Bog je i dobro i zlo, ili samo dobro?

Bog je

  • i dobro i zlo

    glasova: 5 22,7%
  • samo dobro

    glasova: 10 45,5%
  • samo zlo

    glasova: 3 13,6%
  • van dobra i zla

    glasova: 4 18,2%

  • Ukupno glasova
    22
Zato sam i rekao da ljudi ne mogu da daju razum AI, jer su takvi ko ti nerazumna bića i pa i ne mogu dati razum mašini.
Evo ovde imaš o razumu ljudskom i razumu koji je po bogu
Ljudski razum je kreacija intelekta, i nije razum već ljudska tvorevina zasnovana na logiki da bi mogli da kažu da su razumni.
Nemaš pojma. Upravo na matematičkoj logici je dokazano da je AI nemoguć... Ljudski razum nije zasnovan na logici, inače bi
AI bio moguć... Koja je tvoja struka, nisi odgovorio? Ja radim kao stariji softver inzinjer u firmi koja se bavi istraživanjem,
između ostalog i mogućnošću samovozećih automobila.. što je u principu AI....
Imam utisak da nemaš pojma o čemu pričaš, pa možeš da se hvataš na ovakve klipove ČP
 
Nemaš pojma. Upravo na matematičkoj logici je dokazano da je AI nemoguć... Ljudski razum nije zasnovan na logici, inače bi
AI bio moguć... Koja je tvoja struka, nisi odgovorio? Ja radim kao stariji softver inzinjer u firmi koja se bavi istraživanjem,
između ostalog i mogućnošću samovozećih automobila.. što je u principu AI....
Imam utisak da nemaš pojma o čemu pričaš, pa možeš da se hvataš na ovakve klipove ČP
Vidiš kako je teško razumeti ono šta dolazi od božijeg razuma, nemaš blage veze šta pričam,
A ovamo si uveren da ljudi mogu da daju razum mašini.
Postaraj se da stekneš razum koji je po bogu pa ćeš onda razmeti šta treba da bi se dao razum mašini.
Zato se ja ne brinem previše oko AI jer dok je programiraju takvi ko ti sigurno neće preći prag inteligencije i postati razumna.
A stariji softver inžinjer koji većinu vremena provodi na forumu sigurno neće kreirati nešto revolucionarno.
Zato sam ja ovde da takvima ko ti ukažem gde greše ne bi li stekli razum koji je po bogu.
 
Vidiš kako je teško razumeti ono šta dolazi od božijeg razuma, nemaš blage veze šta pričam,
A ovamo si uveren da ljudi mogu da daju razum mašini.
Postaraj se da stekneš razum koji je po bogu pa ćeš onda razmeti šta treba da bi se dao razum mašini.
Zato se ja ne brinem previše oko AI jer dok je programiraju takvi ko ti sigurno neće preći prag inteligencije i postati razumna.
A stariji softver inžinjer koji većinu vremena provodi na forumu sigurno neće kreirati nešto revolucionarno.
Zato sam ja ovde da takvima ko ti ukažem gde greše ne bi li stekli razum koji je po bogu.
Treći put ti kažem da si mnogo samouveren za nekog ko se hvata na klipove za naivne laike... no ti reče jednom da radiš na građevini
koliko se sećam? Otud, stid da kažeš koja si struka, pretpostavljam...
 
Vidi; da li si svestan šta želiš da postigneš ovakvim pitanjem? Najverovatnije nisi nego šta na um to na drum.
A inteligentan si čovek. E tako razmišljaju ljudi koji se u svojoj misli oslanjaju na intelekt.
Jadno.
Ti sada i ne vidiš šta je tu jadno.
Jesam lite podcenio kad i ovako izlažem stvari? nisam, nego pokušavam da te uputim.
Tako je i komentar koji sam napisao namenjen da bude uputa a ne potcenjivabnje,
A ti si ga svojim krasnim intelektom video kao potcenjivanje.
Nadam se da iz ovoga možeš da vidiš razliku između čoveka koji se oslanja na razum koji je po Bogu i na čoveka koji se vlada po svojemu razumu, ljuidskom razumu.
Dobro. A ti se oslanjaš na svoj razum ili božiji?
 
Treći put ti kažem da si mnogo samouveren za nekog ko se hvata na klipove za naivne laike... no ti reče jednom da radiš na građevini
koliko se sećam? Otud, stid da kažeš koja si struka, pretpostavljam...
A to je ono šta te muči, misliš da sa diplomom dobiješ i razum, seti se da je Hristos rekao da je došao da pozove proste ljude a ne intelektualce.
Seti se kako je govorio o intelektualcima onog vremena, farisejima i sadukejima.
 
Dobro. A ti se oslanjaš na svoj razum ili božiji?
Počeo si da zapitkuješ umesto da gledaš može li se šta naučiti. A zapitkivači nikada ništa ne nauče nego zapitkuju ne bi li sagovornika zatekli na krivoj nozi i nekako ga sapleli.
To ti je na bruku i sramotu, nemoj da si ko Zdrav Razum i Bmaxa
Uzmimo da sam nekim slučajem razuman; da li bih ulazio u neki ozbiljniji razgovor sa takvim ljudima.
Pa kad primetiš da ti ne odgovaram na pitanja a ti razmisli o tome
 
Počeo si da zapitkuješ umesto da gledaš može li se šta naučiti. A zapitkivači nikada ništa ne nauče nego zapitkuju ne bi li sagovornika zatekli na krivoj nozi i nekako ga sapleli.
To ti je na bruku i sramotu, nemoj da si ko Zdrav Razum i Bmaxa
Uzmimo da sam nekim slučajem razuman; da li bih ulazio u neki ozbiljniji razgovor sa takvim ljudima.
Pa kad primetiš da ti ne odgovaram na pitanja a ti razmisli o tome
Zašto misliš da imam želju da naučim nešto od tebe? Nemoj se uvrediti, ali lično mi ne deluješ kao učitelj za mene. Prosto želim da shvatim tvoj pogled na svet, veru, boga... To je sve.
 
Zašto misliš da imam želju da naučim nešto od tebe? Nemoj se uvrediti, ali lično mi ne deluješ kao učitelj za mene. Prosto želim da shvatim tvoj pogled na svet, veru, boga... To je sve.
DA je istina da želiš da razumeš šta govorim onda bi postavljao pitanja koja vode u tom pravcu, Pažlivo bi čitao šta pišem pa ti se ne bi desilo da postaviš onakvo pitanje koje više govori da ti nemaš želju da razumeš i da si moje pisanje ispreskako ko plitak potok.
Zašto misliš da imam želju da naučim nešto od tebe?
Mudar čovek od svakoga ponešto nauči, izvini što sam te precenio
 
A to je ono šta te muči, misliš da sa diplomom dobiješ i razum, seti se da je Hristos rekao da je došao da pozove proste ljude a ne intelektualce.
Seti se kako je govorio o intelektualcima onog vremena, farisejima i sadukejima.
Ma dobro, vidiš mi u potpisu da sam Evil Sinner ČP
Samo zapamti šta ti kažem, put dokaza da Bog postoji u nauci je upravo AI. Iz razloga što je trenutno neobjašnjivo kako
možemo da budemo kreativni, tj ne postoji šablon po kom možeš da opišeš tok misli, te sa te strane nepoznat
materijalizmu. No da google ima AI, upotrebio bi ga za nešto korisno recimo da implementira
stari projekt koji nikako da uspe: google taxi ČP, a ne da pravi čat botove ČP
 
Ma dobro, vidiš mi u potpisu da sam Evil Sinner ČP
Samo zapamti šta ti kažem, put dokaza da Bog postoji u nauci je upravo AI. Iz razloga što je trenutno neobjašnjivo kako
možemo da budemo kreativni, tj ne postoji šablon po kom možeš da opišeš tok misli, te sa te strane nepoznat
materijalizmu. No da google ima AI, upotrebio bi ga za nešto korisno recimo da implementira
stari projekt koji nikako da uspe: google taxi ČP, a ne da pravi čat botove ČP
 
Ma dobro, vidiš mi u potpisu da sam Evil Sinner ČP
Samo zapamti šta ti kažem, put dokaza da Bog postoji u nauci je upravo AI. Iz razloga što je trenutno neobjašnjivo kako
možemo da budemo kreativni, tj ne postoji šablon po kom možeš da opišeš tok misli, te sa te strane nepoznat
materijalizmu. No da google ima AI, upotrebio bi ga za nešto korisno recimo da implementira
stari projekt koji nikako da uspe: google taxi ČP, a ne da pravi čat botove ČP
Nauka je odavno demantovala postojanje bilo kakvog božanstva u Boga još veruju samo neobrazovane osobe kojih je nažalost izgleda previše. Više nego obrazovanih i pametnih. Da i naravno prevaranti koji imaju korist od toga.
 
Nauka je odavno demantovala postojanje bilo kakvog božanstva u Boga još veruju samo neobrazovane osobe kojih je nažalost izgleda previše. Više nego obrazovanih i pametnih. Da i naravno prevaranti koji imaju korist od toga.
Gresis, matematika je omogućila put za dokaz za postojanje Boga, pošto je AI nemoguć... naravno, materijalisti to neće da priznaju,
pa negiraju taj dokaz, iako, očigledno, AI nikako da dođe....
 

Back
Top