Бог је један

Isus je prenosio Božiju reč direktno iz Izvora. Vi tumačite Božiju reč iz
Biblije na svoj način. To nije isto.
Ne znam odakle nekome ideja da se uporedi sa Isusom i apostolima
i da pritom nešto sasvim drugo radi.
Vec sam napisala Isus je prenosio Bozju rec a Biblija je Bozja rec i to je to
ne postoji svoj nacin
Biblija je Bozja nauka i samo jedan nacin postoji
Biblija sama sebe tumaci.
a Izucavaoci Biblije znaju kako se to radi.
 
pa to je tvoje iskustvo i tvoja korelacija sa temama o napredovanju,meni gurkali svašta,al ja obraćam pažnju na smisao a ne na osobe
sem kad su interesantne 🤷‍♀️
ispada da ipak smeta njeno upražnjavanje religije,a sami odgovarate i obraćate pažnju na nju:lol:
znači da vas nešto privlači sadržaju,nezavisno od nje🤷‍♀️
 
Bog je jedan.
I Istina je jedna.
Tumačenje Boga i Istine samo je jedno ispravno, a to je ono koje Crkva kaže.
U suprotnom se dešava ono što i ovde srećemo - koliko čitača toliko tumača.
Crkva je jedina čije tumačenje Bogoslovlja pravoslavni vernici uvažavaju i slede.
Crkva Hristova, koja postoji od početka, već 2.000 godina, jeste ''stub i tvrđava Istine''
i otuda ona tu svoju dužnost ima.
 
Bas me zanima kako je Bog uz tebe, :?:
Моја вера је моја лична ствар, верујем да се вера носи у срцу у вери се живи и никако се својом вером не маше као Луи Витон торбицом. 😁
Нити мислим да је треба наметати.
 
Moje početno oduševljene budizmom je splasnulo kada sam videla
kako se ljudi koji su rođeni u tradicionalno budističkim zemljama
odnose prema toj religiji. To padaju na kolena pred monahom,
prinose mu nekakve darove, pale štapiće, ma ko će i upamtiti šta
sve rade, a kada monah kaže, dobro sada ćemo meditirati 15
minuta, oni napuste prostoriju. :lol:
I mi tako zblanuti gledamo njih, gledamo onog monaha, a on samo
slegne ramenima i idemo dalje.
Koja god da je religija u pitanju, ne možeš ti ljude silom naterati da
zagrebu suštinu. I da im kažeš da moraju da sede tih 15 minuta,
oni bi razmišljali o tome kad će vreme proći il šta god..
Свесна сам тога и јаано је да није проблем у обичним верницима или онима који то покушавају да буду. Проблем је у пастирима који не представљају своју религију примером као и што подржавају тај привид вере код масе.
 
šta lupaš, biblija nije ni postojala za vreme isusa. šta je "prenosio"? pavlove poslanice? :D
Постојао је Стари Завет...

Господ је преносио делове из псалтира нпр... кад је био кушан у Зајорданској пустињи 40 дана...

Она три искушења за стварање хлебова, скакања са терасе храма и поклоњења сатани су све искривљена тумачења сатане из Старог Завета, која демону нису упалила као превара...
 
Постојао је Стари Завет...

Господ је преносио делове из псалтира нпр... кад је био кушан у Зајорданској пустињи 40 дана...

Она три искушења за стварање хлебова, скакања са терасе храма и поклоњења сатани су све искривљена тумачења сатане из Старог Завета, која демону нису упалила као превара...
to nije biblija već tanah, biblija je nastala tek u 4 veku tako da isus nema veze sa biblijom u smislu propovedi.
božija reč se ne cepka, jer ako je sz božija reč onda su hrišćani oskrnavili istu i dodali svojevoljno isusa i apostole.
 

Back
Top