Bog je u svemu

Lepo me je prosla ta devojka, pogledala u mene i utekla krava, ja sam lepo zamolio boga da zastane da je upoznam, cak nije se ni okrenula vec je odma potrcala za autobusom.

Deluje smesno, ali veoma sam ozbiljan.
Kako onda posle svega da verujem bogu?
pre ce biti da djavla potrazim nego boga!

Gresis.
Djevojkina vjera je jaca od tvoje. Bog je izabrao da uslisi njenu molitvu i da joj sto pre posalje spasenje/autobus/.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sa mojom verom je sve u redu.
Ne mora da znaci da mi Bog nece pomoci ako je nije zaustavio, mozda cu je videti opet, kada prodje 10toro njih.

I neprepoznamo ono sto nam Bog da.
Uvek u iscekivanju ne vidimo ono sto nam je pred nosom. Vec nasa podsvest mozda zeli nesto drugo kada ugledamo i vidimo da nismo zadovoljni.
Tada smo slepi za bozije prilike.

Ko zna koja se devojka zaustavila kada sam to od njega zatrazio.
Drugi cu put gledati.. :)
 
Sa mojom verom je sve u redu.
Ne mora da znaci da mi Bog nece pomoci ako je nije zaustavio, mozda cu je videti opet, kada prodje 10toro njih.

I neprepoznamo ono sto nam Bog da.
Uvek u iscekivanju ne vidimo ono sto nam je pred nosom. Vec nasa podsvest mozda zeli nesto drugo kada ugledamo i vidimo da nismo zadovoljni.
Tada smo slepi za bozije prilike.

Ko zna koja se devojka zaustavila kada sam to od njega zatrazio.
Drugi cu put gledati.. :)
Mozda je bog dobro promuckao sve argumente "za" i "protiv", i odlucio da ti nisi dobar za tu mladu damu i, kao sto rece Mnemozina, odabrao da uslisi njenu molbu.

Eto, bog je uslisio i moju molbu da me malo nasmeje u ova tmurna vremena, i poslao je IstrazivanjaDevetku, jer zna da se ja uvek smejem kad on nesto napise, hocu reci odalami. Sta vise, u kombinaciji sa Caletom, oni su najsmesnji na ovom forumu i sire i niko ne ume tako dobro da docara glupe Avguste, kao njih dvojica
 
Mozda je Bog uslisio njihovu molitvu da budu smesniji od tebe, eto ti sad, ti meni da kazes da je od mene utekla riba!
nije utekla, salim se, stvarno .

Bog brate radi sa djavolom, ista vajda niko ne pomaze ni djavo ni bog.
Aj sada brate reci da je djavo uslisio ribu da se ne frcka sa mnom, pa cu te ganjati svuda.



Sada ozbiljno .

Neko je napisao na nekom postu nesto slicno, ne mogu da se setim (a ne da mi se ni da trazim)
da kada ljudi nesto traze od boga da kada im bog ne da onda budu ljuti na boga, to ne smeju da rade.
Ali ne sme ni da tome da ostane...
Realno gleano, samo mi je jednom Bog pomogao, i nikada vise.
Zar treba da sada odem po tom primeru u kaludjere i da se non-stop molim bogu????!?
pa ne pada mi napamet da se bogomuljim.
Koincidencija se poklopila sa koincidencijom, i nista vise.
A nije da ne verujem Bogu, vise Djavlu nego Bogu, jer vise njega spominjemo svi (dodjavola, neka ide vragu, itd itd)

Na osnovu samo jedne pomoci, ja sam vernik, ali niposto necu nikada da postujem i da mrsim kada mu vreme jeste, da izvinis. Niti odlaziti u crkvu svaki dan. Pa kao vecina ljudi sto radi.
Ali cu se sloziti sa vecinom kada je vera hriscanska u pitanju.
Ostali su prkosni prema hriscanstvu, gledaju kako to moze da ne idemo u crkvu, ne mrsimo, ne postimo, ne molimo se, ali znamo da ima Boga. Jedan je Bog.
Ali opet jedan je i djavo a to sam ja :)
ko zna mozda je mene zapao neki djavo?

Neki pop ili sta li je dosao iz sveti gore u Srbiju ili nege, i kaze drugom popu kda se vratio u sv, da tamo na ljudima na svakom ramenu jasu djavoli i govore ljudima sta da rade, samo sto to ljudi ne vide.

Vrag ima djavole koje ljudi ne vide.
A sta onda Bog ima? andjele u obliku devojaka koje je zaposeo djavo pa djavla iz njih treba isterati a utrerati im dobro?

p.p

Nikad ne preispitujete veru u Boga, jer je tada necete ni naci.
Zamolite od Boga lepo nesto da vam da.
I on vam nece dati to, vec priliku ce vam dati da se dokazete kroz to, ne prepoznatljivu, ali dobicete je, milion eura, i dace ti priliku da odigras loto, ako si bio blizu da izgubis sledeci put budi spreman da i pobedis.
 
Poslednja izmena:
Bog je u svemu. Sta vi mislite o tome?

Zavisi na sta se konkretno misli kad se kaze Bog? Energija, visa sila, koncept, proroda, bice iz neke druge dimenzije, tehnoloski napredna vanzemaljska rasa koja nama upravlja ...?

"Je" bi ovde trbalo da ukazuje na neku vrstu postojanja necega,
u drustvu ako se vecina sloze oko neceg to onda postoji, koliko god da to bilo fantazija ili obmana,
tako da "Bog jeste u svemu" - u americi, a afrika, na zalost Boga nema tamo, mozes do besveti da ga trazis...
 
ono sto je izaslo iz hristovih usta to ne moze covek da smisli..zato je stvarno oces neces boza i glavom i bradom..:D

A što nije smislio da ne ubijamo životinje i biljke da bismo mi živeli!
Vidiš:ja sam to smislio,a nisam bog-samo polu ili četvrtbog kao i ti -na putu oboženja...
Može čovek da pravi hranu od minerala i vode u tehnološkom postupku koji je zasad veoma skup,ali
radi na solarnu energiju...Valja ga unapređivati...
A inače,tada je i Buda boža jer je Isus njegovu mudrost izneo Jevrejima!Nije Isus originalan-princ Sidarta je tu
visoku etiku pre njega skoro šest vekova...
(Lep osmeh na avataru,a šešir bezvezan;))
 
Mozda bi nam bilo isto kada bi se Bogu obracali samo onda kada hocemo od njega nesto...
Ne razumem njemu uslisi molitvu, a nekome ko se se pridrzava posta i nejede dok ne vidi zvezdu prvu, njemu ne.
Trebalo bi da nam bude isto onda, zbog cega onda onaj koji je veliki vernik... se uopste i moli bogu, kada polovina ljudi odlazi u crkvu samo kada je to potrebno, 2-3 puta godisnje?
 
Skrenili smo sa teme?
Brkamo Boga i ljude.
Zar taj film "razgovori sa Bogom" nije niko gledao?
Kakva je razlika verovati u Boga da ce ti kroz ljude pomoci, a kakva je verovati samo Bozijoj pomoci? i to bez pridrzavanja crkveni obaveza... ?
 
ima sigurno preko 3 milijarde vernika

jedan posto koji se cesce mole je 30 miliona

nek se njima 10 ispune molitve , udara se na sva zvona da je bozja pomoc

a u stvari je samo slucajnost , kao sto se slucajnosti desavaju u svim segmentima

a tih 10 je bas izuzetak koji potvrdjuje pravilo

dok onih 2 999 990 kojima se molitva NE ISPUNJAVA

vernicima nije nikakav dokaz
 

Back
Top