Blogerski kutak - namenski blog

Ovo je blog o blogovima na kome se može ostvariti komunikacija sa moderatorima Bloga Krstarice.

Blogeri mogu postavljati pitanja, sugestije, ideje, pritužbe i naravno pohvale

Ovde će se kačiti razna obaveštenja vezana za rad bloga.

Kako su izmene Pravilnika o blogu u toku, i kako moraju proći odredjenu proceduru, molimo blogere da imaju strpljenja za izvodjače radova i da daju svoje predloge :hvala:

Do ovog bloga ćete uvek moći doći jer će link ka njemu biti u obaveštenju u zaglavlju stranice.

Unapred zahvalni Vaši moderatori Bloga Krstarice
[PROFIL]Borac za prava zivotinja[/PROFIL] :cao:

Ajmo blogeri
Ajmo ljubitelji reči
Da od Bloga našeg
napravimo oazu
da ljudi kod nas po reč lepu
kao po lek dodju
Blogom neka prodju
pa da vide kako eto
duša dušu dušom grli
naš blogerski svete vrli

:heart:

njuskalo725;bt248689:
zale se citaoci da ne mogu komentarisati moje blogove.
mozete li mi podesiti blog da ih svako moze komentarisati i oni koji jesu i oni koji nisu na listi prijatelja
unapred hvala

Mogu samo da već objavljene blogove prepravim da svi imaju mogućnost za ostavljanje komentara (tu si šarala, čas mogu da se ostavljaju, čas ne mogu) što sam i učinila. Za sve nove blogove, evo uputstva. Moj savet, odmah omogući na podešavanjima opciju da se mogu ostaviti komentari, i važiće za sve tvoje buduće blogove dok je ne opozoveš

OMOGUĆAVANJE KOMENTARA

Ukoliko želite da omogućite komentare na svom blogu, to možete uraditi samo na pojedinačnom ili možete da date komandu koja će važiti za sve buduće vaše blogove dok je ne promenite.

Na jednom blogu koji je već objavljen:

1. Dodjete na svoj blog
2. Kursor stavite na naslov i pojavi se olovkica....kliknite na nju
3. Ulazite u svoj blog
4. Idite na „napredne opcije“ da dobijete sve komande
5. Ispod prozora za tekst su „opcije“
6. „Omogući ostavljanje komentara“
7. „Snimi izmene“

Za sve buduće blogove:

1. Idite na „korisnički profil“
2. skroz dole levo ispod avatara je crni kvadrat „blog“
3. dolazite na „dozvole i privatnost“
4. Tu podešavate sve što želite za vaš blog pa i omogućavanje komentara

:)

Caka je u tome što je bloger YNYK namestio da su komentari moderisani, tj. da ih sam pregleda i odobri pre nego ih svi ostali vide. Zna kako se tim rukuje jer je već odgovarao na komentare na svojim blogovima. Ima još komentara koji se ne vide. To je pravo koje bloger odlučuje da iskoristi ili ne, jer je bloger prvi moderator svoh bloga.

Малопре сам поставила текст под називом "МОМО КАПОР: Ода буреку", па пошто дуго нисам писала овде, нисам сигурна да ли сам све добро урадила, јер ми се чини као да текст није објављен, да је остао у виду "Нацрта".

Молила бих вас да ми помогнете да одгонетнем ову дилему, напишите да ли је видљив текст који сам поменула?
У то сам посумњала (да није текст објављен) пошто не могу да оставим на њега поруку (коментар)

:hvala:

Poslednja izmena:
kisela bombona;bt264270:
Малопре сам поставила текст под називом "МОМО КАПОР: Ода буреку", па пошто дуго нисам писала овде, нисам сигурна да ли сам све добро урадила, јер ми се чини као да текст није објављен, да је остао у виду "Нацрта".

Молила бих вас да ми помогнете да одгонетнем ову дилему, напишите да ли је видљив текст који сам поменула?
У то сам посумњала (да није текст објављен) пошто не могу да оставим на њега поруку (коментар)

:hvala:

Tekst pod tim nazivom se ne vidi na Blogu.
Ne vidi se ni na Vašem blogu. Poslednji je o Miloševiću.
Moraćete ponovo da ga postavite, ali ne idite preko nacrta već direktno (preneću uputstvo ponovo da se podsetite).
Pozz :cao:

KAKO POSTAVITI BLOG

1. Doći na početnu stranicu blogova ili na svoj profil pa ispod avatara „tekstovi u blogu“
2. u oba slučaja sa leve strane ima prozor „+ kreiraj nov tekst“
3. u naziv upisati naziv bloga
4. u velikom prozoru ispisati tekst ili ga prebaciti sa svog kompa sa copy/paste
5. iznad velikog prozora imate razne komande za sredjivanje teksta, boldovana slova, veličinu slova, umetni sliku, video zapis itd
6. sa desne strane velikog prozora su smajlići (slike, video i smajlići....sve zajedno može maksimalno 10 u jednom blogu)
7. kada sredite tekst kako želite idete na „pošalji“ o blog će se pojaviti na listi blogova.

NAKNADNE IZMENE VEĆ OBJAVLJENOG BLOGA

1. Dodjete na svoj blog
3. Ulazite u svoj blog
5. Izmenite šta želite (razlog za izmenu koji stoji iznad naslova ne morate pisati)
6. Kliknite na „snimi izmene“ i pojaviće se stari blog samo izmenjen
7. Možete menjati blog koliko god puta želite

OMOGUĆAVANJE KOMENTARA

Ukoliko želite da omogućite komentare na svom blogu, to možete uraditi samo na pojedinačnom ili možete da date komandu koja će važiti za sve buduće vaše blogove dok je ne promenite.

Na jednom blogu:

1. Dodjete na svoj blog
3. Ulazite u svoj blog
7. „Snimi izmene“

Za sve buduće blogove:

zokily85;bt266007:
pozz, dobio sam poruku da sam zakljucao blog koji sam postavio... odskora sam ovde pa nemam pojma kako sam to uradio... moze li se otkljucati i gde je ta opcija ?? puno hvala

Vaš blog uopšte je zaključan u smislu da niste omogućili ostavljanje komentara. Ja sam to sad na Vašem jedinom blogu omogućila umesto Vas.
Nadalje ćete sami to raditi sledeći ovaj postupak, i to deo "za sve buduće blogove":

OMOGUĆAVANJE KOMENTARA

Ukoliko želite da omogućite komentare na svom blogu, to možete uraditi samo na pojedinačnom blogu ili možete da date komandu koja će važiti za sve buduće vaše blogove dok je ne promenite.

Na jednom blogu:

1. Dodjete na svoj blog
3. Ulazite u svoj blog
7. „Snimi izmene“

Za sve buduće blogove:

Sabonis;bt266744:
Odavno niko nije davao komentar.Mislim da bi trebalo poraditi na ocenjivanju blogova.Da ne citam gluposti,vec one sa najboljim ocenama.I mozda nisam lepo video,ali ne vidim neku kategorizaciju- blog za knjizevnos',IT sektor itd itd

:lol:
1. Ocenjivanje je ukinuto upravo zato što je izazivalo probleme. Čitanje je vrlo je individualan čin, kao i pisanje, te stoga ocena i nije merilo kvaliteta, kao ni gluposti ili negluposti.
2. Ovaj Blog je mesto gde se piše. Znači originalno literarno stvaralaštvo. Zato i ne postoji kategorizacija. Književnost ima svoj forum, IT sektor takođe, religija, ekonomija, politika,medicina isto. Ko želi da se okuša u tim raznoraznim sektorima, na forumima ima odlične sagovornike. Stoga, nema potrebe da i Blog bude podeljen jer za to imamo mnogobrojne forume.

Nije mi jasno da li moze da se ostavi komentar na nekom blogu,ako ispod nema nista?Jer sam bio na nekim blogovima i pokusao ostaviti komentar,ali nepostoi opcija za to,ili je ja nisam nasao.Pozdrav!!!
Sad videh ove zadnje.Po tome zakljucujem da su verovatno za taj neki zapis koji sam ja posetio postojala zabrana iako za ostale od istog autora nije.

Poslednja izmena:
Jel ovo radi?
Predlozi za tehnički upgrade:

1. Dati mogućnost praćenja određenih blogova, tako da, kada se otvori naslovna strana bloga krste, korisnik najpre vidi one blogove koje prati i koji ga zanimaju, a niz svih blogova (onako kako se vidi sad) stoji negde desno sa strane
2. Uvesti mogućnost da se blogovi označe po tagovima (pesme, priče, filozofija, tražim muža, u lovu na ženku, politika, isl), a zatim staviti negde na naslovnu stranu bloga neki tag cloud, radi lakše pretrage.

Ovo bi stvari učinilo mnogo jednostavnijim, methinks.

Realnost_Srbije;bt307041:
Molim vas da mi odobrite da objavim blog u kome se vidi stanje u prosveti tako sto ce ljudi pogledati video .
. Necu staviti link u blogu za jutjub vec samo kljucne reci; "matematiku predaju nestrucni" kako ga mogu pronaci. Ovo je jako vazna tema!

Sta znaci nestrucan?
Da li je diploma fakulteta dokaz strucnosti?

Za jednog nastavnika najvaznije je koliko je sposoban da znanje prenese deci.
U skoli u koju je moje dete islo, nastavu matematike drzalo je dvoje ljudi: profesorka matematike s diplomom PMF-a, i nastavnik hemije.

Urgirala sam kod direktora da moje dete bude u razredu u kojem matematiku predaje hemicar.
Profesorka matematike bila je potpuno nesposoba da znanje prenese deci. Nije znala apsolutno nista o psihologiji, metodici i pedagogiji. Matematika je bila omrazen predmet ucenicima kojima je ona predavala.
S druge strane,ucenici kojima je predavao hemicar su matematiku voleli i znali.

Zakljucak: sama diploma nije merilo strucne osposobljenosti za rad u nastavi.
Meni je, recimo, veoma vazan kriterijum i pismenost nastavnika, bez obzira koji predmet predaje.
Nacin na koji se profesor matematike iz video-klipa frlja s padezima mi ne uliva poverenje.

Back