Bog je i dobro i zlo, ili samo dobro?

Bog je

• i dobro i zlo

glasova: 5 25,0%
  • samo dobro

glasova: 10 50,0%
  • samo zlo

glasova: 2 10,0%
  • van dobra i zla

glasova: 3 15,0%

• Ukupno glasova
    20

Cackalica21

Aktivan član
Poruka
1.932
Pa daj mi bar jedan validan dokaz ako ih ima milion ali da ne bude iz knjige.
Knjiga nije nikakav dokaz bilo biblija ili vec taj tvoj kuran.

meni uopste nije potreban ni Kuran ni Biblija za vjerovanje u postojanje Boga

nereligijskih dokaza za postojanje Boga imas na sve strane

1. kalibriranje univerzalnih konstantni
2. Kalibriranje suncevog sistema
3.Kalibriranje Zemlje
4.Kalibriranje Covjekova tijela da moze zivjeti na zemlji
5. Zlatni rez koji je nesto poput Bozijeg otiska prsta, ili pecata na svoju kreaciju prisutan svukuda od galaksija do DNK struktura
6. Inteligentni dizajn u zivotinjama
7. inteligentni dizajn u biljkama
8. Inteligenti dizajn hrane koja lici na organe covjeka za sta je dobra u covjekovom tijelu, tipa orah je lici na mozak, dobar za mozak, mrkva koja se na pola presijece lici na ljudsko oko, dobra je za vid i ljudsko oko itd da ne nabrajam.

sve su to nereligijski dokazi za postojanje boga keratora, ili imas kreatora il islucajnosti, pa vidi cemu ti srce vise naginje, slucajnostima ili Kreatoru

Kad umre Sunce, umrece i Zemlja i svi ljudi, tako da ako ne budemo našli drugi svet do tada, bićemo kaput...
nebitno za zemlju, poenta je da Bog nije nastao niti ce umrijeti, pa u tu definiciji se ne uklapa sunce..

Koga greje sta kaze kuran.....
tebe ce se ticati itekako to, samo polako, vidjet ces.....kad tad.

Zdrav razum

Buduća legenda
Poruka
29.693

3.Kalibriranje Zemlje
5. Zlatni rez koji je nesto poput Bozijeg otiska prsta, ili pecata na svoju kreaciju prisutan svukuda od galaksija do DNK struktura
8. Inteligenti dizajn hrane koja lici na organe covjeka za sta je dobra u covjekovom tijelu, tipa orah je lici na mozak, dobar za mozak, mrkva koja se na pola presijece lici na ljudsko oko, dobra je za vid i ljudsko oko itd da ne nabrajam.
Ovo su ti ti dokazi :hahaha1:

Ne lipsi magarce do zelene trave [kaze stara narodna] :mrgreen:

Cackalica21

Aktivan član
Poruka
1.932
Ovo su ti ti dokazi :hahaha1:

itekako dobri dokazi za VJEROVANJE U postojanje Kreatora

mozda je tebi draze da slucajnosti odrade taj posao

ti ovdje imas samo 2 izbora

Kreator ili Slucajnosti

evo da skloni Kreatora iz igre, pa se oslonimo na vase slucajnosti...znaci slucajnost koja nema razum, svijest o sebi, moc planiranja, nema znanje, nema moc kreacije...ali ipak vi se oslanjate na to da su slucajnosti odradile, eh to je za smijeha moj momce solidni .

A šta ako je potrebno da ljudska rasa postane kao bogovi da bi napustila Zemlju?

nemozes postati Bog, samim tim sto smo stvoreni, imamo pocetak.

Zdrav razum

Buduća legenda
Poruka
29.693

Kreator ili Slucajnosti

evo da skloni Kreatora iz igre, pa se oslonimo na vase slucajnosti...znaci slucajnost koja nema razum, svijest o sebi, moc planiranja, nema znanje, nema moc kreacije...ali ipak vi se oslanjate na to da su slucajnosti odradile, eh to je za smijeha moj momce solidni
Kakvi su ti dokazi virtuelni, apstraktni :mrgreen:
I odakle znas da ta "slucajnost" nema razum, svest, moc kreacije ?
Mozda ima sve nabrojano a ti da o tome ni ne znas.
Odlicno osmisljeno a eto slucajno :lol:

Гром

Domaćin
Poruka
3.909
To je cela poenta religije, no niko nije video Boga u NDE, jel možeš da nađeš primer?
Normalno da se ne može videti jer smo udi njegovog tela, kao kad bi naše ćelije tražile da imneko dokaže da postojimo mi kao njihiv bog, to je nemoguće. Ali namje bog kroz bibliju opisan da se može videti umom,
Jer mi smo po obrazu božijem stvoreni tako da upoznajući sebe kao um mi upoznajemo Boga kao jedan viši um kojeg smo mi umovi, mi kao umovi smo ćelije jednog većeg božanskog uma.

Гром

Domaćin
Poruka
3.909

Kreator ili Slucajnosti

evo da skloni Kreatora iz igre, pa se oslonimo na vase slucajnosti...znaci slucajnost koja nema razum, svijest o sebi, moc planiranja, nema znanje, nema moc kreacije...ali ipak vi se oslanjate na to da su slucajnosti odradile, eh to je za smijeha moj momce solidni .

nemozes postati Bog, samim tim sto smo stvoreni, imamo pocetak.
Bog ima tri lica, Bog otac živi u večnosti, a sin živi u vremenu, a duh je veza koja spaja oca i sina i jedno božansko biće.
I pošto smo po liku božijem stvoreni to i mi imamo tri lica, U desnoj moždanoj hemisveri imamo Oca, u levoj sina u moždini koja spaja te dve hemisvere imamo sliku duha svetoga, Tako naše telo pomaže da razumemo božansko biće

Cackalica21

Aktivan član
Poruka
1.932
Bog ima tri lica, Bog otac živi u večnosti, a sin živi u vremenu, a duh je veza koja spaja oca i sina i jedno božansko biće.
I pošto smo po liku božijem stvoreni to i mi imamo tri lica, U desnoj moždanoj hemisveri imamo Oca, u levoj sina u moždini koja spaja te dve hemisvere imamo sliku duha svetoga, Tako naše telo pomaže da razumemo božansko biće

jesi li ti svjestan da ste vi hriscani sami sebi prijetnja sa ovakvim nelogicnim vjerovanjima?
pa ko ovo moze razumjeti to trojstvo pobogu si???

i onda hriscani zbog vasih kompliciranja svoje vjere gdje nemogu shvatiti to, trazi sebi spas u drugim vjerama, ili tacnije receno u islamu, jer je daleko jendostavnija vjera za razumjeti

a to je Otac sto vi sezove je Bog

sin Isus koga zovete je samo Boziji poslanik ne i sin, Bog nema biolosku djecu.

a sveti duh je andjeo Gavrilo, koji dostavlja objavu od Boga svojim poslanicima.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.712
jesi li ti svjestan da ste vi hriscani sami sebi prijetnja sa ovakvim nelogicnim vjerovanjima?
Nije nelogično nego je malo materijalističko gledište. Zapravo se radi o Svetom Potvrđivanju, Svetom Negiranju i Svetom Razmatranju
šta od ta dva. U principu kako funkcioniše ljudska logika i kvantni kompjuteri... sa tri logička stanja... sa time da čovek ima razum
a kvantni kompjuter ne...

Гром

Domaćin
Poruka
3.909
pa ko ovo moze razumjeti to trojstvo pobogu si???

i onda hriscani zbog vasih kompliciranja svoje vjere gdje nemogu shvatiti to, trazi sebi spas u drugim vjerama, ili tacnije receno u islamu, jer je daleko jendostavnija vjera za razumjeti

a to je Otac sto vi sezove je Bog

sin Isus koga zovete je samo Boziji poslanik ne i sin, Bog nema biolosku djecu.

a sveti duh je andjeo Gavrilo, koji dostavlja objavu od Boga svojim poslanicima.
Ako tvoj big nije sposoban da ti objasni šta ti ja pričam onda i nije neki bog. Beži od njega što dalje.

Гром

Domaćin
Poruka
3.909
Sveti duh jeste predstavljen kao Anđeo Gavrilo, to je i meno bog pokazao. ali takođe je proročki prikazan kao Ilija prorok, i kao Jovan krstitelj,
Sveti duh je sila Božija i njegov silazak na ljude se očekuje pre drugog hristovog dolaska da pripremi narod za taj trenutak.
Tada će i deca i starci prorokaovati i ljudi će činiti mnoga čudesa silom svetoga duha.

Гром

Domaćin
Poruka
3.909
ako pricas nelogicnosti nema tu nikakvog objasnjenja osim da pricas nelogicnosti.

nemoze meni niko pojasniti pa ni Bog 1+1+1=1
Nisu to nelogičnosti nego ti ne želiš da razumeš. Jednostavno idetintifikovao si se sa svojim učenjem i ako bi došla neka nova istina ti bi ostao bez identiteta koji si napravio u svom životu a i ovde na forumu. A to je strašno izgubiti identitet, šta će ljudi da kažu? Svi me znaju ovakvog a sada treba da se promenim. Jer nova istina neminovno vodi ka promeni koju mi nismo spremni da prihvatim.
Ja sam bio pravoslavac i čitajući bibliju vidim da je pravoslavle prepuno neznaboštva i iskrivljenog učenja, Nova istina jetražila da izađem iz pravoslavljaali ja nisam imao hrabrosti za to. Šta če reći. ljudi, društvo, žena roditelji? puniogodina kasnije sam skupio hrabrosti da to izvedem kako bog traži od mene. Jednostavno naš intelekt nas stalno sprečava da čujemo istinu a kad je na kraju ipak čujemo onda nas obeshrabruje da pođemo tim putem.
Ali ako si pošten probaj da proveriš ko pokreće tvoje telo. Koliko pokreta mahinalno napraviš a da nisi ni mislio o tome, Kako osećanja utiči na tvoje ponašanje, jer mi smo um i mi ne pokrećemo telo to radi duh koji nam je dat od boga, Već tu možemo da vidimo da imamo dva lica, Kadaneki duh ovlada voljom čoveka onda on može da radi svašta pa se zovu oni koji isteruju duhove kako bi oslobodili čoveka. Otkud duh u telu pored nas i koja je njegova uloga? A u razumu možemo da čujemo glas Boga oca. Odakle dolaze sve te misli? Kad ti bog da odgovore na ta pitanja videćeš da Bog ima tri lica isto kao i ti, samo što ih nisi prepoznao u svom biću, misliš sve to ja radim i mislim.
Jel ti se desilo nekad da smisliš sve šta ćeš da kažeš i uradiš u nekoj situaciji a da posle kad se situacija dei postupiš drugačije? Ko je uticao na tvoje ponašanje da bude drugačije od onoga koje si isplanirao?
Prati malo vezu svojih misli, osećanja i ponašanja i otkrićeš mnoge stvari koje ranije nisi ni primećivao

Mr.Infinity

Buduća legenda
Poruka
26.488
meni uopste nije potreban ni Kuran ni Biblija za vjerovanje u postojanje Boga

3.Kalibriranje Zemlje

sve su to nereligijski dokazi za postojanje boga keratora, ili imas kreatora il islucajnosti, pa vidi cemu ti srce vise naginje, slucajnostima ili Kreatoru

nebitno za zemlju, poenta je da Bog nije nastao niti ce umrijeti, pa u tu definiciji se ne uklapa sunce..

Nemaš ni jedno ni drugo. Dok se zvanično ne bude otkrilo sve šta i kako ne treba ni u šta verovati niti prihvatati.

Гром

Domaćin
Poruka
3.909
A šta ako je potrebno da ljudska rasa postane kao bogovi da bi napustila Zemlju?
Ne treba da napuštamo zemlju, "Da bude volja tvoja i na zemlji kao što je na nebu"
Mi treba da se promenimo i da kroz našu promenu dođe carstvo nebesko na zemlju. Zato i očekujemo Drugi hristov dolazak. I da se desi ta promena kroz nevolje kje slede. Da se otrebi kukolj od žita kroz razne bolesti kopje kreiraju svetski moćnici. Pa kad svetski moćnici pobiju jedno dve trećine populacije ostaće ono šta valja, dobri ljudi koji veruju u Hrista, koje ne lažu, ne kradu, ljube bližnje, i zahvalni su bogu...Tada će biti raj za živeti na zemlji, doći će Hristovo Holjadugodišnje carstvo. Neznabođci to nazivaju zlatno doba
A što se tiče uznesenja na nebo; to će biti stvar uma; jer mi u umu imamo i nebo i zemlju pa će oni koji su zneti na nebo početi da svoju pažnju posvećuju svojim nebeskim mislima a oni koji su odbačeni će i dalje da se oslanjaju na svoj intelekt što će pomoći njihovom istrebljenju.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.