Blogerski kutak - namenski blog

Ovo je blog o blogovima na kome se može ostvariti komunikacija sa moderatorima Bloga Krstarice.

Blogeri mogu postavljati pitanja, sugestije, ideje, pritužbe i naravno pohvale

Ovde će se kačiti razna obaveštenja vezana za rad bloga.

Kako su izmene Pravilnika o blogu u toku, i kako moraju proći odredjenu proceduru, molimo blogere da imaju strpljenja za izvodjače radova i da daju svoje predloge :hvala:

Do ovog bloga ćete uvek moći doći jer će link ka njemu biti u obaveštenju u zaglavlju stranice.

Unapred zahvalni Vaši moderatori Bloga Krstarice
[PROFIL]Borac za prava zivotinja[/PROFIL] :cao:

Ajmo blogeri
Ajmo ljubitelji reči
Da od Bloga našeg
napravimo oazu
da ljudi kod nas po reč lepu
kao po lek dodju
Blogom neka prodju
pa da vide kako eto
duša dušu dušom grli
naš blogerski svete vrli

:heart:

Zjuu Zoom;bt188065:
Ako sam sad napravila svoj profil, i napisala prvi tekst.. Hoce on biti objavljen ili sta? :S

Zdravo, ja sam jedan od moderatora bloga.
Tvoj blog je već objavljen. Blog, kao mesto za pisanje i objavljivanje napisanog, je nezavisan od ostalih pdf-ova i tvog eventualnog forumašenja na raznim forumima i temama.
Reci mi da li želiš da omogućiš ostavljanje komentara jer sada nisi to omogućila u podešavanjima?

Poslednja izmena:
Ne diraj moje krugove;bt188141:
Vidljivost komentara ispod mog posta nije moguća iako u podešavanjima sve stoji kako treba. Molim nekoga da to reguliše, nije prvi put.

Ja ne vidim ništa čudno osim jednog komentara koji je moderisan verovatno s tvoje strane.
Zato sam zamolila drugog forumaša, koji nije moderator da mi kaže šta vidi na tvom poslednjem blogu.
Vidi komentare
Marija S
Ne diraj moje krugove
hirajgoagain
AlterErgona
igrakrugova
skura58

dakle, sve je tu.
Možda je do tvog komjutera jer mnogi se žale

skura58;bt191007:
Vest o demonstracijama u Podgorici NIJE VEST SA DRUGOG SAJTA.
Ja sam to napisao posle gledanja dnevnika.
Ako je to neko već objavio izvinite.

Molim te pročitaj i Pravilnik o postavljanju sadržaja korisnika koji je sastavni deo Pravilnika bloga i važi za sve servise Krstarice....da ne bi bilo nedoumica u postavljaju tekstova, misli i stavova....kao i pitanja :)

ne razumem KAKO je ovo namenski blog kada je u tvojem blogu????
valjda je trebalo fizički izdvijiti od bilo čega..nije ljiška ovo tvoj blog...
jedva se snadjoh..jer vidim da je tvoja tema...a nešto što je uopšteno za pdf nema vlasnika..znači treba da stoji inicijator..ali da tema stoji kao lepljiva

Tol;bt191051:
ne razumem KAKO je ovo namenski blog kada je u tvojem blogu????
valjda je trebalo fizički izdvijiti od bilo čega..nije ljiška ovo tvoj blog...
jedva se snadjoh..jer vidim da je tvoja tema...a nešto što je uopšteno za pdf nema vlasnika..znači treba da stoji inicijator..ali da tema stoji kao lepljiva

Znam Tol.....ni ja nisam oduševljena ovim rešenjem ali je jedino tehnički moguće. Sve su isproveravali lepljiva tema je, za razliku od foruma, tehnički neizvodljiva na blogu jer blog funkcioniše kao potpuno zaseban servis od foruma. Ili na mom blogu ili na Borkinom.Odabraše mene jer pišem puno. Jedino se mogao izdvojiti onaj baner gore kao putokaz pa je to i uradjeno.
Eto, volela bih i ja da nije u okviru mog bloga jer i nije moj blog.

Poslednja izmena:
PROBLEM:
Na forumima se pojavljuju likovi koji se prijavljuju pod raznim imenima.
Nekoga ko je na forumu.
Npr. Ima Dragan i Dragan2
Prijavi se neko pod nekim od tih imena i počne da širi ono najgore
Versku i nacionalnu mržnju.
Još nekoliko ljudi ima taj problem i žale se.
Neki obaveštavaju (dst) da se više neće javljati pod tim imenom
jer oni nisu ostavili komentar.
Možete li takve da nadjete i isključite ?
PS. Znam da je mnogo komplikovano.
Ali ste Vi moderatori obavešteni.
Svima vama puno pozdrava

Poslednja izmena:
Odbrana morala

Zanima me na osnovu cijih umetnickih i moralnih kriterijuma se brisu blogovi? Da li blogeri sami treba da odluce sta im se svidja i cita, ili neko drugi u njihovo ime?
Mozda se nekom (npr meni) ne svidja stotine besmislenih blogova, copy paste blogova, neautorskih i nepismenih blogova, komentara u kojima pojedinci zene nazivaju stokom i kamenjarkama. Ili jeftina prepricavanja nekog seksualnog cina, tipa- usao je umene plitko pa duboko (bez ikakve umetnicke i bilo kakve druge vrednosti), ali takvi blogovi ostaju. Da li zato sto su zeleni Ili zato sto su uvijeni u plast laznog morala- svi to radimo, zar ne - napred-nazad, gore-dole? Mozda ne vredjaju 'moral', ali vredjaju inteligenciju.
Kad su moj moral i umetnicki kriterijumi u pitanju, vise volim dobro napisano stivo, sto podrazumeva jak autorski pecat, ideju, originalnost, realnost, ali i 'perverziju' koja je parodija na nesuvisle i bezidejne erotske postove, izmesane sa bljutavom patetikom tipa - ja te sanjam a tvog nigde...
Hvala na odbrani naseg morala, nemojte nas vise braniti. Dozvolite da sami odlucujemo sta nas vredja a sta ne.

I Pravilnici i moderatori zato i postoje. Pravilnike je napisala uprava Krstarice. Ukoliko uživaš u "perverznom" autorskom delu bilo kakve umetničke vrednosti postoji pp kao i drugi sajtovi mnogo slobodnijeg izražavanja kao i pdf-ovi za takvo štivo, naravno i razni drugi načini komunikacije za dostavu takvih tekstova.
Na rad moderatora se svako može žaliti supermoderatoru ili tab-u isključivo putem pp.

Poslednja izmena:
Vrlo pažljivo sam pročitala Pravilnik Krstarice. Možda nemam posebnog dara za pisanje, ali čitati znam. I nigde nisam videla stavku koja određuje šta je perverzija i gde je granica dobrog ukusa, ostavljeno je moderatorima da je određuju. Zato sam se ovde i obratila, sa pitanjem zašto ta granica dozvoljava upotrebu prostakluka kad u njima stoji zvezdica ili zamenjeno slovo, vređanje, omalovažavanje, pisanje banalnih seksualnih priča, ...ostale nekorektne blogove koji se ne uklapaju u Pravilnik neću ni pominjati... a ne dozvoljava parodiju na iste. A sve što sam dobila je preporuka da 'ako uživam u perverzijama da to činim na pp ili neki drugi način'. Nema potrebe da mi se preporučuju tuđi isprobani načini uživanja u virtuelnom seksu. Mene zanima autorsko i kvalitetno (javno) pisanje na blogu, a od perverzija me zanima samo ona vrsta koja je šamar jeftinom vulgarnom štivu prihvatljivom malograđanima, ali takva podleže dvostrukim aršinima. Provereno i selektivno.
Zahvaljujem na vremenu i odgovoru, neću se nikome žaliti. Samokritika je fantastična stvar, preporučujem svima.

Back