Blogerski kutak - namenski blog

Ovo je blog o blogovima na kome se može ostvariti komunikacija sa moderatorima Bloga Krstarice.

Blogeri mogu postavljati pitanja, sugestije, ideje, pritužbe i naravno pohvale

Ovde će se kačiti razna obaveštenja vezana za rad bloga.

Kako su izmene Pravilnika o blogu u toku, i kako moraju proći odredjenu proceduru, molimo blogere da imaju strpljenja za izvodjače radova i da daju svoje predloge :hvala:

Do ovog bloga ćete uvek moći doći jer će link ka njemu biti u obaveštenju u zaglavlju stranice.

Unapred zahvalni Vaši moderatori Bloga Krstarice
[PROFIL]Borac za prava zivotinja[/PROFIL] :cao:

Ajmo blogeri
Ajmo ljubitelji reči
Da od Bloga našeg
napravimo oazu
da ljudi kod nas po reč lepu
kao po lek dodju
Blogom neka prodju
pa da vide kako eto
duša dušu dušom grli
naš blogerski svete vrli

:heart:

Kad su moj moral i umetnicki kriterijumi u pitanju, vise volim dobro napisano stivo, sto podrazumeva jak autorski pecat, ideju, originalnost, realnost, ali i 'perverziju'

I Pravilnici i moderatori zato i postoje. Pravilnike je napisala uprava Krstarice. Ukoliko uživaš u "perverznom" autorskom delu bilo kakve umetničke vrednosti postoji pp kao i drugi sajtovi mnogo slobodnijeg izražavanja kao i pdf-ovi za takvo štivo, naravno i razni drugi načini komunikacije za dostavu takvih tekstova.

Marija, ja kao i ti pričam o tekstovima a ne o uživanju u virtuelnom seksu a posebno ne o njegovoj preporuci. Molim da se ne izvrću moje reči.
Pozdrav

Bas tako. Preporucila si mi pp kao varijantu citanja perverznih sadrzaja a ja ne znam drugi naziv za to osim odomacenog izraza - virtuelni seks. Mada je to potpuno nebitno. Sustina je da nisam dobila odgovor na moja pitanja i primedbu, ovaj posebni blog ne postoji da bi se nesto promenilo ili resilo, vec samo utvrdili postojeci autoriteti i nastavilo po vec ustaljenom kliseu. Prema tome, necu vise uzurpirati vas prostor i traciti vam dragoceno vreme.
Hvala

Kako je moguće da se jedna priča u blogu obriše, a da potom ista bude objavljena na forumu i to na KNJIŽEVNOSTI i da pri tom tamošnjim moderatorima ne smeta i ne brišu je?
Da li to znači da postoje dvostruki aršini, ili pak zavisi od ukusa samog moderatora?
Šta na to kaže Pravilnik?
Baš me zanima, na književnosti su ipak ljudi od zanata.
PS.
Nadam se da nećete " izdejstvovati " da se priča i tamo obriše, kako biste opravdali lični stav, ukus ili neukus, od volje Vam.

To nije odgovor moderatora.
Pitanje se odnosilo na dvostruke aršine na istom forumu, da li je to moguće, da li je to dozvoljeno i šta na to kaže Pravilnik.
Ako su, kao što sami kažete na pdf-u Književnost daleko stučniji ljudi, onda je ljudski priznati grešku i dozvoliti autoru da vrati priču na blog.
Pitala bih Vas još nešto, u najboljoj nameri: Zašto niste reagovali brisanjem bloga koji je izazvao podelu blogera na pametne, pametntnjakoviće i one druge ( da ne nabrajam ostale kvalifikacije u njemu ). On je direktna posledica nerazumevanja cele ove situacije, a za to ste, bez ljutnje, Vi odgovorni. Ljudi su se sami prozvali ad personam, ničim izazvani jer je Marijina pesma bila bunt upravo protiv lažnog morala i dvostrukih aršina.
Ja nisam bloger, volim i rado čitam neke ljude, komentarišem njihove tekstove, ali u atmosveri opšte pohvale ludosti s jedne strane, i opšte anateme s druge strane, ne želim to ni da budem.
Obrišite i taj blog sa svim navijačkim, odbrambenim ( ne znam samo ko koga i od koga treba da brani ) postovima, vratite priču u blog i time će se smiriti ova krajnje nepotrebna konfliktna situacija.
Svako dobro.

Poslednja izmena:
Izvini Visnja, mislis na moj blog? Veruj mi, da ja uopste nisam u toku desavanja, mesecima me nije bilo na ovom blogu, tako da ne znam o cemu se radi, ali sa sigurniscu ti mogu reci da moj blog nije bio atak na meni drage ljude koji postuju na ovom posebnom blogu
Dakle, ljudi iznad tebe koji su postovali, su sve meni dragi ljudi i moj blog se definitivno na njih odnosio nije
(ako se mislilo na mene)

Već sam ti odgovorila - da,odnosio se na tebe i tvoj blog. Hronološki se sve poklopilo i to me je učvrstilo u uverenju da je tvoj blog reakcija na Marijin.
Ali ako je tako kao što kažeš ( a nemam razloga da sumnjam ) onda to pripiši mojoj neobaveštenosti, uz javno izvinjenje, naravno ( ja sam od onih kojima nije teško da priznaju kada pogreše ).

Da ponovimo post iznad....možda niste videli. Podleže kaznama kao i na forumima.

Molim vas da blogove ne koristite za obračune sa neistomišljenicima.
Takođe, ono što važi kao pravilo na forumu, važi i ovde:
- iznošenje p.p. bez odobrenja druge strane nije dozvoljeno;
- diskusija o radu moderatora - bloga ili foruma - nije dozvoljena.

O kaznama se ne diskutuje. Ko treba obavešten je.
Molim da obrišeš svoje pitanje Stipane u roku od 10 minuta

LJILJA MMM;bt196375:
Pitanje je za moderaciju a ne za Ljilju MMM.Odgovor je moderacija

Ako je to pitanje za moderaciju,zašto je onda ovaj "namenski blog" postavljen kao tvoj blog (mislim u okviru tvog bloga),ako ti nemaš utcaja na njega?Prevedeno,nije mi jasna tvoja uloga ovde,pa te molim za obrazloženje.
Takodje,ako se ovde ne može polemisati o pitanjima koja se odnose na "uredjivačku "politiku bloga (obzirom da se brišu komentari na njemu),na kom drugom mestu se to može?
Opet u prevodu,čemu onda služi ovaj "poseban" blog koji ne opravdava svoj naziv po kome je i postavljen?
Nadam se da me nećeš opet poslati na odgovor moderatorima...

Lejla, već sam objasnila, ali nisi videla.
Tehnički na Blogu ne postoji mogućnost za lepljiv blog kao što su lepljive teme na forumima. Zato je morao biti na blogu jednog od moderatora. Odabrali su mene jer pišem mnogo više nego Borka.
Ne, ovde se ne može polemisati o uredjivačkoj politici bloga. Pišite supermoderatorima ili tabu.
Za obrisane komentare se možete žaliti supermoderatoru isključivo na pp.
Blog ima svoju svrhu....pitaj Stipana čemu služi

LJILJA MMM;bt196382:
Lejla, već sam objasnila, ali nisi videla.
Tehnički na Blogu ne postoji mogućnost za lepljiv blog kao što su lepljive teme na forumima. Zato je morao biti na blogu jednog od moderatora. Odabrali su mene jer pišem mnogo više nego Borka.
Ne, ovde se ne može polemisati o uredjivačkoj politici bloga. Pišite supermoderatorima ili tabu.
Za obrisane komentare se možete žaliti supermoderatoru isključivo na pp.
Blog ima svoju svrhu....pitaj Stipana čemu služi

Pa ako si ti moderator (kako sam shvatila u tvom odgovoru),zašto onda ovde interveniše drugi moderator (konkretno Borac..koji je,koliko sam shvatila,protivpravno(jer nije ovde moderator) intervenisao ovde?
I verujem da znaš zašto se supermoderatorka Čobanka uopšte ovde pojavila,kada nije bila pozvana ni u jednom komentaru na odgovor?
Ps-
Stipana ne želim ništa da pitam,on nije ovlašten da mi odgovara na takva pitanja..ti,koliko sam shvatila,jesi....

lejla.al.dbuni;bt196385:
Pa ako si ti moderator (kako sam shvatila u tvom odgovoru),zašto onda ovde interveniše drugi moderator (konkretno Borac..koji je,koliko sam shvatila,protivpravno(jer nije ovde moderator) intervenisao ovde?
I verujem da znaš zašto se supermoderatorka Čobanka uopšte ovde pojavila,kada nije bila pozvana ni u jednom komentaru na odgovor?
Ps-
Stipana ne želim ništa da pitam,on nije ovlašten da mi odgovara na takva pitanja..ti,koliko sam shvatila,jesi....

zato sto kao supermoderator pokusavam da pomognem koleginicama. ili je to protivpravno? ako si prozivala moje koleginice, samim tim si prozivala i mene. sta tu ima da se objasnjava? kao sto rekoh, dosta sa diskusijom o radu moderatora!

Izvini, nisam videla a tvojoj ironiji nije mesto ovde a nema vala ni razlog. Supermoderator ima pravo i obavezu da ide svugde i sigurno mu neko od blogera ili forumaša neće to kretanje ograničavati.
Sve može hakime kao i što si pisao do sada. Ako imaš neke nedoumice pogledaj oba Pravilnika. Koliko znam tvoji tekstovi su do sada bili odlični i rado sam ih čitala. Nadam se tome i u buduće.
Hvala hakime i toliko o tome.

Back