Bog i Djavo su zajedno stvorili sve ovo sto jesmo i vidimo?

To isto kažu i katolici za pravoslavce. Budući da nisam ni katolik ni pravoslavac, zašto bih verovao bilo kome?

Veruj i jednima i drugima.

Mi sebe zovemo Pravoslavci - prava vera.
A Katolici nas zovu Orthodox - pravoverni ili izvorno verni.

Evo ti Oksfordski rečnik:

or·tho·dox 
adjective

1. of, pertaining to, or conforming to the approved form of any doctrine, philosophy, ideology, etc.
2. of, pertaining to, or conforming to beliefs, attitudes, or modes of conduct that are generally approved.
3. customary or conventional, as a means or method; established.
4. sound or correct in opinion or doctrine, especially theological or religious doctrine.
5. conforming to the Christian faith as represented in the creeds of the early church.

Tako da smo mi nosioci izvorne vere i po Pravoslavlju i po Katolicima.

Hvala na pažnji :hvala:
 
Ne kažem to ja . Uostalom, pod pretpostavkom da bog postoji, nije bitno mišljenje nekog običnog smrtika

To On kaže, a Ti ponavljaš ono što je On rekao, pa tako i Ti govoriš ono što On kaže.
Kao na utakmici, kada vođa nešto izgovori, a masa počne to isto da ponavlja.
A Ti sada govoriš, kako je u redu da posle neko iz mase kaže, pa to nismo Mi rekli, to je On rekao.
 
Kao kada bih rekao, hladnoća je stvorena, tako što je nestala toplota ili smrt je nastala, tako što je nestao život.

Temperatura ti je samo jedna od osobina materije. Nešto ima određenu temperaturu i toplo je ili hladno samo u odnosu na drugo. Toplota i hladnoća ne postoje same za sebe.
Hladnoća i toplota jesu stvoreni kao pojmovi da bi se razlikovao subjektivni (a i objektivni) osećaj jednog od drugog.

A taj problem zla mislim da se ne može tako posmatrati, jer dobijaš da je sve neutralno, objektivno. A zlo i dobro samo opisi situacije. Naravno to ima mnogo smisla, samo iz toga sledi da zlo ne postoji.
Postoji samo u percepciji, više kao posledica, a nikako kao uzrok.

Kako god da okreneš, zlo je najveći paradoks u religiji....jer nema baš nikakvu osnovu da postoji.
 

Back
Top