisala valjda znam svoj posao.. Samo ozbiljne infekcije su kontraindikacija.
 
Misliš krajem osamdesetih, devedesetih ? Pa desio se antivakserski pokret. Ne znam kako ti gledaš grafikon..
не мислим како си ти рекла већ онако како сам ја рекао тј како је Гугле ратник из фотеље објавио.

Да би 80тих почео да се смањује број вакцинисаних након скоро 90% поверења претходне деценије (можда чак и већег поверења ако се урачунају они који су једноставно били лени) потребно је да се деси нешто велико 70тих. Од тада се тренд смањења не зауставља.
Завера антиваксера је превише наиван одговор. Пре свега зато што фармацеутско-индустријски комплекс има много веће ресурсе од било каквог завереништва "антиваксера" а и наука је јаснија сваког дана.
 
Poslednja izmena:
Ne kazem ti nista lose.Vec da odredjeni doktori nece da rizikuju bilo kakav problem posle davanja vakcine i to mi se svidja.
Jedino kod MMR vakcine ( živa je) sam gledala da bude apsolutno bez toga, jer ako neko dete ima konstatan problem sa krajnicima ili ušima - može da se odlaže mesecima i dosta se poremeti kalendar vakcinacije , bitno je da je opšte stanje dobro, mislim to je zvanična preporuka nauke.
 
Jedino kod MMR vakcine ( živa je) sam gledala da bude apsolutno bez toga, jer ako neko dete ima konstatan problem sa krajnicima ili ušima - može da se odlaže mesecima i dosta se poremeti kalendar vakcinacije , bitno je da je opšte stanje dobro, mislim to je zvanična preporuka nauke.
Ja pricam ono sto sam doziveo.Prvo dete je kinulo,ko zna zbog cega,a doktor nije hteo da mu da vakcinu,tek sledece nedelje.Ovo druga unuka,curio joj nos isto nije hteo da da vakcinu,jer nije hteo covek da rizikuje bilo sta.I svaka mu cast na tome.
 
Меда:
Зашто су људи хрлили ка вакцинацији до 1970тих а онда су престали тј почели да беже?
(на основу графикона вакцинације великог кашља који је приложио Сизиф)

Na pitanje koje nije pitanje

није питање?
глупо питање?
 
Меда:
Зашто су људи хрлили ка вакцинацији до 1970тих а онда су престали тј почели да беже?
(на основу графикона вакцинације великог кашља који је приложио Сизиф)



није питање?
глупо питање?
Medo, omiljen si mi, pored @Sensei . :D
 

Back
Top