Bliži se smrt!

E, ja baš imam nameru da mi na spomeniku piše nešto onako baš zaebantski, al' nisam još smislila šta.

A, ovo ostalo...pa, da budem iskrena, ne tripujem se nešto da ću zadužiti ovaj svet nekim sad posebnim dostignućem :lol: Nek' me se seti onih par najbližih ponekad, tek da ne bude da sam prošla ovim zmljinim šarom ne dodirnuvši ničiji život, i meni dosta. Ustvari, tad će mi već biti svejedno.
 
Samo ime i prezime i datumi.
Ako ista mrzim to su neke slicice i stihovi po spomeniku. Cak sam muzu strogo naredila da mi spomenik bude obicni, starinski, kameni, bez ograde i bez cveca bilo kakvog, plasticnog kineskog pogotovo.
I naredila sam da me slucajno ne sahrani u porodicnom groblju njegove familije, lepo groblje, puno drveca, odaljeno od svega ali necu tamo u vecnost jer tamo su sve dobre, pokorne zene domacice, Hercegovke, majke, zrtve, neveste. Sta ja da radim i pricam s njima, npr ne mogu zamisliti sta bi bilo da im kazem da sam spavala ponekad i do jedanaest ili da ne znam da pletem i vezem ili da mi je zemlja u korovu ili da nikad nisam pomuzla kravu, a sta bi tek bilo da mi se na grobu pojavi neko ko nije moj muz :eek: . Ja bih tamo sigurno bila izopstena, usamljena, mrtva zena.
 
Nije zapanjujuce, kad provedes sa nekim pola zivota, pretresete mnoge teme i zamislite mnoge situacije.
Zapanjujuce kako se lako das zapanjiti. :)

Nije ona zapanjena, ima samo strah sutrasnjice. Neiskustvo zivota (u dvoje) cesto dovode druge da imaju pogresnu sliku o realnosti. Godine prolaze a i nasi pogledi se menjaju sa njima. Nije zivot crno-beli, samo mnogi ne zele da ga vide takvim kakav jeste...sarolik:neutral:
 

Back
Top